Yardım Note 10 Pro Gece Isınma Sorunu

bedirhancolak22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berirhan
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİUİ 12.5.4
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro Global
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
ekim kasım aylarında yurt dışı note 10 pro aldım adam imei ve india rom atmış miui 12.5.4 sarj performansından hiç memnun değilim 5020 mah olmasına rağmen full kullanımda oyun oynamadan 5.5 saati anca çıkarıyor bu gece şarjı 58 iken bıraktım sabah 22 olmuştu ve aşırı ısınmıştı bu 2. kez oluyor daha önce daha az sarj düşmüştü ne yapmalıyım

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
IMEI direnç ile atıldıysa bu sorun ortaya çıkabilir, IMEI silinmesini göze alıp global son sürüm bi rom deneyip farkı gözlemleyebilirsiniz veya aldığınız yere başvurabilirsiniz.

Oyla:

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
ekim kasım aylarında yurt dışı note 10 pro aldım adam imei ve india rom atmış miui 12.5.4 sarj performansından hiç memnun değilim 5020 mah olmasına rağmen full kullanımda oyun oynamadan 5.5 saati anca çıkarıyor bu gece şarjı 58 iken bıraktım sabah 22 olmuştu ve aşırı ısınmıştı bu 2. kez oluyor daha önce daha az sarj düşmüştü ne yapmalıyım
Hocam uyumsuz modem dosyaları da bu tarz sorunlara sebep oluyor, bu sorunlardan ötürü ara ara modem dosyası güncelliyorum. Telefonunuza uygun modem dosyası yükleyerek sorunu çözebilirsiniz

Oyla:

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
Hocam üstteki arkadaşların da dediği gibi modemden kaynaklı olabilir. Eğer ki biliyorsanız stock Endonezya romu atın cihaza.

Oyla:

bedirhancolak22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berirhan
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
6
Hocam üstteki arkadaşların da dediği gibi modemden kaynaklı olabilir. Eğer ki biliyorsanız stock Endonezya romu atın cihaza.
Telefonun içi açılmadı diye biliyorum dirençli imeiden değil modem dosyasından büyük ihtimalle twrp yok cihazda ses kısma güçe basınca recovery çıkıyor cihaza zarar veririm diye korkuyorum zaten aldığım yerde telefona bir şey olunca oflanıp puflanarak yapıyor bataryanın hızlı bitmeside modemden kaynaklı mı

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Telefonun içi açılmadı diye biliyorum dirençli imeiden değil modem dosyasından büyük ihtimalle twrp yok cihazda ses kısma güçe basınca recovery çıkıyor cihaza zarar veririm diye korkuyorum zaten aldığım yerde telefona bir şey olunca oflanıp puflanarak yapıyor bataryanın hızlı bitmeside modemden kaynaklı mı
İndia rom pro max modellerine yüklenir genelde. Sizin telefon india modeli olan pro max olmasın?

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
pro max değil çünkü india romdan önce normal romda nfc çalışıyordu
Bende note 10 pro kullanıyorum ısınma değil ama gece 30% da bırakırsam bazen sabah ya 5% oluyor ya da 0% olup açılmıyor. Ben 40 dan aşağı 80 den yukarı tutmuyorum şarjı. Battery charge limit kullanın bir süre .mümkün ise Endonezya romu yükleyin. En az sorun onda var. Şarjı 100% yapmak sağlıklı değil, 80% yapın battery charge limit programı ile. Root ile çalışıyor bilginize.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Temiz kurulum yapmayı unutmayın, wipe data cache dalvik vs yaptıktan sonra veri biçimlendirme kısmına yes yazıp Temiz kurulum yapın.

Bu Endonezya miui 14 için modem :

Bu global miui 14 için :

Şifre ;haberservis.com

Oyla:

bedirhancolak22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berirhan
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
6
Bende note 10 pro kullanıyorum ısınma değil ama gece 30% da bırakırsam bazen sabah ya 5% oluyor ya da 0% olup açılmıyor. Ben 40 dan aşağı 80 den yukarı tutmuyorum şarjı. Battery charge limit kullanın bir süre .mümkün ise Endonezya romu yükleyin. En az sorun onda var. Şarjı 100% yapmak sağlıklı değil, 80% yapın battery charge limit programı ile. Root ile çalışıyor bilginize.

Temiz kurulum yapmayı unutmayın, wipe data cache dalvik vs yaptıktan sonra veri biçimlendirme kısmına yes yazıp Temiz kurulum yapın.

Bu Endonezya miui 14 için modem :

Bu global miui 14 için :

Şifre ;haberservis.com
Hocam ben bu gece baya araştırdım cihaza ilk twrp kurup sonra magisk ile twrp yi kalıcı hale getireceğim ondan sonra miui 14 eu rom düşünüyorum kurup tekrar magisk ile rootlayıp işlemi bitireceğim ancak modem dosyasını anlamadım ne işe yarıyor bu işlemler sırasında sıkıntı çıkarır mı

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Hocam ben bu gece baya araştırdım cihaza ilk twrp kurup sonra magisk ile twrp yi kalıcı hale getireceğim ondan sonra miui 14 eu rom düşünüyorum kurup tekrar magisk ile rootlayıp işlemi bitireceğim ancak modem dosyasını anlamadım ne işe yarıyor bu işlemler sırasında sıkıntı çıkarır mı
Telefonun yurt dışı ime-i değişmiş ise modem flaşla yoksa gerek yok. Modem olmadan sürekli bootloop a düşer. Root sevmiyor isen Orange fox recovery yükle o root olmadan da çalışıyor.

Oyla:
Üst Alt