Yardım note 4x mikrofon çalışmıyor

musasimsek

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
musa
Konular
2
Arkadaşlar merhaba, telefonum note 4x bugün arama geldi sesim karşı tarafa gitmedi, telefonu yeniden başlattım hala aynı, sesli komutlarıda algılamıyor ayrıca *#*#64663#*#* tuşladım ordan mikrofon testi yaptım hiçbi şekilde mikrofon ses algılamıyor, fabrika ayarlarına döndüm oda banamısın demedi, böyle bi sıkıntıyla karşılaşan oldumu nasıl çözeriz acaba donanımsal bir sıkıntımıdır bu.

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
Arkadaşlar merhaba, telefonum note 4x bugün arama geldi sesim karşı tarafa gitmedi, telefonu yeniden başlattım hala aynı, sesli komutlarıda algılamıyor ayrıca *#*#64663#*#* tuşladım ordan mikrofon testi yaptım hiçbi şekilde mikrofon ses algılamıyor, fabrika ayarlarına döndüm oda banamısın demedi, böyle bi sıkıntıyla karşılaşan oldumu nasıl çözeriz acaba donanımsal bir sıkıntımıdır bu.

Zenex

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Ses kaydı uygulamasından ses kaydı yapmayı denediniz mi?
Mikrofonun donanımsal bir sorunu varsa belli olacaktır.
Ki eğer zaten kontrol ettiyseniz ve yinede sorun varsa her şeye rağmen bi temiz rom kurulumu yapmayı deneyin. Tekrar sorun devam ediyorsa kesin olarak donanımsaldır diyip ona göre bir yol izlersiniz.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

musasimsek

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
musa
Konular
2
Ses kaydı uygulamasından ses kaydı yapmayı denediniz mi?
Mikrofonun donanımsal bir sorunu varsa belli olacaktır.
Ki eğer zaten kontrol ettiyseniz ve yinede sorun varsa her şeye rağmen bi temiz rom kurulumu yapmayı deneyin. Tekrar sorun devam ediyorsa kesin olarak donanımsaldır diyip ona göre bir yol izlersiniz.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ses kaydı yapıyor, ama anladığım kadarıyla üstteki video çekimi için olan mikrofondan alıyor sesi, mikrofon testinde ise hiç ses algılamıyor, aramada ise normalde sesim gitmiyor ama diyafonu açıtığımda ses gidiyor

Oyla:

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
Hocam ses kaydı yapıyor, ama anladığım kadarıyla üstteki video çekimi için olan mikrofondan alıyor sesi, mikrofon testinde ise hiç ses algılamıyor, aramada ise normalde sesim gitmiyor ama diyafonu açıtığımda ses gidiyor
Hocam WhatsApp üzerinden deneyebilirmisiniz
Ses gitmiyor ise altboard denilen parçanın değişmesi gerekiyor. Etiketlemiş olduğum Zenex kardeş ile iletişime geçebilirsiniz.
İşinin ehli bir arkadaştır. Gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt