Diğer Nokia sevgim

Timurkurt

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Khan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Turizm
Konular
47
Nokia 6 yı uzun süre kullandim ve android 9 pie güncellemesini bile vermişti hic beklemedigim halde ve şaşirtici bir şekilde. Her nekadar snapdragon 417 gibi çöp bir işlemci kullansana bir cok grafigi guzel oyunda sorun cikarmadan akici sekilde oynatiyordu. Celik cercevesi ekrani felan herseyi beni iki sene rahat idare etti ve iki senede sayisini hatirlamayacak sekilde dusurmeme ve kilifsiz kullanmama ragmen iki senebin sonunda sasirtici bir sekilde arka cebimdeyken uzerine unutup oturmamla sag üst köşeden catlamişti. Bende halen en cok hayret uyandiran şey şansmidir tesadüfmüdür bilemem ama sayisiz sekilde 1 metre üstü mesafelerden betona dusurmeme ragmen hic bir sekilde ekrani kirilip catlamiyordu. Uzerinde sadece uyduruk 10 lirakik bir ekran koruyucu vardi. İki senin sonunda renk solmasini ekranin hafiften pembeleşmesini yasadim sadece. Ve arka kamera gunduz cekimlerinde gayet iyi sonuclar veriyordu. En cok ovguyu hakkeden şeyi ise hmd globalin yani nokia yi satin alan firmanin guncellemeleri cok sıkı tutmasi ve destek hattinin anlik olarak soru ve sikayetlere cvp vermesiydi. Kafaya koymustum eger telefonu yeniledigimde ve bi amiral gemisi alacakken bu kesinlikle nokianin son cihazi nokia 9 pruewiev olmaliydi. Ancak işlemcisi suanki mi 8 cihazimla ayni olmasina ragmen ram i bende hayal kirikligi yasatmisti ve karari mi 8 de kildim. Cokta memnumum. Boyle bir aniyi nokia bölümünde sizlere paylasmak istedim saygilar :)

Üst Alt