Soru Note 9 Pro Cihaza Note 9S Romu

TheCryhack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
3
Merhabalar

Redmi Note 9 Pro Hindistan cihazım için Fastboot tipi Hindistan romu arıyordum. Xiaomi'nin resmi sitesinde Pro için değil 9S için Hindistan romu var. Mifirm sitesinde ise Pro ve 9S Hindistan romları tek başlık altında toplanmış ve en yeni Fastboot romu Xiaomi resmi sitesindeki 9S Hindistan romu ile aynı. 9S romu Pro'ya yüklenebilir mi yoksa Pro'ya özel Hindistan romu mu bulmam gerekiyor? Öyleyse nereden bulabilirim?

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Merhabalar

Redmi Note 9 Pro Hindistan cihazım için Fastboot tipi Hindistan romu arıyordum. Xiaomi'nin resmi sitesinde Pro için değil 9S için Hindistan romu var. Mifirm sitesinde ise Pro ve 9S Hindistan romları tek başlık altında toplanmış ve en yeni Fastboot romu Xiaomi resmi sitesindeki 9S Hindistan romu ile aynı. 9S romu Pro'ya yüklenebilir mi yoksa Pro'ya özel Hindistan romu mu bulmam gerekiyor? Öyleyse nereden bulabilirim?
9s romunu proya yukleyemezsiniz yüklerseniz cihaz brick olur yani kullanilmaz hale gelir sonra cihazı açtırmak için ücret ödemeniz gerekir

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TheCryhack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
3
9s romunu proya yukleyemezsiniz yüklerseniz cihaz brick olur yani kullanilmaz hale gelir sonra cihazı açtırmak için ücret ödemeniz gerekir

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki Note 9 Pro için son sürüm Hindistan romunu nereden bulabilirim?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
aida 64 uygulamayı indirin ve açın cihaz özelliklerinde Kod adı yazar Curtana ise 9s romu yükleyebilirsiniz Joyeus ise 9pro romu.

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Merhabalar

cihazınız hindistan modeli ise kod adı excalibur dur. sadece excalibur romu yükleyebilirsiniz. normal 9 pro ise joyeus kodlu olur. sadece joyeus kodlu romlar yükleyebilirsiniz. telefonunuzun kodunu öğrenin ona göre rom yükleme yapın. yanlış rom yüklerseniz cihazı kullanamaz masrafa girersiniz.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
TheCryhack, note 9 pro için bir hindistan romu varmı ki?

TheCryhack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
3
aida 64 uygulamayı indirin ve açın cihaz özelliklerinde Kod adı yazar Curtana ise 9s romu yükleyebilirsiniz Joyeus ise 9pro romu.
Dediğinizi yaptım, cihazımın kod adı Curtana.
cihazınız hindistan modeli ise kod adı excalibur dur. sadece excalibur romu yükleyebilirsiniz. normal 9 pro ise joyeus kodlu olur. sadece joyeus kodlu romlar yükleyebilirsiniz. telefonunuzun kodunu öğrenin ona göre rom yükleme yapın. yanlış rom yüklerseniz cihazı kullanamaz masrafa girersiniz.
Anladığım kadarıyla cihazım Curtana kod adlı. Hindistan modeli dememin sebebi model numarasının I ile bitmesi.

Burada önemli olan hangi ülke için üretildiği falan değil anladığım kadarıyla. Kod adını öğrenip aynı kod adına sahip romları yüklüyoruz, doğru mu?

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Dediğinizi yaptım, cihazımın kod adı Curtana.

Anladığım kadarıyla cihazım Curtana kod adlı. Hindistan modeli dememin sebebi model numarasının I ile bitmesi.

Burada önemli olan hangi ülke için üretildiği falan değil anladığım kadarıyla. Kod adını öğrenip aynı kod adına sahip romları yüklüyoruz, doğru mu?
evet aynı kod adlı romları yükleminiz gerek. curtuna 9s in kodu. 9s için farklı bölgelere ait romlar mevcut. aralarında küçük farklar var. benim tavsiyem forumun 9s için olan kısmından rom tavsiyelerini ve yorumlarını okuyun ona göre seçim yapın.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
TheCryhack, model numarası nedir? Nasil böyle bir kanıya vardınız. Kavram kargaşası yaşadık. Ayarlar + cihazım bölümünün ekran görüntüsünü atın. Birde miui sürümünün yani romun tam adının yazdığı bölümün ekran görüntüsünü atın. O zaman anlaşılır. Turkiyede Hindistan note 9 pro alma ihtimali pek mümkün degil.

Üst Alt