Yardım Note 10s gcam ve rom hakkında

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23
Redmi note 10s aldım. Redmi note 10 dan geçtim. Ama kamera anlamında gerçekten memnun değilim. Sizde de mi öyle. Bu telefona nasıl Google kamera kurabiliriz. Bilgisi olan var mı? Ayrıca üstünde gelen yazılımında buglar var. Aldığım satıcı güncelleme ve sıfırlama yapmamami söyledi kayıt olayı için. Endonezya rom çok stabil daha önce kullandım. Roma geçmek istiyorum ama. Bl kilidi kapalı ve açarsam kayıt uçacak. Kayıt dosyasının yedeğini falan alsam kayıt uctuktan sonra tekrar yüklesem. Nasıl yapacağım hakkında yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler şimdiden

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
1- Güncelleme ile IMEI silinmez.
2- MTK cihazlarda cihazın içinden sıfırlama yapsan dahi IMEI silinmez.
3- TWRP veya onun alternatifi herhangi bir custom recovery yardımıyla EFS yedeğini alırsanız sorun olması durumunda geri yükleyerek çözersiniz.
4- MTK işlemcili cihazlardan GCam düzgün çalışmaz, bunun için geliştiriciler özel GCam portlar veya Magisk modülleri oluşturur.

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23
1- Güncelleme ile IMEI silinmez.
2- MTK cihazlarda cihazın içinden sıfırlama yapsan dahi IMEI silinmez.
3- TWRP veya onun alternatifi herhangi bir custom recovery yardımıyla EFS yedeğini alırsanız sorun olması durumunda geri yükleyerek çözersiniz.
4- MTK işlemcili cihazlardan GCam düzgün çalışmaz, bunun için geliştiriciler özel GCam portlar veya Magisk modülleri oluşturur.
Hocam evet twrp ile yedekleyebilirim fakat bootloader kilidi kapalı. Anlamadığım nokta satıcı bana sıfırlama ve güncelleme de silinir dedi ama neye dayanarak söyledi anlamadım. Şimdi bootloader kilidi açsam sıfırlanacak. IMEI de gidecek haliyle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve madem gcam sorunlu onerebileceginiz bir çözüm varmı kamera iyileştirme konusunda

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam evet twrp ile yedekleyebilirim fakat bootloader kilidi kapalı. Anlamadığım nokta satıcı bana sıfırlama ve güncelleme de silinir dedi ama neye dayanarak söyledi anlamadım. Şimdi bootloader kilidi açsam sıfırlanacak. IMEI de gidecek haliyle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve madem gcam sorunlu onerebileceginiz bir çözüm varmı kamera iyileştirme konusunda
Şöyle bir yazıyla karşılaştım:
Konu içindeki mesaj 'BL Kilidi Açmadan IMEI Repair' Yardım - BL Kilidi Açmadan IMEI Repair
Galiba isteseniz de şu an BL kilidini açamazsınız. Yetkili hesap ile açmak gerekiyor galiba.

BL kilidiniz açık olabilir. Emin misinix kapalı olduğuna? Cihaz açılırken Redmi yazısının altındaki veya üstünde açık bir kilit simgesi var mı?

GCam konusunda bir şey diyemem. Cihazın Snapdragon işlemcili olduğu için sorun yaşamıyorum. Var olan GCam'leri deneyin. Özellikle Note 8 Pro gibi MTK işlemcili olan cihazlarda çalışanları.

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Konu içindeki mesaj 'BL Kilidi Açmadan IMEI Repair' Yardım - BL Kilidi Açmadan IMEI Repair
Galiba isteseniz de şu an BL kilidini açamazsınız. Yetkili hesap ile açmak gerekiyor galiba.

BL kilidiniz açık olabilir. Emin misinix kapalı olduğuna? Cihaz açılırken Redmi yazısının altındaki veya üstünde açık bir kilit simgesi var mı?

