Soru Note 8 pro TWRP, Magisk hakkında sorular

sallax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bakır
Cihazım
Redmi Note 5A
Konular
1
Merhabalar, telefonu satın aldım, yarın elime geçecek, bayağı aradımokudum konuları ancak kafam karıştı şuan bazı konularda. Onlar hakkında bilgi alabilir miyim?
1- Öncelikle İşlemci Mediatek olduğu için sanırım, TWRP ve Magisk yüklemekte sıkıntı olabiliyormuş sanırım, ancak başarılı şekilde yapanlar olduğunu da görüyorum. Yöntemler eski tarihli genelde, şuan bu konuda herhangi bir sıkıntı çıkıyor mu? Yeni sürüme güncelledikten sonra da recovery root işlemlerini yapabiliyor muyuz?
2- Recovery'nin her yeniden başlamada stock recovery'e geri döndüğünü okudum, bununla ilgili güncel bir çözüm var mı?
3- Otomatik çağrı kayıt özelliğini geri getirmek için Hindistan romu mu kurmamız gerekiyor?
4- Sizce yol yakınken iade edip Snapdragon işlemcisi olan başka bir Xiaomi telefona mı bakmalıyım?
Çok teşekkür ederim okuduğunuz için.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Alınan şeyin derdi ve tasasını boşu boşuna çekmeyin.
Keyfinize bakın.
Diğer yandan da:
Burada konu ile ilgili forum yöneticilerinin yazdıklarına dikkat edin, onların önerilerini dikkate alın.
Forum görevlisi/yetkilisi dışında şurdan duydum /burdan duydum, söylenenlere göre gibi düşünce taşıyanların söylediklerine de itibar etmeyin.

Oyla:

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Güzel sorular bende yeni aldım cihazı rom atmayı düşünüyordum bunları okuduktan sonra ne yalan söyleyeyim vazgeçtim rom atmaktan

Oyla:

UnmoveD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazar
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
15
Herşey orjinali ile güzel. Samsung telefonlarima tonlarca rom atardim her defasinda bilgilerim kaybolurdu. Atilmadigini bilmek gerçekten sevindiriyor beni en azindan.

Oyla:

sallax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bakır
Cihazım
Redmi Note 5A
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar anlıyorum demek istediğinizi ancak benim için magisk olmazsa olmaz bir durumda.

Oyla:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Bu cihazda Magisk ve twrp çox iyi çalışır. Sadece düzgün yüklemek lazımdır. Bu cihazın çin versionu hemde başka versionları mövcuddur. İşlemleri yaparken bunları nəzərə almaq lazımdır. Mən telefonu alarkən Avropa versiyon. Twrp ve magisk yüklədim. Bir həftə işlətdikdən sonra indoneziya romuna keçdim. Cihaz Hal hazırda indoneziya romunda. Cihazın kutusu beyaz rengdə və arxa tərəfindəki ismi horizontalsa cihaz qlobal versiyon. Eger kutu kırmızı və isim vertikalsa cihaz çin versiyonudur.

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Bu cihazda Magisk ve twrp çox iyi çalışır. Sadece düzgün yüklemek lazımdır. Bu cihazın çin versionu hemde başka versionları mövcuddur. İşlemleri yaparken bunları nəzərə almaq lazımdır. Mən telefonu alarkən Avropa versiyon. Twrp ve magisk yüklədim. Bir həftə işlətdikdən sonra indoneziya romuna keçdim. Cihaz Hal hazırda indoneziya romunda. Cihazın kutusu beyaz rengdə və arxa tərəfindəki ismi horizontalsa cihaz qlobal versiyon. Eger kutu kırmızı və isim vertikalsa cihaz çin versiyonudur.
Cihaz fotoğrafını paylaşın hocam örnek olsun. Birde kullandığınız twrp ve magisk sürümünü paylaşın. Rehber olsun :)

Oyla:

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Merhabalar, telefonu satın aldım, yarın elime geçecek, bayağı aradımokudum konuları ancak kafam karıştı şuan bazı konularda. Onlar hakkında bilgi alabilir miyim?
1- Öncelikle İşlemci Mediatek olduğu için sanırım, TWRP ve Magisk yüklemekte sıkıntı olabiliyormuş sanırım, ancak başarılı şekilde yapanlar olduğunu da görüyorum. Yöntemler eski tarihli genelde, şuan bu konuda herhangi bir sıkıntı çıkıyor mu? Yeni sürüme güncelledikten sonra da recovery root işlemlerini yapabiliyor muyuz?
2- Recovery'nin her yeniden başlamada stock recovery'e geri döndüğünü okudum, bununla ilgili güncel bir çözüm var mı?
3- Otomatik çağrı kayıt özelliğini geri getirmek için Hindistan romu mu kurmamız gerekiyor?
4- Sizce yol yakınken iade edip Snapdragon işlemcisi olan başka bir Xiaomi telefona mı bakmalıyım?
Çok teşekkür ederim okuduğunuz için.

3 cevap vereyim bende twrp root işlerinden uzak durmanı öneriyorum ben endonezya rom kurdum 11.02 çağrı kayıt özelliği ve rehber mesajlar uygulaması Xiaomi nin gayet stabil çalışıyor şarjda global sürüme göre bir tık daha iyi aşağıda endonezya rom da aldığım ekran süresini atıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-30-23-28-58-945_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-30-23-28-58-945_com.miui.securitycenter.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 15
Oyla:
Üst Alt