Çözüldü note 11 pro 4.5g miflashtool rom yüklenemiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

microhacker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih TÜKENM
Cihazım
Note 11 pro
Meslek
esnaf
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.5 TGDMIXM
Telefon Modeli
Redmi note 11 Pro 4.5g
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar..
Daha önce bir konu açmıştım ama istenilen sonuca ulaşmak mümkün olmadı. Şimdi olay silsilesi şu şekilde gelişti.

- Windows 10 pro işletim sistemi kullanıyorum ve tüm driverlerim güncel.
- Mi flash tool son sürümü indirdim ve istenilen tüm driverler pc de kurulu ( adb , qualcomm, android usb ve diğerleri kurulu)
- İndirdiğim rom dosyası ve mi flash tool dosyasını direkt olarak C:\ dizinine taşadım. Bu sayede türkçe karakter sorunuda olmuyor.
- Telefonu fastboot moduna alıp pc ye bağlıyorum ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde telefonu görüyor.
- Orjinal kablosu ile bağlanmama rağmen flash butonuna basınca 3 saniye içinde yükleme bitiyor. Success yazıyor ama rom yüklenmiyor.

Forumu bir karınca gibi dolanıyorum 3 gündür ama hala sonuca ulaşamadım. Bu konuda ki yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Şimdi bakın risk alıyorum dersiniz maddi sorumluluğu üstümüzden atarız. Ama bu işin vicdani sorumluluğu da mevcut. Çünkü yanlış rom yükleme işlemlerinde cihazın ufs de bozulabilir.
Zaten hyperos kurup açmayı başarırsanız %90 ihtimal imei null olacak ve geri 14 e dönüp imei işlemi yaptırmak zorunda kalacaksınız. İllaki hyperos istiyorsanız da sökülen direnci yerine taktırın, cihazın kimliği gelsin sonra hyperos yüklenip imei işlemi yapılır..

microhacker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih TÜKENM
Cihazım
Note 11 pro
Meslek
esnaf
Konular
2
şimdi sizin bahsettiğiniz risk nedir. kötü sonucu nedir ? çok mu zor. çok fazla kafa karıştırıcı işlem varsa girmeyelim riske.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Şimdi bakın risk alıyorum dersiniz maddi sorumluluğu üstümüzden atarız. Ama bu işin vicdani sorumluluğu da mevcut. Çünkü yanlış rom yükleme işlemlerinde cihazın ufs de bozulabilir.
Zaten hyperos kurup açmayı başarırsanız %90 ihtimal imei null olacak ve geri 14 e dönüp imei işlemi yaptırmak zorunda kalacaksınız. İllaki hyperos istiyorsanız da sökülen direnci yerine taktırın, cihazın kimliği gelsin sonra hyperos yüklenip imei işlemi yapılır..

Oyla: Çözüm

microhacker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih TÜKENM
Cihazım
Note 11 pro
Meslek
esnaf
Konular
2
haaaaa. bu baya bir allengirli olacak benim anladığım kadadıyla. zaten direnci telefoncu sökmüştü. ben ona yaptırayım en azından o bilir işi. 200-300 için telefondan olmayalım. sayın kadioglu. kaç gündür bana cevap yazıyorsunuz. sizlere büyük zahmet verdim. özür dilerim. ama ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
haaaaa. bu baya bir allengirli olacak benim anladığım kadadıyla. zaten direnci telefoncu sökmüştü. ben ona yaptırayım en azından o bilir işi. 200-300 için telefondan olmayalım. sayın kadioglu. kaç gündür bana cevap yazıyorsunuz. sizlere büyük zahmet verdim. özür dilerim. ama ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.
estağfurullah. İlk günde yazdım ben komutu ama siz uygulayamadığınız için sorunu tespit edemedik. iyi forumlar.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt