Yardım Note 13 Pro 5g bootloader

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
.....
Telefon Modeli
......
Bootloader Kilidi
Kapalı
Cihazı alacağım fakat bootloader kilit açma sorunu falan varmış bu doğru mu? Cihaz kilidi açılmıyor mu yoksa yakında mi unlock üzerine desteği gelir mi

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Lansman sürümü MIUI 14. MIUI 14'te kilit açılır ancak HyperOS'a güncellendikten sonrasını şu anlık bilemiyoruz. Global HyperOS için ücretsiz BL kilidi açma yöntemi yok şimdilik .

Oyla:

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Lansman sürümü MIUI 14. MIUI 14'te kilit açılır ancak HyperOS'a güncellendikten sonrasını şu anlık bilemiyoruz. Global HyperOS için ücretsiz BL kilidi açma yöntemi yok şimdilik .
E hocam cihaz yazılımında sorun var diyelim nasıl fastboot ile programla tekrardan yazılım atacağız? Mi flash uygulaması çalışacak mı bootloader kapalı iken

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
E hocam cihaz yazılımında sorun var diyelim nasıl fastboot ile programla tekrardan yazılım atacağız? Mi flash uygulaması çalışacak mı bootloader kapalı iken
Hayır, BL açık değilse Mi Flash çalışmaz. Yurt dışı cihaz aldıysanız MIUI 14'teyken hemen BL açmanız lazım.

Oyla:

45zb497

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hamza
Cihazım
Mi 13 ultra
Konular
8
Hayır, BL açık değilse Mi Flash çalışmaz. Yurt dışı cihaz aldıysanız MIUI 14'teyken hemen BL açmanız lazım.
Syn hocam ben yurt dışı mi 13 ultra aldım bootlader kapaliymis miu14 ile geldi direnç atılı ben bootlader e açmadan güncelleme aldı ve hyperosa döndü cihaz yurt dışı global şimdi ben bootlader e açamıyorum 7 ay sonra IMEI atılacak bottlader kapalı ne yapmalıyım ne önerirsiniz lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Syn hocam ben yurt dışı mi 13 ultra aldım bootlader kapaliymis miu14 ile geldi direnç atılı ben bootlader e açmadan güncelleme aldı ve hyperosa döndü cihaz yurt dışı global şimdi ben bootlader e açamıyorum 7 ay sonra IMEI atılacak bottlader kapalı ne yapmalıyım ne önerirsiniz lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar
MIUI 14 dönmenin yolu yok ise yetkili hesap ile ücret karşılığında açtırıp o şekilde işlem yaptırabilirsiniz maalesef şuan için hyperOS bulunan bütün cihazlar başka alternatif bulunana kadar ücretli şekilde yetkili hesap ile işlem yapılacak gibi gözüküyor.

Oyla:

45zb497

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hamza
Cihazım
Mi 13 ultra
Konular
8
MIUI 14 dönmenin yolu yok ise yetkili hesap ile ücret karşılığında açtırıp o şekilde işlem yaptırabilirsiniz maalesef şuan için hyperOS bulunan bütün cihazlar başka alternatif bulunana kadar ücretli şekilde yetkili hesap ile işlem yapılacak gibi gözüküyor.
Peki hocam IMEI atılırken bootlader mutlaka acikmi olması lazım eğer açık ise acturmak için yetkili hesap dediğiniz nedir ben onlara nasıl ulaşabilirim

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Peki hocam IMEI atılırken bootlader mutlaka acikmi olması lazım eğer açık ise acturmak için yetkili hesap dediğiniz nedir ben onlara nasıl ulaşabilirim
Bootloader olayı telefona rom ve imei gibi yazılımsal olarak müdahale edebilmek için açılan bir başvuru gibi düşünün açıldıktan sonra programlar ile müdahale edilebiliyor açılmadan güncel telefonlarda yazılımsal müdahale maalesef olmuyor bilgisayarınız var ise uzaktan bağlantı ile işlem yapılıyor yetkili hesap ile işlem kısmında ise H.kadioglu özelden yazın size ücret hakkında bilgi verir.

Oyla:

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Bazı telegram gruplarına üyeyim hyper os güncellemesini bootloader kapalı iken alanlardan bi kaç kişi mi unlock üzerinden bl kilidini açmayı denedi ve başardı ilk sürümlerde bazı cihazlarda önlem alınmamış olabilir çünkü açanlar videolar ve fotoğraflarla bunu kanıtlıyordu

Oyla:

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Bootloader olayı telefona rom ve imei gibi yazılımsal olarak müdahale edebilmek için açılan bir başvuru gibi düşünün açıldıktan sonra programlar ile müdahale edilebiliyor açılmadan güncel telefonlarda yazılımsal müdahale maalesef olmuyor bilgisayarınız var ise uzaktan bağlantı ile işlem yapılıyor yetkili hesap ile işlem kısmında ise H.kadioglu özelden yazın size ücret hakkında bilgi verir.
Bence xiaomi nin bu para hirsizliginin ônüne geçmesi gerekiyor. Hem bl kilidini engelliyorlsr hem de yetkili hesap diye baskalarına para vermek bana sadece hırsızlık gibi geliyor. Zaten ekonomiden dolayı zar zor bir şeyler alırken bir de öyle şeylere para ödemek daha kötü

Oyla:
Üst Alt