Soru note 8 alacam dolandırılıma ihtimalim?

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Nasıl çözülüyor detay edermisiniz, garantili cihaz almayı düşünüyor arkadaş çünkü benim bildiğim imei klonlandığı zaman bunun btk ya bildirilmesi halinde hatta tanımlanıyordu ilgili imei ve o hat harici kullanım sıkıntı oluyordu. Eğer bahsettiğiniz repair olayıysa bu durumda zaten garantili almanın hiç önemi yok. Bilginiz varsa eğer ve legallikte bir sıkıntı yaratmıyorsa forum kuralları gereği açıkçası bilmek isteriz.
Tabi ki garantili mümkün değil. Ancak imei çakıp yoluna devam edebilir. Bizzat mi8 se kullanıyorum. Türkiye pazarında olmayan bir cihaz. İthalatçı garantili. İmei çakılı halde ithalatçı garantili olarak satıyorlar ancak o garanti ne kadar kapsar tartışılır.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Tabi ki garantili mümkün değil. Ancak imei çakıp yoluna devam edebilir. Bizzat mi8 se kullanıyorum. Türkiye pazarında olmayan bir cihaz. İthalatçı garantili. İmei çakılı halde ithalatçı garantili olarak satıyorlar ancak o garanti ne kadar kapsar tartışılır.

O tabiki işin kolay kısmı hocam ama Xiaomi Türkiye garantili diye alıp imeinin klon çıkması sıkıntı olur ki zaten adı sanı belli amazon,hepsiburada gibi satıcılardan alınan cihazların çoğu genelde evofone garantili oluyor fakat gg,n11 türevi diğer satıcılar tarafından Türkiye garantili diye satılan cihazlar adı sanı dahi belli olmayan belkide paravan şirket diyeceğimiz şirketlerin garantisinde çıkabiliyor kişide bi anda hattı taktımı telefona iadesi sıkıntı oluyor. Xiaomide garanti olayı gerçekten çıkmaz durumda ve herkes türkiye garantili adını kullanıp ithalatçı garanti cihaz satıyor insanlara.

Alimturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alim
Cihazım
POCO X3
Konular
0
Garantili note 8 e kadar yurtdışı başka üst cihazlara bakmanızı tavsiye ederim 665 artık bitti yani dğzgğn performans vermez size

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
O tabiki işin kolay kısmı hocam ama Xiaomi Türkiye garantili diye alıp imeinin klon çıkması sıkıntı olur ki zaten adı sanı belli amazon,hepsiburada gibi satıcılardan alınan cihazların çoğu genelde evofone garantili oluyor fakat gg,n11 türevi diğer satıcılar tarafından Türkiye garantili diye satılan cihazlar adı sanı dahi belli olmayan belkide paravan şirket diyeceğimiz şirketlerin garantisinde çıkabiliyor kişide bi anda hattı taktımı telefona iadesi sıkıntı oluyor. Xiaomide garanti olayı gerçekten çıkmaz durumda ve herkes türkiye garantili adını kullanıp ithalatçı garanti cihaz satıyor insanlara.
Hocam biraz da alıcıyla alakalı. Ben ithalatcı garantinin hiçbir işime yaramayacağını bilerek aldım. Lazım da olmadı ki zaten yazılımsal sorunları kendim hallediyorum. Diğer problemler için zaten %90 ında kullanıcı hatası deyip postalıyorlar. Ayrıca telefonu rootlu olarak kullanıp romdan roma geçiş yaptığım için garantili alsam bile o garanti uçar. Kendim için söyledim. Ben açıkçası garantinin pek bir artısını göremedim şu ana kadar. Tabi giriş seviye bir kullanıçı için , rom,recovery işlerinden anlamayanlar için garanti hayat kurtarabilir.

batuhnbs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan Baş
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
vazgeçtim teşekkürler :))

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
oppo a73 diye düşünüyorum, keşke mi8 vea 9 ucuz olsa da onları alsak
Alabilirseniz Note 8 Pro da güzel hocam. Garantili olunca sıkıntınız da olmaz. Note 8 gibi sorunları da yok.

batuhnbs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan Baş
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Alabilirseniz Note 8 Pro da güzel hocam. Garantili olunca sıkıntınız da olmaz. Note 8 gibi sorunları da yok.
hocam mediatek ön yargım var ayrıca band 20 de yok sanırım....

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
hocam mediatek ön yargım var ayrıca band 20 de yok sanırım....
Global modelinde Band 20 var (resmi garantililerde). Oyun oynadığınız sürece MediaTek'in bir sorunu yok şu an. Ablam kullanıyor, bende çokça inceledim, baya iyi çalışıyor.

Ama alabilirseniz Note 9S alın en düşük.

Üst Alt