Soru Note 10S Alınır mı?

desportiso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
mi8se
Konular
2
Sürekli oyun oynayan birisiyim isinma donma kasma gormedim bunu söyleyen arkadaşlar cihazi birebir kullanip hangi oyunlarda ısınma sorunu yaşamışlar belirtirseler test edelim bizlerde. Truck Simulator, pes 2021 pubg vb oyunlarda isinma kasma filan olmadı bende standart her cihazda olacak derecede.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Tercih meselesi hocam ben şahsen mtk almam
Elbette tercih meselesi hocam bende SD 865 harici snapdragon almam buna 888 dahil. Sebebi de thermal throttling başarımıni beğenmemem.

Adana 'da yaşıyorum bu gözler 55 derece olan snapdragon gördü. Aynı işlemlerde Dimensty 1200 maksimum 47 dereceyi gördü yaz aylarında.

Bundan sonraki cihazımda dimensty ailesi olur . MTK Gerçekten çok iyi iş çıkarmış bu serilerde Geliştiriciler desteklemezse desteklemesin . Twrp ve magisk çıksa bana yeter.

sozuak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
yok
Konular
0
Arm işlemci çekirdek lisansi ARM Holdings firmasına tescilli bir tasarımdır. Bu firma Arm mimarisini geliştirir ve patentleyip satar. Alan firmalar da bu çekirdeğin üzerine geliştirmeler, fonksiyonlar ekler kendi modellerini yaratır. SD da MTK da bu lisansları alan firmalardan . ARM holdings kendi ürün üretmez, patent kullanım hakkını sattığı firmaların da bazıları üretim yapmaz. Fason iş yapan TSMC gibi ün salmış büyük firmalara tasarım dosyalarını yollayıp yaptırırlar. Hedeflenen kitle ve gruplara göre yapılan üretim değişik fonksiyon ve performans sunar ama kalite konusunda taviz verilecek bir durum yok. O nedenle mtk kalitesiz alınmaz değil sunduğu avantajlar nedeni ile ön plana çıkmıştır yoksa daha iyisini yapamadığından değil.
Büyük markaların bile mtk işlemcili telefonları var ama adam mtk işlemci koyup maliyetten kısarken bellek ve ekranı da düşürdüğünden (yan elemanların da düşük performanslısından kullandığından) kötü denebiliyor. Her telefon tasarımını kendi içinde değerlendirmek lazım.

Üst Alt