Diğer Note6pro dan Mi8se ye geçiş

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Pasaport kayıtlı veya kaçak IMEI li satış fiyatı ikinci el olduktan sonra ise yaramaz ki. Sıfırda garanti yoksa bir önemi yok. Letgodan kutusuz kayıtsız 4/64 eu rom aldım. 1350 TL. İyi ki global değil yoksa bu fiyata asla bulunamazdı bu telefon.

Hocam ben 1530 TL ye aldım 6gb 64gb modeli sıfır IMEI atılmış satan kişi tüm jelatinleri ile gönderiyor. Satıcı dan rica ettim rom dan anlamam iyi birşey atta yolla diye mi room diye rom atmış. Hatta IMEI leri de ben yolladım benim üzerime kayıtlı IMEI leri attı.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Mi 8 se global değil , bu sebeple rom twrp bilmek gerekli , ama aldığınız yer / kişi bu işleri yapıyorsa sorun olmaz ,

mi rom kurma sebepleri içinde magisk kurulu geliyor ve twrp magisk olduğundan silinmiyor kendiniz update edebiliyorsunuz bu şekilde, ondan kuruyorlar , beta değil de stabil daha iyi iş için kullanacaklar için ,

alırken mi-room stabil imei atılacaksa kendinize ait 4.5 g destekleyen ( lg g2 g4, t50 ve üzeri uygun olnalar 200 tl ye kadar ) bir telefon imei ile yapıla bilir ,

baştan söylerseniz sorunsuz kullanım ,

birde note 6 ile arasında farklar bence en önemlisi bence note 6 pro kullanmadım ama gördüm ,

mi 8 se yi artı yapan kasa şekli , ekran amoled olması ve pubg de bile ısınmaması , aşırı yüksek dengeli de sorunsuz çalışıyor 4.5 /5 saat oyun oynanıyor , hızlı şarj olayı zaten muazzam yüzde 60 20 dakikada oluyor sonra normal şarj oluyor zaten ,

çigdemkelesyildirim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
çiğdem
Cihazım
mi 4 lte
Konular
1
Merhaba arkadaşlar

Note6pro 6 profil kullanıyordum satıp Mi 8 Se ye geçtim. Fikir amaçlı kısa süreli deneyimimi belirtmek istiyorum.

İki cihazı az çok her türlü kullanımda denedim. Note6pro batarya olarak efsane bir telefon ikisini de aynı kullanımda 2 saat ile 2.30 saat arasında fark var. 4 saat mi 8 Se de aldığım da aynı kullanımda 6 saat alıyorum note6pro da.

Benim gibi rom dan anlamıyorsanız telefona güncelleme gelir bende güncelle derim olur biter derseniz yine note6pro derim.

Ön kamera note6pro da çift kamerayı sanki bana daha iyi gibi geldi. Arka kamera ikisinde aynı.

Note6pro IPS ekran kamera beyaz ı daha beyaz çekiyor. Mi 8 Se beyaz kağıdı çekerken mavi gibi yeşil gibi çekiyor ikisini yan yana çekerken note6pro ekrandan dolayı net çekiyor ama bilgisayar a atınca fark göremedim.

Oyun performansı Pubg için konuşursak note6pro en düşük akıcı ayarda oynuyordu mi 8 Se HD ayarda anlıyor yüksek ayarda ve gerçekçi mod da oynuyor fark çok fazla gerçekten oyun olarak fark var. Bu arada note6pro 4gb ram Mi8se de 6gb ram var bunun da farkı vardır.

Şarj olma süreleri:
Mi8se yi orjinal şarj aleti ile 5v 3A ile 1 saat 10 dk da %100 doluyor.
Note6pro orijinalden ziyade 5v 2A hızlı şarj özellikle 2 saat de doluyor. Bu da batarya bunu farkını ortadan kaldırıyor.

Şuan telefonum olmasa aralarında 300tl civarında fark var rom atmadan anlamam ne ise öyle kullanacaksam note6pro alırdım daha bu rom olaylarını anlamıyorum iyice bilsem Mi8se de düşünürdüm.

Aldığım kişi ile görüştüm ben hiç bir şekilde anlamadığımı söyledim bana Mİ ROOM beta 9.1.24 yükleyip yollamış memnunum sorun yaşamadım.
Kardeşim güle güle kullanın.
Note 6 prodan çok üstün telefon bu miRoom bilinçli yükledim harika bir rom bu.
Bu arada ben Halil İbrahim

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Kardeşim güle güle kullanın.
Note 6 prodan çok üstün telefon bu miRoom bilinçli yükledim harika bir rom bu.
Bu arada ben Halil İbrahim

Halil İbrahim abi çok sağolasın gayet memnunum. Seni burda gördüğüme de şaşırdım her yerdesin abi :)

Batarya olarak aratıyor sadece şuan onu da çabuk şarj olduğundan sorun olmuyor.

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Mi 8 se global değil , bu sebeple rom twrp bilmek gerekli , ama aldığınız yer / kişi bu işleri yapıyorsa sorun olmaz ,

mi rom kurma sebepleri içinde magisk kurulu geliyor ve twrp magisk olduğundan silinmiyor kendiniz update edebiliyorsunuz bu şekilde, ondan kuruyorlar , beta değil de stabil daha iyi iş için kullanacaklar için ,

alırken mi-room stabil imei atılacaksa kendinize ait 4.5 g destekleyen ( lg g2 g4, t50 ve üzeri uygun olnalar 200 tl ye kadar ) bir telefon imei ile yapıla bilir ,

baştan söylerseniz sorunsuz kullanım ,

birde note 6 ile arasında farklar bence en önemlisi bence note 6 pro kullanmadım ama gördüm ,

mi 8 se yi artı yapan kasa şekli , ekran amoled olması ve pubg de bile ısınmaması , aşırı yüksek dengeli de sorunsuz çalışıyor 4.5 /5 saat oyun oynanıyor , hızlı şarj olayı zaten muazzam yüzde 60 20 dakikada oluyor sonra normal şarj oluyor zaten ,

eu rom düşünüyordum şimdi bir de miroom araştıralım bakalım

miyawc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Nerden aldın?

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Merhabalar bugün bizde yigenime aldık mi8 se ama bildirim panelinde dil İngilizce ve ayarların bi kaçı da İngilizce. Room nasıl yükleyeceğim buna. Aldığımiz yere gittik beta sürümü olduğu için cuma gününü bekleyin dedi. Bu doğru mu sizce ? Cuma günü 1.7 gb yazan güncellemeyi kurabilecek miyiz? Kuramazsak nasıl kurmamız gerekiyor. ?

Üst Alt