Çözüldü NFC'ye kredi kartı tanımlama

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
HyperOS 1.0.5.0
Telefon Modeli
Poco X5 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhaba. Bir sorum olacak. Eşimin maximum kredi kartı var. Onun kartını benim telefonuma NFC ye tanımlama şansım varmı? İş bankası maximum uygulaması eşimin telefonuna yüklü.

Çözüm
NFC ye tanımlama demeyelim aslında. NFC cihazınızda bulunan banka uygulamasında temassız kullanım varsa o işlemi yerine getiriyor. Sizin durumda işcep uygulamasını telefonunuza yükleyip eşinizin hesabı ile bankacılık uygulamasına giriş yapmış olmanız gerekmekte. Daha sonra NFC ayarlarından işcep uygulamasını varsayılan yapmanız yeterli.

MrtAltg

Uzman Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat ALTUĞ
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
6
NFC ye tanımlama demeyelim aslında. NFC cihazınızda bulunan banka uygulamasında temassız kullanım varsa o işlemi yerine getiriyor. Sizin durumda işcep uygulamasını telefonunuza yükleyip eşinizin hesabı ile bankacılık uygulamasına giriş yapmış olmanız gerekmekte. Daha sonra NFC ayarlarından işcep uygulamasını varsayılan yapmanız yeterli.

Oyla: Çözüm

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler. Bu durumda uygulamada farklı cihazda da kullan yada farklı yerde oturum aç seçeneğininde olması gerek diye düşünüyorum.

Oyla:

Doktor35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ertuğrul
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
6
Konu açmamak için buraya yazıyorum nfc kısmında sadece ziraat çıkıyor ben garanti bankası kullanıyorum bunu nasıl garantiye ayarlarız?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-10-11-10-53-601_com.android.settings-edit.png
    Screenshot_2024-07-10-11-10-53-601_com.android.settings-edit.png
    216,6 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
Konu açmamak için buraya yazıyorum nfc kısmında sadece ziraat çıkıyor ben garanti bankası kullanıyorum bunu nasıl garantiye ayarlarız?
Garanti uygulamasına gir nfc temassız ödeme menüsüne gir kendisi güncellenir. Bu arada çoğu banka root olan telefonlarda izin vermez.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler. Bu durumda uygulamada farklı cihazda da kullan yada farklı yerde oturum aç seçeneğininde olması gerek diye düşünüyorum.
Eşinizin telefonundan nfc mobil ödemeyi açarsanız sadece onun telefonunda aktif olur. Sizin telefonda da uygulamayı kurup temassız ödeme özelliğini, uygulamadan aktif yapmanız gerekiyor. Yoksa sertifikası yüklenmez. Bu arada iş bankası root varsa izin vermez. Rootu gizlesen dahi izin vermiyor.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Herkese merhaba. Bir sorum olacak. Eşimin maximum kredi kartı var. Onun kartını benim telefonuma NFC ye tanımlama şansım varmı? İş bankası maximum uygulaması eşimin telefonuna yüklü.

Türkiyedeki banka sistemi oldukça güvenli, başakasına ait, bu eşiniz de olsa, bir hesabın NFC sini siz kendi cihazınızda kullanamazsınız...üstelik siz bankada çalışıyorsunuz, sanırım ÇİN banka mevzuatlarına göre sizin istekleriniz mümkün belki, oradan mı esinlendiniz acaba?
Belki eşiniz size bir Ek kart çıkartırsa, mümkün olabilir ama tam olarak emin değilim

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
Türkiyedeki banka sistemi oldukça güvenli, başakasına ait, bu eşiniz de olsa, bir hesabın NFC sini siz kendi cihazınızda kullanamazsınız...üstelik siz bankada çalışıyorsunuz, sanırım ÇİN banka mevzuatlarına göre sizin istekleriniz mümkün belki, oradan mı esinlendiniz acaba?
Belki eşiniz size bir Ek kart çıkartırsa, mümkün olabilir ama tam olarak emin değilim

Başkasına ait hesabı ben kendi telefonumda kullanıyorum nfc ile. Çoklu cihaz seçeneği var bankalarda.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Oyla:

ckarakaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Canan
Cihazım
İPhone SE
Konular
2
Özellikle iş bankasında birden fazla telefonda kullanmanıza izin veriyor. Uygulamayı yükleyip başka telefonda da NFC ile kullanabilirsiniz.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
Garanti uygulamasına gir nfc temassız ödeme menüsüne gir kendisi güncellenir. Bu arada çoğu banka root olan telefonlarda izin vermez.

Eşinizin telefonundan nfc mobil ödemeyi açarsanız sadece onun telefonunda aktif olur. Sizin telefonda da uygulamayı kurup temassız ödeme özelliğini, uygulamadan aktif yapmanız gerekiyor. Yoksa sertifikası yüklenmez. Bu arada iş bankası root varsa izin vermez. Rootu gizlesen dahi izin vermiyor.
Eşimin telefonunda NFC yok hocam. Cihazlarda root yok.

Amacım aslında bir mağazadan kampanya olduğu için maximum kartı kullanmaktı. Farklı bir kartla peşin fiyatına 6 taksit yaptım. Hallettik öyle. Ama uygulamalarda farklı cihazlardan da giriş yapabilme seçeneği var. iş bankasında Garanti bankasında falan var. Diğerlerini bilmiyorum.

Oyla:
Üst Alt