Soru Note 6 pro çabuk şarj bitme

Selahattin Enes Çelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note 6 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 10.3.3 Kararlı
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar merhaba. Xiaomi redmi note 6 pro kullanicisiyim. 32/3 Luk kullaniyorum şarjım son güncelleme ile (10.3.3) çabuk bitmeye başladı. Neden anlamadim ki baya dikkat ederim şarjıma :) Redmi 5 plus kullanan arkadaşım (64/4 kullanıyor) 2 gün falan dayanıyor diyor şarj. Benimki 1 günü bile cikartmayabiliyor. Servise mi gondersem napiyim yardım lütfen?

Selahattin Enes Çelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note 6 pro
Konular
1
Ben ekran süresini dakika cinsine çevirip %100 den azalan şarj miktarına bölüyorum. Çıkan ortalama dakika eğer 6-7 arasıysa iyi kabul ediyorum. Tabi oyunsuz ve wi-fi ile. Örneğin ekran süresi 1 saat 40 dakika, şarj %85.
100÷15=6.6 ortalama bir değer . Önceki sürümde 7-7.5 rakamını görebiliyordum bu hesapta.
Geç oldu fakat soru sormak istiyorum konudan bağımsız. Ahizeden ses kötü geliyor bazen birde hoparlör den çıkan ses cızırtı yapıyor kısık iken. Çözüm yolu biliyor musunuz? Ve 10.3.5 geldi mi?

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Geç oldu fakat soru sormak istiyorum konudan bağımsız. Ahizeden ses kötü geliyor bazen birde hoparlör den çıkan ses cızırtı yapıyor kısık iken. Çözüm yolu biliyor musunuz? Ve 10.3.5 geldi mi?
Eğer stock global romdaysanız böyle bir sorun yok. Donanımsal bir sıkıntı olabilir. İsterseniz cihazı sıfırlamayı deneyin. Açılışta gmail ve miui hesabınızı isteyecek, şifreleri bildiğinizden emin olun. Güncelleme ise geri çekildi ve henüz yayınlanmadı.

Oyla:

Selahattin Enes Çelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note 6 pro
Konular
1
Eğer stock global romdaysanız böyle bir sorun yok. Donanımsal bir sıkıntı olabilir. İsterseniz cihazı sıfırlamayı deneyin. Açılışta gmail ve miui hesabınızı isteyecek, şifreleri bildiğinizden emin olun. Güncelleme ise geri çekildi ve henüz yayınlanmadı.
Bana geldi ben guncelledim ama geri çekildi demek. Daha onceden sifirlamistim devam etti ama tekrar denerim. Gecmezse servise mi yolliyim ?

Oyla:
Üst Alt