Soru Note 9 Pro 1 saatte %30 şarj oluyor

met44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
note 9 pro
Konular
1
Arkadaşlar Merhaba forumda yeniyim.
1 ay önce yurtdışı 2 tane Redmi Note 9 Pro aldım fakat benim kullandığım çok geç şarj oluyordu. Yani gece 12 gibi takınca sabaha kadar ancak %100 oluyordu. Dün yazılım attırdım şimdi eskiye nazaran daha iyi fakat diğer telefon gibi hızlı şarj olmuyor. 1 saatte %30 doluyor neredeyse...
Telefon ile ilgili hiç sıkıntım yok. Ne kapanıyor ne ısınıyor ne de donuyor hiçbir problem yok. Yoğun kullanmama rağmen full doldurduysam şarjım 24 saatten fazla gidiyor. Fakat çok geç şarj oluyor...
Şarj cihazım orjinal.
Diğer telefonun şarj cihazını denedim yine geç şarj oluyor. Benim şarj cihazı ile diğer telefonu şarj ettım çok hızlı şarj ediyor.
Önerileriniz nedir? Ne yapabilirim?

pickedusernamesonofa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
1 ay önce yurtdışı 2 tane Redmi Note 9 Pro aldım fakat benim kullandığım çok geç şarj oluyordu. Yani gece 12 gibi takınca sabaha kadar ancak %100 oluyordu. Dün yazılım attırdım şimdi eskiye nazaran daha iyi fakat diğer telefon gibi hızlı şarj olmuyor. 1 saatte %30 doluyor neredeyse...
Telefon ile ilgili hiç sıkıntım yok. Ne kapanıyor ne ısınıyor ne de donuyor hiçbir problem yok. Yoğun kullanmama rağmen full doldurduysam şarjım 24 saatten fazla gidiyor. Fakat çok geç şarj oluyor...
Şarj cihazım orjinal.
Diğer telefonun şarj cihazını denedim yine geç şarj oluyor. Benim şarj cihazı ile diğer telefonu şarj ettım çok hızlı şarj ediyor.
Hocam başlığınızda lütfen veya acil gibi ifadeler kullanmak yasak konu çöp kutusuna taşınabilir

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hocam yeni olduğum için haberim yoktu. Düzenleme varmı? yok silip yeniden mi açayım ?

Konu başlığınız düzenlenmiştir.

NorkrAx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
RnNote12Pro5G
Konular
18
Şarj cihazım orjinal.
Hocam telefonu şarja taktığınızda "turbo charge" yazan bir animasyon çıkıyor mu?

NorkrAx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
RnNote12Pro5G
Konular
18
evet hocam ''MI TURBO CHARGE'' yazıyor
O zaman bilmiyorum hocam. Böyle bi sorun olduğunda bende turbo charge yazmıyordu, kabloyu adaptöre ittirdim biraz düzeldi. Siz de deneyin belki düzelir.

met44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
note 9 pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman bilmiyorum hocam. Böyle bi sorun olduğunda bende turbo charge yazmıyordu, kabloyu adaptöre ittirdim biraz düzeldi. Siz de deneyin belki düzelir.
öneri için teşekkür ederim ama öyle basit birşey değil. açıklamayı tam okursanız anlarsınız

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
hard reset atip kalan pili sonuna kadar bitirip sonra 4 5 saat sarja takma cihazi acmadan kapali iken sarj et fulle

met44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
note 9 pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hard reset atip kalan pili sonuna kadar bitirip sonra 4 5 saat sarja takma cihazi acmadan kapali iken sarj et fulle
hemen deniyorum hocam. umarım faydası olur. ama yazılım attırdım hard reset ile arasında fark varmı?

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular