Rehber Note 9 Pro ( JOYEUSE ) Twrp ve Root

seramik1111

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
casper
Konular
15
Hepinize merhaba n9p joyuse ailesi
Öncelikle daha önceden savunduğum gibi joyuse ( 9 pro global ) cihaza sahipo olanlar ile curtana ( 9s global ve 9 pro india ) cihazların twrpsi aynı değildi ancak bu hata düzeltildi çoğu kullanıcı twrp yükleyemedi root atamadı ama artık çözüldü sorunumuz bunu deneme şerefi bana ait oldu inşallah birçok joyuse kullanıcısı bundan faydalanır. ( Sorumluluk bana ve foruma ait değildir bilginiz yok ise hiçbir işlem yapmayınız )

bootloader kilidinin açık olması gerekiyor !!!!

Gerekenler :
bilgisayar
qualcomm driver : QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit – Xiaomi Tools
adb kurulumu : Minimal ADB ve Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Öncelikle yapcağınız işlemler için driverlerin tam olarak bilgisayarınızda kurulu olması gerek yukarıda linklerde paylaştım zaten
adb yi kurduktan sonra indirdiğiniz adb programını kurun adb'nin içerisine twrp.zip dosyasını açın içindeki img dosyasını adb klasörünün içine atın magisk.zip dosyasını ise telefonun dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın buraya kadar sorun yok ise devam edin

cihazınızı fastboot moda alıp telefonu bilgisayara bağlayın
bağladıktan sonra adb klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın powershell ile aç veya komut istemi ile aç seçeneği çıkacaktır resim ekleyeceğim zaten yazı sonuna

komut istemi açılınca : fastboot devices yazıp entere basın daha sonra ise fastboot flash recovery 9-PRO-JOYEUSE-twrp.img yazıp entera basın cihazınıza twrp başarı ile yüklenecektir.

şimdi cihazınızı güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatır iken ses açma tuşunada basılı tutarak recoverye girmesini sağlayın. TWRP ekranı gelecektir karşınıza alttaki seçeneği kaydırın ekran kilidinizi sorabilir onu girin ardından install sekmesine girip ana dizindeki magisk.zip dosyasını bulun ve flashlayın. artık telefonu yeniden başlatıp magisk manager ile rootu kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun herkese kolay gelsin.

Tarafımdan izin alınmadan başka forumlarda konu olarak paylaşılmasına izin vermiyorum.

Kardeşim eline emeğine sağlık .Yanlız attığın dosyada yanlışlık var bence Recovery dosyasını CarlivImageKitchen ile açtığımda
ro.system.build.fingerprint=Redmi/curtana_global/curtana:10/QKQ1.191215.002/V11.0.7.0.QJWMIXM:user/release-keys
ve
ro.build.display.id=omni_redmiNote9s-eng 10 QQ1D.200205.002 eng.wzsx15.20200530.183248 test-keys
yani bu recovery nin redmi note 9s ye ait olduğunu söylüyor bunu yükliyen arkadaşların tlf ları boot lop olabilir neden bi açılkama yazmadınız bu konuda
Benim tlf num
Note 9 Pro ( JOYEUSE )
ve bu recovey uymaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Curtana twrpsi ile farkı ne hocam
curtana recovery si zaten bu işlemci aynı olduğu için çalışabilir

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Kardeşim eline emeğine sağlık .Yanlız attığın dosyada yanlışlık var bence Recovery dosyasını CarlivImageKitchen ile açtığımda
ro.system.build.fingerprint=Redmi/curtana_global/curtana:10/QKQ1.191215.002/V11.0.7.0.QJWMIXM:user/release-keys
ve
ro.build.display.id=omni_redmiNote9s-eng 10 QQ1D.200205.002 eng.wzsx15.20200530.183248 test-keys
yani bu recovery nin redmi note 9s ye ait olduğunu söylüyor bunu yükliyen arkadaşların tlf ları boot lop olabilir neden bi açılkama yazmadınız bu konuda
Benim tlf num
Note 9 Pro ( JOYEUSE )
ve bu recovey uymaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

curtana recovery si zaten bu işlemci aynı olduğu için çalışabilir
Kardeşim joyuse da çalışıyor ancak konuları incelersen eğer bir konu daha var henüz joyuse için çalışma yapılıyor ve kurmak isteyen ince bunu sonra onu kurarsa joyuse için olanı telefonuna kurmuş olabilir bootloop olmaz merak etme en ince ayrintisina kadar yaparsan bir sorun olmaz olursa da ben sorumlu değilim uyardım orda bilmiyorsanız yapmayın diye zaten

seramik1111

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
casper
Konular
15
Kardeşim joyuse da çalışıyor ancak konuları incelersen eğer bir konu daha var henüz joyuse için çalışma yapılıyor ve kurmak isteyen ince bunu sonra onu kurarsa joyuse için olanı telefonuna kurmuş olabilir bootloop olmaz merak etme en ince ayrintisina kadar yaparsan bir sorun olmaz olursa da ben sorumlu değilim uyardım orda bilmiyorsanız yapmayın diye zaten

Arkadaşlar bu twrp Note 9 Pro ( JOYEUSE ) için değil kernel farklı eğer yüklerseniz büyük ihtimal tlf nunuz boot loop olur diğer tlf için bişey diyemem.