GCam konusunda bir şey diyemem. Cihazın Snapdragon işlemcili olduğu için sorun yaşamıyorum. Var olan GCam'leri deneyin. Özellikle Note 8 Pro gibi MTK işlemcili olan cihazlarda çalışanları.
hocam artık çoğu mtk cihazda bl kilidi açmadan anında repair yapılıyor. mesela ben ücretli bir programla note10s de öyle işlem yaptım. ayrıca yine ücretli bir program sayesinde repair işlemi yapılmış bile olsa anında bl kilidi açılabiliyor. o program bende yok ama arkadaşım note 8 pro da anında kilit açmıştı. 10s de o şekilde anında kilit açılır mı bilmiyorum, denemek lazım.
edit: repairden sonra güncelleme ve sıfırlama işlemlerinde imei note 10s de gitmiyor büyük ihtimalle bahsettiğim ücretli programla açılsa da gitmez diye düşünüyorum.

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23

Bl kapalı kilit simgesi yok kapalı halde IMEI atılmış galiba

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
hocam artık çoğu mtk cihazda bl kilidi açmadan anında repair yapılıyor. mesela ben ücretli bir programla note10s de öyle işlem yaptım. ayrıca yine ücretli bir program sayesinde repair işlemi yapılmış bile olsa anında bl kilidi açılabiliyor. o program bende yok ama arkadaşım note 8 pro da anında kilit açmıştı. 10s de o şekilde anında kilit açılır mı bilmiyorum, denemek lazım.
edit: repairden sonra güncelleme ve sıfırlama işlemlerinde imei note 10s de gitmiyor büyük ihtimalle bahsettiğim ücretli programla açılsa da gitmez diye düşünüyorum.
Cevap için teşekkürler hocam. Az çok Snapdragonlı cihazlar hakkında bilgim var ancak MTK işlemciler konusunda bir şey diyemiyorum. :)

Yurt dışı cihazlarında BL kilidinin hep açık olmasını tavsiye ediyorum ben. yasinh37 sizin de açmanız gerektiğini tavsiye ediyorum. Sıkıntı çıkması durumunda sorundan kurtulmanızı kolaylaştırır. :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Cevap için teşekkürler hocam. Az çok Snapdragonlı cihazlar hakkında bilgim var ancak MTK işlemciler konusunda bir şey diyemiyorum. :)

Yurt dışı cihazlarında BL kilidinin hep açık olmasını tavsiye ediyorum ben. yasinh37 sizin de açmanız gerektiğini tavsiye ediyorum. Sıkıntı çıkması durumunda sorundan kurtulmanızı kolaylaştırır. :)
MTK işlemcilerde bazı programlar yardımıyla BL açılmadan IMEI atılabiliyor. Ancak BL açılma işlemini bilmiyorum ben. Hocamız yazdı, onu yapan program da varmış.

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23
MTK işlemcilerde bazı programlar yardımıyla BL açılmadan IMEI atılabiliyor. Ancak BL açılma işlemini bilmiyorum ben. Hocamız yazdı, onu yapan program da varmış.
Bootloader kilidini açacağım açmak istiyorum zaten lakin açınca sifirlanacak Çoğu kisi sifirlaninca IMEI gider deyince kafam karıştı. Sizde gitmez dediniz. Şimdi bl yi açsam IMEI gitti yeniden IMEI atma konusunda note 10s cihazında bir bilgim yok. Sıkıntı orda biraz

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bootloader kilidini açacağım açmak istiyorum zaten lakin açınca sifirlanacak Çoğu kisi sifirlaninca IMEI gider deyince kafam karıştı. Sizde gitmez dediniz. Şimdi bl yi açsam IMEI gitti yeniden IMEI atma konusunda note 10s cihazında bir bilgim yok. Sıkıntı orda biraz
Satıcılar IMEI işini düzgün yapmayınca herhangi bir sorunu hep güncellemeye bağlıyorlar. Düzgün IMEI tamiri yapılmazsa IMEI cihazı açıp kapatmada yine gidebilir. IMEI gidiyor olsaydı insanlar bu kadar romu nasıl kuracaklardı hocam? :) Bilgisi olmayan korkuyor, sonra başkalarını korkutuyor işte. :)

Zaten BL kilidini kendiniz açamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Yani program gerekli. Bu da telefonu aldığınız yer ve onun benzeri telefoncularda yapılabilir bir işlem. Oraya gittiğinizde BL açılınca IMEI giderse orada hemen tekrardan attırırsınız. Olay bu kadar kolay çözülür. :)

Üst Alt