İpucu Note 8 Dokunmatik Sorununu Sanırım Çözdüm

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Bende mi 9t var gboardda sıkıntı yok Türkçe'ye alipte denedim yine sıkıntısız aynı şekilde s9 cihazda da problem yok
Tuşların az yanına basınca algılamıyor. Tam üstüne basınca algılar. Hızlı yazarken tam üstüne basmayınca harf atlıyor. Bunu kastettim.

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Sanal tuşların açık olmasını kast etmiştim. Zaten açıkmış. Umarım yazılımsaldır sorun

Teyzemde note 8 almış onda ki sorunda baya can sıkıcı garantiye vericez.Çözemezlerse thh başvurucaz, pocoda ki gibi yazılım diyip geçiştiricekler bence donanımsal.

Ekran testinde köşeleri çok güzel algılıyor. Donanımsal olsa bu test de de geç algılaması lazım. Çözemedim... Android 10 u beklemekten başka çare yok gibi. Ama bir daha Xiaomi telefon almam.

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Ekran testinde köşeleri çok güzel algılıyor. Donanımsal olsa bu test de de geç algılaması lazım. Çözemedim... Android 10 u beklemekten başka çare yok gibi. Ama bir daha Xiaomi telefon almam.
Bizde kullanıyoruz, sorunu diğer marka cihazlar ile kıyaslarsak. Bende Xiaomi den başka cihaz almıyorum 3 yıldır. Sizin ki de kendi tercihiniz, birşey diyemem hayırlısı olsun. Ancak Samsung, Huawei vs kullanan arkadaşlar, cihazı inceleyince kendi telefonu çöp gibi yorumluyor. Yine de tâbi ki sizin ki de bir tercih ne diyelim.

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Cihaz daki klavyenin bazı taraflarınin geç algılaması gibi bir sorunu var redmi note 8 cihazın. Bunun çözümünü kendim bulup buradan yazayım dedim.

Öncelikle SwiftKey indiriyoruz Google Play den (reklamsız ve ücretsiz klavye ayrıca tahmin zekasında en iyi klavyedir)

Sonra SwiftKey e giriş yapıp yazma butonuna tıklayın, orada ses & titreşim butonu olacak ona tıklayıp ayarlarını fotoğraftaki gibi yapın.

Klavyeye basmam sorunu yada geç algılama sorunu kesin çözülüyor ben dahil 3 arkadaşımıza böyle yardımcı olarak çözüme ulaştık
Not: tuş sesini açmanız gerek yok.

Forumda yeni konu açtım yinede buradan yazayım dedim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-15-02-28-19-012_com.touchtype.swiftkey.jpg
    Screenshot_2019-12-15-02-28-19-012_com.touchtype.swiftkey.jpg
    140,5 KB · Görüntüleme: 18

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Bizde kullanıyoruz, sorunu diğer marka cihazlar ile kıyaslarsak. Bende Xiaomi den başka cihaz almıyorum 3 yıldır. Sizin ki de kendi tercihiniz, birşey diyemem hayırlısı olsun. Ancak Samsung, Huawei vs kullanan arkadaşlar, cihazı inceleyince kendi telefonu çöp gibi yorumluyor. Yine de tâbi ki sizin ki de bir tercih ne diyelim.

Kamera, şarj, tasarım olarak telefonu gerçekten çok beğendim.. Ama dokunmatik sorunu, telefonla görüşürken ekranın açılma sorunu bana göre önemli bir sorun. Xiaominin aksiyon ve araç kameralarını kullanıyorum gerçekten fiyatına göre çok kaliteli telefonunda sorunsuz olacağını ümit ediyordum.. 3 yıldır Samsung kullanıyorum böyle sorunlarla maalesef karşılaşmadım,

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Kamera, şarj, tasarım olarak telefonu gerçekten çok beğendim.. Ama dokunmatik sorunu, telefonla görüşürken ekranın açılma sorunu bana göre önemli bir sorun. Xiaominin aksiyon ve araç kameralarını kullanıyorum gerçekten fiyatına göre çok kaliteli telefonunda sorunsuz olacağını ümit ediyordum.. 3 yıldır Samsung kullanıyorum böyle sorunlarla maalesef karşılaşmadım,
Elektronik şans işi size sorunlu cihaz denk gelmiş bu her marka da başınıza gelebilir. Ben dokunmatik sorunu göremedim, telefon ile görüşme yaparken de ekran açılmıyor. Bence cihazınız garantili ise satıcı aracılığıyla servis ve değişim talep edin. Hakkınızı arayın bence

Not: Ekran koruyucu kullanmıyorum, malum ekran koruyucu sensör dokunmatik vs etkileyebiliyor.

