Yardım Note 13 Pro 5G Yardım

suprAli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
NOTE 13 PRO 5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14.0.2.0 TNRIZXM
Telefon Modeli
XİAOMİ NOTE 13 PRO 5G
Bootloader Kilidi
Kapalı
ÇİN Cihazı çakma rom mevcut. Bootloader kilidi açmak istediğim de hata alıyorum. (TNRIZXM) Telefonu 2 gündür kullanıyorum hyperos güncellemesi almadı. Hiç bir imei işlemi yapılmadı. BL kilidi açılmadan imei yapılabilir mi ve güncelleme alır mı? BL kilidi açılmadan hyperos rom atmak mantıklı mı? Sağlıklı bir yol öneriniz var mı? Bilgi sahibi olanların lütfen desteğini bekliyorum. Konuya çok yabancıyım şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-03-04-00-13-19-197_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-03-04-00-13-19-197_com.android.settings.jpg
    180,4 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2024-03-04-00-11-23-527_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-03-04-00-11-23-527_com.android.settings.jpg
    280,5 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2024-03-03-21-05-43-256_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-03-03-21-05-43-256_com.android.settings.jpg
    291,6 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2024-03-04-00-14-41-949_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-03-04-00-14-41-949_com.android.settings.jpg
    487,1 KB · Görüntüleme: 17

suprAli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
NOTE 13 PRO 5G
Konular
1
Çin saati ile 00.00 da başvuru yapmış onaylanmış, daha sonra mı hesabı ile cihazı ilişkilendirmeyi başarmış ve 168 saatlik süre dilimine kavuşmuş 😊
Bazı yabancı forumlarda da görmüştim sanırım hatırlamıyorum. Süre bittiğinde dahi kilit açılmıyormuş. Bazı kişilerde diyor ki tek çağre server unlock yapılması gerek. Xiaomi çin serverlerini kapamış felan diyorlar. Bunun maliyeti kişiye göre değişiyormuş 70-90 dolar arasında.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Çin saati ile 00.00 da başvuru yapmış onaylanmış, daha sonra mı hesabı ile cihazı ilişkilendirmeyi başarmış ve 168 saatlik süre dilimine kavuşmuş 😊
bu firmaların derdi ne android cihazlar adı üstünde android açık kaynak olması gerekiyor bunlar apple zihniyetinde düşünüyor acaba bir firma sırf birine benzemek için ugraşırken batar mı ? bence batsın zaten bu kadar sınırlayıcı bir cihaz kullanmak istesem neden android alayım ki ? zamanında nokia da bir inat uğruna battı hadi hayırlısı diyelim

Oyla:

suprAli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
NOTE 13 PRO 5G
Konular
1
bu firmaların derdi ne android cihazlar adı üstünde android açık kaynak olması gerekiyor bunlar apple zihniyetinde düşünüyor acaba bir firma sırf birine benzemek için ugraşırken batar mı ? bence batsın zaten bu kadar sınırlayıcı bir cihaz kullanmak istesem neden android alayım ki ? zamanında nokia da bir inat uğruna battı hadi hayırlısı diyelim
Aynen çoğu kişi sizin düşündüğünüzü söylüyor 🙂

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Bazı yabancı forumlarda da görmüştim sanırım hatırlamıyorum. Süre bittiğinde dahi kilit açılmıyormuş. Bazı kişilerde diyor ki tek çağre server unlock yapılması gerek. Xiaomi çin serverlerini kapamış felan diyorlar. Bunun maliyeti kişiye göre değişiyormuş 70-90 dolar arasında.
Öncelikle bu dediğiniz doğru diyebilirim, maalesef ki bazı cihazlar bu duruma karşı server üzerinden unlock oluyor şimdi 80-90 dolar verse 2700 bilemedin 2400 diyelim bu parayı vermek mantık işi değil 😃
Burada ki en büyük hatayı yapan şirketten ziyade satıcılar kimse kusura bakmasın iki üç kuruş daha fazla kâr edelim amacı ile band20 olmayan, kilit açılmayan, fake romla dolu olan çin cihazları piyasaya sürüyorlar.

Harici olarak şirkete olan sözlerim de kendisi bir android cihaz üreticisi bu kadar katı kurallara başvurmanızda ki amaç nedir yani yok şu güvenliği ekle, yok kilit açma sanane yani kullanıcı olan ben değil miyim istediğim gibi açarım istediğim gibi müdahale ederim..

O kadar istiyor ise şirket güvenlik konusun da farklı bir işletim sistemi çıkarsın kullansın.

Bunlar böyle yaparak kendi kendini kötü duruma sokuyorlar.

Oyla:

suprAli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
NOTE 13 PRO 5G
Konular
1
Öncelikle bu dediğiniz doğru diyebilirim, maalesef ki bazı cihazlar bu duruma karşı server üzerinden unlock oluyor şimdi 80-90 dolar verse 2700 bilemedin 2400 diyelim bu parayı vermek mantık işi değil 😃

Burada ki en büyük hatayı yapan şirketten ziyade satıcılar kimse kusura bakmasın iki üç kuruş daha fazla kâr edelim amacı ile band20 olmayan, kilit açılmayan, fake romla dolu olan çin cihazları piyasaya sürüyorlar.

Harici olarak şirkete olan sözlerim de kendisi bir android cihaz üreticisi bu kadar katı kurallara başvurmanızda ki amaç nedir yani yok şu güvenliği ekle, yok kilit açma sanane yani kullanıcı olan ben değil miyim istediğim gibi açarım istediğim gibi müdahale ederim..

O kadar istiyor ise şirket güvenlik konusun da farklı bir işletim sistemi çıkarsın kullansın.

Benim anlamadığım bu satıcıların işi gücü yok mu fake rom atıyorlar? 😄 Elimden 3 tane 12 pro 5G geçti onlarda da fake rom vardı. Uğraşmak istemedim açıkcası. Model değişikliği yapalım 13 pro 5G alalım dedik bu cihazda güncelleme almayınca bu gönderiyi oluşturdum. Artık vazgeçtim gibi güncellemeden hyperos biraz sorunlu olduğunu duydum. pil çabuk bitiyor, bazı uygulamaların açılıp anlık olarak kapanması gibi söylentiler de vardı.

Oyla:
Üst Alt