Çözüldü NFC Olmayan Cihaza NFC özelliği eklemek mümkün mü?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 12.0.9 A10
Telefon Modeli
Poco X3
Bootloader Kilidi
Açık
Soru başlıkta da yazdığı gibi belli; elimde poco x3 nfc diye almış olduğum india versiyonlu bir cihaz mevcut fakat, nfc özelliği bulunmamakta :( Bunu herhangi bir yazılımsal ya da donanımsal destekle mümkün kılabilir miyiz? Bir parçası bir şeyi var mıdır? Bantı olur vs vs.
(Not; nfc cihazın neresinde bulunuyor aldığım cihaz belki nfc versiyonu parmak izi fleksisi kopuk parmak izi fleksisine bağlıysa ondan çalışmıyor da olabilir)

Son düzenleme:
Çözüm
Soru başlıkta da yazdığı gibi belli; elimde poco x3 nfc diye almış olduğum india versiyonlu bir cihaz mevcut fakat, nfc özelliği bulunmamakta :( Bunu herhangi bir yazılımsal ya da donanımsal destekle mümkün kılabilir miyiz? Bir parçası bir şeyi var mıdır? Bantı olur vs vs.
(Not; nfc cihazın neresinde bulunuyor aldığım cihaz belki nfc versiyonu parmak izi fleksisi kopuk parmak izi fleksisine bağlıysa ondan çalışmıyor da olabilir)

Nfc donanımsal bir özellik hocam. Maalesef.

Lakin aldığınız cihazın nfc özellikli olduğunu düşünüyorsanız global rom kurun. Nfc özelliği aktif oluyorsa evet cihazda donanımsal olarak nfc var deriz. Ama hindistana özel sürüm cihazlara nfc yerine fazladan hafıza kartı slotu koyuyorlar genelde.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Benzeri bir durumda bende var aslinda evde tvnin kumandasini surekli kaldiriyorlar ps4u aciyorum kumanda yok note 8 kullanirken kizilotesi vardi mikumanda ile isimi hallediyordum malesef mi9tde kizilotesi yok kumanda aramaya devam.

Oyla:

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
Teşekkürler hocam değerli yorumlarınız için NFC çokta mühim değil ama arada bir lazım oluyordu olsa fena olmazdı :) Neyse sağlık olsun. Tek korkum batarya patlama muhabbeti çok fazla oldu deniliyordu.
global Roma geçip deneyin hocam

Oyla:

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
192
Teşekkürler hocam değerli yorumlarınız için NFC çokta mühim değil ama arada bir lazım oluyordu olsa fena olmazdı :) Neyse sağlık olsun. Tek korkum batarya patlama muhabbeti çok fazla oldu deniliyordu.
NFC Donanımsal olarak anakartda yoksa yoktur, iyibir tamirci belki çözüm olabilir o da anakarta müdahale edeceğinden ne kadar verimli olur orası da şüpheli.
Batarya konusu biraz sorunlu, normalde batarya durduk yerde patlamaz, hatalı bir işlem bataryaya aşırı yük bindiriyorsa batarya ısınarak veya şişme yaparak bu uyarıyı verir aslında, sonuçta içinde güç barındırıyor bu güç yüküne dayanamayıp patlıyor.

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
global Roma geçip deneyin hocam
Denedim hocam nfc tekrar gelmedi. Parmak izine bağlı olma ihtimali var mı acaba NFC'nin? Parmak izi çalışmıyor cihazda fleksisi kopuk. Belki NFC ona bağlı ise ondan yapıyor olabilir diye düşünüyorum. Ama hala anlayamadım cihazın india mı yoksa global mi olup olmadığını.

NFC Donanımsal olarak anakartda yoksa yoktur, iyibir tamirci belki çözüm olabilir o da anakarta müdahale edeceğinden ne kadar verimli olur orası da şüpheli.
Batarya konusu biraz sorunlu, normalde batarya durduk yerde patlamaz, hatalı bir işlem bataryaya aşırı yük bindiriyorsa batarya ısınarak veya şişme yaparak bu uyarıyı verir aslında, sonuçta içinde güç barındırıyor bu güç yüküne dayanamayıp patlıyor.
Teşekkürler hocam değerli yorumunuz için :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Device Info HW programı ile cihazın model numarasına baktığımda; "xiaomi m2007j20ci" bu çıkıyor bu da india olduğunu doğruluyor. Cihaz kesinlikle india. Artık tamamen öğrendim ne olduğunu :D

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Denedim hocam nfc tekrar gelmedi. Parmak izine bağlı olma ihtimali var mı acaba NFC'nin? Parmak izi çalışmıyor cihazda fleksisi kopuk. Belki NFC ona bağlı ise ondan yapıyor olabilir diye düşünüyorum. Ama hala anlayamadım cihazın india mı yoksa global mi olup olmadığını.

Teşekkürler hocam değerli yorumunuz için :)

Device Info HW programı ile cihazın model numarasına baktığımda; "xiaomi m2007j20ci" bu çıkıyor bu da india olduğunu doğruluyor. Cihaz kesinlikle india. Artık tamamen öğrendim ne olduğunu :D

Cihazın bataryası kaç mah hocam ?

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Cihazın bataryası kaç mah hocam ?
Hocam Aida64 ile baktığımda hem 5160 gözüküyor hem 6000 - Device Info HW ile baktığımda 6000 gözüküyor cihazın arkasını açıp bakacağım birazdan üzerinde yazıyorsa göreceğim :)

Edit: cihazın arkasını açıp baktım; 6000 mAh :D %100 india cihaz :D

Allahın hintlileri dizileri bitti şimdi cihazları başladı yetti be :D :D

Son düzenleme:
Oyla:

baaaaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bayyy
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Nfc donanımsal bir özellik hocam. Maalesef.

Lakin aldığınız cihazın nfc özellikli olduğunu düşünüyorsanız global rom kurun. Nfc özelliği aktif oluyorsa evet cihazda donanımsal olarak nfc var deriz. Ama hindistana özel sürüm cihazlara nfc yerine fazladan hafıza kartı slotu koyuyorlar genelde.
yazılım biliyorsan mümkün

Oyla:
Üst Alt