Soru Note 8 Pro Hard Reset ve Güncelleme

cinix1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Arkadaşlar merhabalar. Telefonlardan teknik olarak pek anlayan birisi değilim, o yüzden emin olmak adına bilgili arkadaşların fikrine başvurmak istedim.
Yurtdışı note 8 pro kullanıyorum (8gb versiyon)
Telefonun arkasındaki etikette M1906G7E yazıyor ancak Ayarlar/hakkında kısmında QGGMIXM yazıyor. Artık hangisi geçerli oluyor bilemiyorum.

Asıl sorum ise şu; geçtiğimiz günlerde hard reset atmak zorunda kaldım. İlk başta çekindim ama neyse ki IMEI silinmedi.
Ancak telefonu aldığımdan günden beri (2 yıl veya daha fazla) neredeyse hiç güncellemedim. Çünkü genelde telefoncular imeinin silinmemesi için güncellemeyi önermiyor. Ben de başım ağrımasın diye kapalı tuttum hep.

Şimdi merak ettiğim şey ise, hard reset ile silinmeyen IMEI, güncelleme ile silinebilir mi? Bunun IMEI'yi atma şekliyle falan alakası var mıdır? Telefonu ilk aldığım gün veya ertesi gün, gece otomatik kendini güncellemişti ve sabahına şebekenin olmadığını görmüştüm. Götürüp tekrar imei attırmıştım.
O günden beri güncelleme yapmıyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Hala 12.0.7 kullanıyorum :)

cinix1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Amacım flood yapmak değil fakat hala merakım devam ediyor arkadaşlar :)

agentmaster47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur
Cihazım
redmi note 8
Konular
3
güncelleme ile ve ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlarsan imei gider