Çözüldü Note 9 Pro 4.5G Çalışmıyor.

tnjuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tanjutaskan
Konular
1
Hattım : TT

Telefonda veri dolaşımı olarak sadece H simgesi gözüküyor. Ne şehir merkezlerinde nede evde, 4 yada 4.5G'ye geçiş yapabildiğini görmedim. LTE only'de zaten direkt şebeke gidiyor ve gelmiyor. 4 ve 4.5G dışındaki tüm mobil ağ çeşitleri çalışıyor. Telefon imeileri kayıtlıdır e devlet üzerinden kontrol ettim zaten hepsiburada üzerinden alınmadır. Elimde eski telefonum olan İphone 6 da bile lte den çok nadir düşerdi 3g ye bu sorunu sizce nasıl çözebilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

amputebülent

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Han
Cihazım
P9 Lite 2017
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hattım : TT

Telefonda veri dolaşımı olarak sadece H simgesi gözüküyor. Ne şehir merkezlerinde nede evde, 4 yada 4.5G'ye geçiş yapabildiğini görmedim. LTE only'de zaten direkt şebeke gidiyor ve gelmiyor. 4 ve 4.5G dışındaki tüm mobil ağ çeşitleri çalışıyor. Telefon imeileri kayıtlıdır e devlet üzerinden kontrol ettim zaten hepsiburada üzerinden alınmadır. Elimde eski telefonum olan İphone 6 da bile lte den çok nadir düşerdi 3g ye bu sorunu sizce nasıl çözebilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.
Direk garantiye yollayınız baseband sorunu olduğunu düşünüyorum, yazılımsal olduğunu düşünmüyorum

tnjuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tanjutaskan
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk garantiye yollayınız baseband sorunu olduğunu düşünüyorum, yazılımsal olduğunu düşünmüyorum
Teyit amaçlı ev içinde tekrar denedim iphone 6 ile ondada 3g de sabitti. Yani kullanım açısında bir olumsuzluk şebeke çekmemesi yavaş veri ağı tarzı bir problemim yok ama böylesi güncel cihazın 4g görmemesi tuhaf geldi. Aklıma acaba turkcell ile kullansam 4 4.5g görürmü diye bir soru geldi forumda biraz gezinip bakındığımda xiaomi cihazlarda en sağlıklı çalışan turkcell operatörü falan denilmiş bu konuda. Genel kullanımda baktığım veri ağı türü hspa , sesli ağ türü umts olarak gözüküyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorunu bir kaç kurcalamayla çözmüş bulunmaktayım cihazda herhangi bir problem yokmuş. Türk Telekom online işlemlerden 4.5G yi iptal edip iptal edildi sms i geldikten sonra tekrar aktif edip telefonu yeniden başlattığımızda telefon sorunsuz bir şekilde 4.5G'ye geçiş yapmış bulunmaktadır. Aynı sorunu yaşayan dostlar olursa bunu çözüm olarak iletirsiniz Türk Telekom operatörü için.

Ekli dosyalar

• asdsdadsasdaasd.jpg
    asdsdadsasdaasd.jpg
    284,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Sakir Ucar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MuhammedSaki
Cihazım
Xianomi mi4c
Konular
0
Teyit amaçlı ev içinde tekrar denedim iphone 6 ile ondada 3g de sabitti. Yani kullanım açısında bir olumsuzluk şebeke çekmemesi yavaş veri ağı tarzı bir problemim yok ama böylesi güncel cihazın 4g görmemesi tuhaf geldi. Aklıma acaba turkcell ile kullansam 4 4.5g görürmü diye bir soru geldi forumda biraz gezinip bakındığımda xiaomi cihazlarda en sağlıklı çalışan turkcell operatörü falan denilmiş bu konuda. Genel kullanımda baktığım veri ağı türü hspa , sesli ağ türü umts olarak gözüküyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorunu bir kaç kurcalamayla çözmüş bulunmaktayım cihazda herhangi bir problem yokmuş. Türk Telekom online işlemlerden 4.5G yi iptal edip iptal edildi sms i geldikten sonra tekrar aktif edip telefonu yeniden başlattığımızda telefon sorunsuz bir şekilde 4.5G'ye geçiş yapmış bulunmaktadır. Aynı sorunu yaşayan dostlar olursa bunu çözüm olarak iletirsiniz Türk Telekom operatörü için.
Sağolun bende bu sorunun cevabını arıyordum

yalnisdost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
memduh
Cihazım
redmi note 4
Konular
1
Selamün aleyküm dostlarim.

2020 temmuz ayinda almış olduğum yurt dışı XİAOMİ REDMİ NOTE 9 PRO 6/128

modeli kullanicisiyim. Telefonumda miui 12.0.1 sürümü mevcut. Daha önce 12.5.1 sürümü guncelleme olarak gelmisti ve kendiliginden güncellenmiş telefonun şebeke bölümünde uzerinde çarpı vardi. Yani sebeke gitmisti arama yapamadim .

Telefonu aldigim arkadasa götürdüm. Telefonu 12.0.1 sürümüne getirdi.

Telefonda çekim gücü azaldiginda 3G ye geciriyordum arada. 4.5G ye gectigimde gelen aramalar gosterilmiyor. Arkadaslar ise mesguldun beni ara diye whatsaptan mesaj gonderiyor . Gelen mesaji gorunce 4.5G de iken aramaya kalktim. Arayamadim. Benimde aramam engellendi. Whatsaptan gelen mesaj wifi ile gelmis. 3G ye aldim ayarlardan. Ulasabildim arkadasa.
Bugun yasadim bu durumu en son. Bunun sebebi ne olabilir acaba.

İmei gitti guncellemeyi en son yaptigimda. guncellemeleri kapattim o yuzden. Guncellemeyi ayarlardaki guncelle seceneginden yapsam İMEİ GİDERMİ bilmiyorum hala.

Android 12 surumu gelecegi soyleniyor. Miyi 12.0.1 mevcut. MİUİ 13 YUKLEMEYİ İSTİYORUM .

Yasadigim bir durumu anlatmak istedim.

Üst Alt