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Arkadaşlar bu twrp Note 9 Pro ( JOYEUSE ) için değil kernel farklı eğer yüklerseniz büyük ihtimal tlf nunuz boot loop olur diğer tlf için bişey diyemem.
Canım kardeşim bak tamam bu curtana için ancak 9 pro ( joyuse ) cihazımda sorunsuz kullanıyordum bunu sadece root atmak için kullanın zaten wipe filan yapmayın buradan denemedim forumu gezerken orda 9 pro için konu açtım bunu kurmadan da 9 pro için olanı flashlayamazsin telefonuna. Duzgunce okursan konuyu root var başlıkta root izni için bu twrp kullanılabilir 9 pro ( joyuse ) için henüz çalışma yapılıyor ama ortada betası var sadece bunun da onu da konu açtım zaten burda duyar kasıp gelen 9s için diyor zaten onun için ancak joyuse da çalışıyor bu magisk yükleniyor yani

askcil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
j730
Konular
1
ustam ellerine sağlık on numara hiçbir sıkıntı olmadan yüklendi

Mustixz91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi note2
Konular
5
dün akşamdan beri bir twrp kuramadım bl acık driver her sey tam yukluyorum sanki hiç yukleme ypılmamıs gibi cmd de fastboot recovery twrp.img komutundan sonra fastboot boot twrp.img komutu verince yukluyor hatla calısıyor da twrp bu defada kendini resetliyor hep twrp açılıyor sisteme girmiyor yardımcı olacak varmı arkadaslar tel note 9 pro stabil tr room 11.0.2.0 yuklu

vehbiakdogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vehbi
Cihazım
redmi note9 pro
Konular
3
Hepinize merhaba n9p joyuse ailesi
Öncelikle daha önceden savunduğum gibi joyuse ( 9 pro global ) cihaza sahipo olanlar ile curtana ( 9s global ve 9 pro india ) cihazların twrpsi aynı değildi ancak bu hata düzeltildi çoğu kullanıcı twrp yükleyemedi root atamadı ama artık çözüldü sorunumuz bunu deneme şerefi bana ait oldu inşallah birçok joyuse kullanıcısı bundan faydalanır. ( Sorumluluk bana ve foruma ait değildir bilginiz yok ise hiçbir işlem yapmayınız )

bootloader kilidinin açık olması gerekiyor !!!!

Gerekenler :
bilgisayar
qualcomm driver : QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit – Xiaomi Tools
adb kurulumu : Minimal ADB ve Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Öncelikle yapcağınız işlemler için driverlerin tam olarak bilgisayarınızda kurulu olması gerek yukarıda linklerde paylaştım zaten
adb yi kurduktan sonra indirdiğiniz adb programını kurun adb'nin içerisine twrp.zip dosyasını açın içindeki img dosyasını adb klasörünün içine atın magisk.zip dosyasını ise telefonun dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın buraya kadar sorun yok ise devam edin

cihazınızı fastboot moda alıp telefonu bilgisayara bağlayın
bağladıktan sonra adb klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın powershell ile aç veya komut istemi ile aç seçeneği çıkacaktır resim ekleyeceğim zaten yazı sonuna

komut istemi açılınca : fastboot devices yazıp entere basın daha sonra ise fastboot flash recovery 9-PRO-JOYEUSE-twrp.img yazıp entera basın cihazınıza twrp başarı ile yüklenecektir.

şimdi cihazınızı güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatır iken ses açma tuşunada basılı tutarak recoverye girmesini sağlayın. TWRP ekranı gelecektir karşınıza alttaki seçeneği kaydırın ekran kilidinizi sorabilir onu girin ardından install sekmesine girip ana dizindeki magisk.zip dosyasını bulun ve flashlayın. artık telefonu yeniden başlatıp magisk manager ile rootu kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun herkese kolay gelsin.

Tarafımdan izin alınmadan başka forumlarda konu olarak paylaşılmasına izin vermiyorum.

merhaba redmi note 9 pro cihazıma söyledikleriniz aynen yaptım yeniden başlattığımda cihaz açılış ekranında kalıyo kapanıp tekrar açılış ekranında kalıyo ilerlemiyor

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
merhaba redmi note 9 pro cihazıma söyledikleriniz aynen yaptım yeniden başlattığımda cihaz açılış ekranında kalıyo kapanıp tekrar açılış ekranında kalıyo ilerlemiyor
Telefonunuza işlemleri tekrardan yapınız olmazsa fastboot rom atın

Üst Alt