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Elektronik şans işi size sorunlu cihaz denk gelmiş bu her marka da başınıza gelebilir. Ben dokunmatik sorunu göremedim, telefon ile görüşme yaparken de ekran açılmıyor. Bence cihazınız garantili ise satıcı aracılığıyla servis ve değişim talep edin. Hakkınızı arayın bence

Not: Ekran koruyucu kullanmıyorum, malum ekran koruyucu sensör dokunmatik vs etkileyebiliyor.
Benim redmi note 8 alma planlarım var. Böyle konuları görünce soğumuştum. Ama alırım büyük bir ihtimal. Sorun olursa zaten 14 gün içinde iade hakkımız var.

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Benim redmi note 8 alma planlarım var. Böyle konuları görünce soğumuştum. Ama alırım büyük bir ihtimal. Sorun olursa zaten 14 gün içinde iade hakkımız var.
Cihazı neredeyse 1 aydır kullanıyorum kamera batarya olarak tatmin ediyor. Oyun performansı olarak birşey söyleyemem oyun pek oynamam. Normal kullanımda akıcı cihaz ne takılma ne donma yaşamadım. Sadece oynadığım tek oyun clash var 1 saat ve üzeri oynadığım da kamera kısmında hafif ısınma oluyor. Pubg vs tarzı oyunlar da bence aynı şekilde ısınma yapacaktır. Ghost screen yapmadığı sürece ısınma rahatsız etmiyor. Umarım da yapmaz, günde Max 2 saat oyun oynarım. 2 saat oyun 8-9 saat ekran süresi 1 gün bekleme süresi batarya performansı. Oyun oynamadığım da 12-13 saat ekran süresi gördüm. Bunlar kendi deneyimlerim, faydası olur umarım. Dediğiniz gibi cihaz sorunlu çıkar ise iade değişim hakkınız tabi ki de var.

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Cihazı neredeyse 1 aydır kullanıyorum kamera batarya olarak tatmin ediyor. Oyun performansı olarak birşey söyleyemem oyun pek oynamam. Normal kullanımda akıcı cihaz ne takılma ne donma yaşamadım. Sadece oynadığım tek oyun clash var 1 saat ve üzeri oynadığım da kamera kısmında hafif ısınma oluyor. Pubg vs tarzı oyunlar da bence aynı şekilde ısınma yapacaktır. Ghost screen yapmadığı sürece ısınma rahatsız etmiyor. Umarım da yapmaz, günde Max 2 saat oyun oynarım. 2 saat oyun 8-9 saat ekran süresi 1 gün bekleme süresi batarya performansı. Oyun oynamadığım da 12-13 saat ekran süresi gördüm. Bunlar kendi deneyimlerim, faydası olur umarım. Dediğiniz gibi cihaz sorunlu çıkar ise iade değişim hakkınız tabi ki de var.
Kullanım bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Kullanım tarzlarımız aynıymış. :) Bakalım mi5s cihazımı iade için gönderdim. İade alırlarsa yeni telefon alırım. Mi A3 ve Bu telefon ikisinden birini almayı planlıyorum. Miui hayranı olduğum için %90 ihtimalle RN8 tercihim olur gibi.

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Kullanım bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Kullanım tarzlarımız aynıymış. :) Bakalım mi5s cihazımı iade için gönderdim. İade alırlarsa yeni telefon alırım. Mi A3 ve Bu telefon ikisinden birini almayı planlıyorum. Miui hayranı olduğum için %90 ihtimalle RN8 tercihim olur gibi.
Aynı bende mi a3 ve rn8 arasında kalmıştım mistore da 2 cihazı da elime alınca bunda karar kıldım. Mi a3 hd+ 720p ekran ve ham android olduğu için kaybediyor. Ha rn8 de mesaj ve telefon rehberi vs miui değil beni rahatsız etmiyor. Siz yine de yakından 2 cihazı da inceleyin öyle karar verin derim. Yani şöyle düşünün mi a3 ile ultra HD görüntü resim çekiyorsunuz. Ancak mi a3 ekran 720p hd+ olarak size görüntü veriyor. Ama rn8 de ben çektiğim görüntü vs kendi ekranın da ultra HD izliyorum.

Üst Alt