Soru Nfc sorunu

sheytan05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut Gögçe
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
Merhabalar, telefonun bootloader kilidini açıp, custom rom kurduğumdan beri NFC çalışmıyor. Ödeme yapmak için girdiğimde hata alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Çalışmıyor mu hata mı veriyor? Güvenlik sebebi ile hata veriyorsa çözümü var ancak hiç tepki vermiyorsa muhtemelen romda bug vardır.

sheytan05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut Gögçe
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
Mesela yapıkredide nfc ile kart bilgilerini okuma var, deniyorum, okuyor ama kartınız buna uygun değil diyor, orijinal romda herhangi bir sorunum yoktu, xiaomi eu romundan tutun envai çeşit custom rom denedim hepsinde aynı hata. Maximum mobil ile ödeme yapmaya çalışıyorum, ödemeyi okuyor ama pos cihazı hata veriyor sonra

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
hocam hangi romdasiniz

sheytan05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut Gögçe
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
Hocam şuan dotos fakat hepsini kullandım hepsinde aynı hata, hatta magisk yükleyip, safetynet fix kurup gene denedim, aynı sonuç

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam şuan dotos fakat hepsini kullandım hepsinde aynı hata, hatta magisk yükleyip, safetynet fix kurup gene denedim, aynı sonuç
peki başka uygulamalarda sorun oluyormu veya donanimsal bir sorun olup olmadigini anlamak icin nfc yi açın arkasina bir kredi karti tutun ses çıkarıyorsa büyük ihtimalle uygulama sorunludur

mibaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cemal
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Bazı ROM'larda bazı banka uygulamaları hata veriyor. En sorunsuzu Emrespect hocamızın paylaştığı MiUI 12.5.2 ROM'u. İş Bankası'nın Maximum uygulamasının temassız ödeme özelliği her ROM' da çalışırken Akbank uygulamasınınkininki sadece bu ve global bazlı ROM'larda çalışıyor.

sheytan05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut Gögçe
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
Nfc tools tarzı uygulamalar kartları tanımlayabiliyor, ama maximum mobil ile telefondan temassız ödeme yapmaya çalıştığımda veya yapı krediye kartla giriş yapmaya çalıştığımda hata alıyorum ve bu ilk custom romumdan beri böyle

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Bende de IstanbulKart uygulamasında sorun var. Custom Aospntabanlı romlarda cihaz kartı görüyor fakat içindeki miktarı göstermiyor. %40larda kart okundu uyarısı veriyor sadece. Ama Miui Tabanlı romlarda sorun olmuyor. Miui tabanlı romlarda otomatik güneş modu kapalı olduğu halde çalışmasa, aosp rom yüklemeyi düşünmem bile. Ama maalesef çok göze batıyor ve can sıkıyor kapanmayınca...

Üst Alt