Yardım NFC Özellikli Band Tavsiyesi

tmusaoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Temassız ödeme de kullanabileceğim NFC özellikli bileklik arıyorum. Çok araştırmama rağmen Türkiye' de böyle cihaza rast gelemedim. Kullanıp tavsiyesi olan yardımcı olursa sevinirim.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Band 5 NFC özelliğinin yanında mastercard desteği sunacağını bir makale de okumuştum. Daha sonra ise visa ve diğer kart desteğinin geleceğini söylüyordu. İnşallah öyledir.
şimdi bu kart türlerini desteklemesi ödeme yapacağı anlamına gelmez resmi olarak Türkiye deki bankalarla anlaşma yapmış bir altyapı gerekli. Google pay , samsung pay alipay vs gibi. Google pay ile Türkiye de ödeme yapılıyor mu bilmiyorum huawei gt2 saatte google pay yüklenebiliyor ama internette biraz araştırma yaptım bununla ilgili ülkemizde hiç bahseden olmamış bir inceleme videolarına bak istersen.

Şuna da eklemek isterim mi band 5 global de sesli asistan olarak amazonun alexia asistani geliyorken ödeme olarak google pay gelmez. ben mi band 5 ile Türkiyede ödeme yapabileiceğimizi düşünmüyorum. Umarım yanılırım ama.

Oyla:

tmusaoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Benim için çok öenemli değil aslında ama Mi 9 SE telefonumda temassız ödeme de sorun yaşıyorum. Onun için arıyorum bu özelliği.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
bi güncelleme eklemek istiyorum şuan google pay kullanarak ödeme yapmak istedim fakat kartı ekliyor ama ödeme yapmaya gelince
Benim için çok öenemli değil aslında ama Mi 9 SE telefonumda temassız ödeme de sorun yaşıyorum. Onun için arıyorum bu özelliği.
nfc var mı telefonda birde hangi banka hesabın var bence bu konuda yardımcı olalım sana. İlk çıktığından beri kullanıyorum ben bu özelliği.

Bu arada bi ekleme yapmak istiyorum google pay de Türkiye de ödeme sistemine kapalı. Az önce denedim

Oyla:

tmusaoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Ben de samsung telefonumda kullanıyorum çok uzun zamandır. Ancak xiaomi 9Se telefonumda sadece bir kez kullanabildim. Telefonu pos cihazına tuttuğumda ses geliyor ancak hiç işlem yapmıyor çoğu cihazda. Rootlu olduğu için olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle rootlu olduğunu gizleyen program yükledim. Ancak henüz deneyemedim. Akbank kullanıyorum.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Ben de samsung telefonumda kullanıyorum çok uzun zamandır. Ancak xiaomi 9Se telefonumda sadece bir kez kullanabildim. Telefonu pos cihazına tuttuğumda ses geliyor ancak hiç işlem yapmıyor çoğu cihazda. Rootlu olduğu için olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle rootlu olduğunu gizleyen program yükledim. Ancak henüz deneyemedim. Akbank kullanıyorum.
ayarlarda hce cüzdan seçili olduğunu da kontrol edin. Bende de root var ve yapıkredi ödeme rahatlıkla yapıyorum. Birde akbank uygulamasına otomatik başlatma ayarını da açmayı unutmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

birde uygulamaya özel magisk hide yapmayı da unutmayın.

Oyla:

tmusaoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Ayarlarda HCE cüzdan seçili. Otomatik başlatma da seçili. Magisk hide yeni yaptım ama deneme şansım olmadı. Bakalım deneyebilirsem yazarım.

Oyla:

tmusaoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Magisk hide yaptığından büyük ihtimal iki deneme de başarılı şekilde ödeme gerçekleştirildi. Sanırım axess mobil uygulaması rootlu olduğu için ödemeyi engelliyordu. Şu an sorun çözüldü.

Oyla:
Üst Alt