Soru Note 8 pro vs note 9 pro

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Note 8 pro yu kullanma imkanım olmuştu (renkler ve zevkler tarşıtılmaz) bana 9 prodan çok daha iyi gelmişti. Şu mtk çabuk eskir, ömür sıkıntısı olur olaylarına pek kulak asmıyorum açıkçası. Elinize alıp birkez olsun deneme imkanınız olur ise bakın derim teşhirde felan en azından. Bu arada 9 pro kullanıcısıyım ve ona rağmen bu yorumu yapıyorum. 8 pro alacaktım satıcının elinde olmadığından 9 proda karar kıldım eğer ki 8 pro olsa idi düşünmezdim açıkçası alırdım hemen. Mtk da eski Mtk değil diye düşünmekteyim her firmanın zamanla yaşadığı bir takım sıkıntılar oluyor ve zaman içerisinde de çözülüyor. Tıpkı Pc platformunda Amd, İntel savaşında Amd'nin atı alıp üsküdarı geçmesi gibi. Şahsi yorumumdur tabi ne alacağınıza önce bizden çok sizler tartıp düşünüp edip karar vereceksiniz çok fazla olumsuz yorumlarında tesiri altında kalmayın kendiniz daha çok karar verin iyice inceleyin.

ckara1989

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
xiaomi n4
Konular
3
Kesinlikle note 8 pro . Hem aradaki fiyat farkına değecek bir durum yok hatta 8 pronun performansı iyi. Amoled ekranlı bir telefon olsaydı 9 pro belki tartışılırdı ama şu durumda tartışmasız note 8 pro.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Kesinlikle note 8 pro . Hem aradaki fiyat farkına değecek bir durum yok hatta 8 pronun performansı iyi. Amoled ekranlı bir telefon olsaydı 9 pro belki tartışılırdı ama şu durumda tartışmasız note 8 pro.

Katılıyorum, gerçekten gözle görülür bir fark hissetmekteyim ben 8 pro da. Özellikle oyun kısmında iki cihazda yaptığım Fortnite testlerinde 8 pro daha önde. E genelde bir cihazın performansına kanaatte genelde yorucu ve yüksek işlemci ve grafik gücüne ihtiyaç duyan oyunlarda belli oluyor.

ckara1989

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
xiaomi n4
Konular
3
Katılıyorum, gerçekten gözle görülür bir fark hissetmekteyim ben 8 pro da. Özellikle oyun kısmında iki cihazda yaptığım Fortnite testlerinde 8 pro daha önde. E genelde bir cihazın performansına kanaatte genelde yorucu ve yüksek işlemci ve grafik gücüne ihtiyaç duyan oyunlarda belli oluyor.
Snapdragon 720 - 730 işlemcileri bana göre oyunlarda çok zayıf kalıyorlar. Bundan önce 730 işlemcili bir telefon kullanıyordum ve oyunlarda anlık fps düşüşleri throttling yaşıyordum note 8 pro da hiçbir sorun yaşamıyorum kesintisiz 60 fps alıyorum ve telefonda herhangi bir ısınma da olmuyor.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Snapdragon 720 - 730 işlemcileri bana göre oyunlarda çok zayıf kalıyorlar. Bundan önce 730 işlemcili bir telefon kullanıyordum ve oyunlarda anlık fps düşüşleri throttling yaşıyordum note 8 pro da hiçbir sorun yaşamıyorum kesintisiz 60 fps alıyorum ve telefonda herhangi bir ısınma da olmuyor.

9 Pro kullanıcısıyım, kesinlikle katılıyorum. Fortnite de aşırı Throttling oluyor kullanıp bu oyunda da deneyimleyen bilir. 8 Pro gerçekten iyi zaten işlemcide G serisi gaming bir işlemci sıvı soğutmada cabası.

MustafaYN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Yalç
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Konular
36
Arkadaşlar tekrardan merhaba.Biraz garip olucak ama fikrimi değiştirip poco X3 NFC aldım,sizce note 8 ve 9 proya göre daha mı iyi bir tercih yaptım?

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Arkadaşlar tekrardan merhaba.Biraz garip olucak ama fikrimi değiştirip poco X3 NFC aldım,sizce note 8 ve 9 proya göre daha mı iyi bir tercih yaptım?
Kullandım gayet güzel bir telefon hayırlı olsun. Ancak yine aynı şeyi yazacağım bu cihazda redmi note 8 pro ile arasında olan fiyat farkını kesinlikle karşılamıyor

Üst Alt