İpucu Note 8 Dokunmatik Sorununu Sanırım Çözdüm

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Oyun oynarken dokunmatikte anlık takılmalar yaşadım. Wifiyi kapatıp mobil veri ile oyuna girdim, anlık takılmalar kesildi.

Ayarlar > Wİ-Fİ > Ek Ayarlar (Aşağı kayıdırın) > Wifi Yardımcısı ve Trafik Modunu kapalı konuma getirdim. Wifiyi açtım evdeki ağıma bağlandım. Oyunda ve yazı yazmada yine takılma olmadı. Sanırım bu 2 ayardan biri anlık kastırıyor işlemciyi bu sebeple hem klavye hemde oyunlarda takılmalar oluyor.

Sizlerde bunu bir deneyip test eder misiniz ? Bende hem oyunda hem klavyede takılmalar kesildi.

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Oyun oynarken dokunmatikte anlık takılmalar yaşadım. Wifiyi kapatıp mobil veri ile oyuna girdim, anlık takılmalar kesildi.

Ayarlar > Wİ-Fİ > Ek Ayarlar (Aşağı kayıdırın) > Wifi Yardımcısı ve Trafik Modunu kapalı konuma getirdim. Wifiyi açtım evdeki ağıma bağlandım. Oyunda ve yazı yazmada yine takılma olmadı. Sanırım bu 2 ayardan biri anlık kastırıyor işlemciyi bu sebeple hem klavye hemde oyunlarda takılmalar oluyor.

Sizlerde bunu bir deneyip test eder misiniz ? Bende hem oyunda hem klavyede takılmalar kesildi.
Güzel bilgi bende kapattım teşekkürler

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13

ne ise yarıyor acaba bu trafik modu. kapatınca trafikte hata vermesin sonra

Karadelikten ses dalgaları kullanılarak gönderildi.

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar maalesef bu dediğimde işe yaramadı, çözemedim niye ekran kenarları dokunmatiği algılamıyor. Videoda algılamadığı bariz görünüyor. Sol yön tuşuna bakın :(

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Arkadaşlar maalesef bu dediğimde işe yaramadı, çözemedim niye ekran kenarları dokunmatiği algılamıyor. Videoda algılamadığı bariz görünüyor. Sol yön tuşuna bakın :(

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bİr yerde okumuştum gesture ile yani ekran hareketleri ile kontrol açık ise bu sorun oluyor yazmışlardı. Yani sanal tuşları aktif edip deneyin derim. Benim cihazım note 8 değil ama bir yerde okumuştum bilgilendirmek istedim.
Videoda sanal tuşlar açık ama video size mi ait bilmiyorum. Size ait değilse sanal tuşlar ile deneyin.

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bİr yerde okumuştum gesture ile yani ekran hareketleri ile kontrol açık ise bu sorun oluyor yazmışlardı. Yani sanal tuşları aktif edip deneyin derim. Benim cihazım note 8 değil ama bir yerde okumuştum bilgilendirmek istedim.
Videoda sanal tuşlar açık ama video size mi ait bilmiyorum. Size ait değilse sanal tuşlar ile deneyin.

Evet video bana ait. Ekran hareketleri derken ekranı döndürmekten mi bahsettiniz, eğer ondan bahsettiyseniz zaten sanal tuşlarla döndürme açık.

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Evet video bana ait. Ekran hareketleri derken ekranı döndürmekten mi bahsettiniz, eğer ondan bahsettiyseniz zaten sanal tuşlarla döndürme açık.
Sanal tuşların açık olmasını kast etmiştim. Zaten açıkmış. Umarım yazılımsaldır sorun

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Teyzemde note 8 almış onda ki sorunda baya can sıkıcı garantiye vericez.Çözemezlerse thh başvurucaz, pocoda ki gibi yazılım diyip geçiştiricekler bence donanımsal.

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Teyzemde note 8 almış onda ki sorunda baya can sıkıcı garantiye vericez.Çözemezlerse thh başvurucaz, pocoda ki gibi yazılım diyip geçiştiricekler bence donanımsal.
Bu sorun sadece oyunda ve klavyede mi oluyor. Gboard klavyede türkçe karekterler açık olunca a ve i tuşuna basmama bu cihaza ait özellik değil gboard klavyenin sorunu o. Tüm telefonlarda gboardın tükçe klavyesi sorunlu. Fakat tüm uygulamalarda dokunmatik sorunu varsa o başka.
Açıkcası bu cihazı almak gibi planlarım vardı. Böyle sorunları görünce soğudum biraz.

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Bende mi 9t var gboardda sıkıntı yok Türkçe'ye alipte denedim yine sıkıntısız aynı şekilde s9 cihazda da problem yok

Üst Alt