Çözüldü NFC Olmayan Cihaza NFC özelliği eklemek mümkün mü?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 12.0.9 A10
Telefon Modeli
Poco X3
Bootloader Kilidi
Açık
Soru başlıkta da yazdığı gibi belli; elimde poco x3 nfc diye almış olduğum india versiyonlu bir cihaz mevcut fakat, nfc özelliği bulunmamakta :( Bunu herhangi bir yazılımsal ya da donanımsal destekle mümkün kılabilir miyiz? Bir parçası bir şeyi var mıdır? Bantı olur vs vs.
(Not; nfc cihazın neresinde bulunuyor aldığım cihaz belki nfc versiyonu parmak izi fleksisi kopuk parmak izi fleksisine bağlıysa ondan çalışmıyor da olabilir)

Son düzenleme:
Çözüm
Soru başlıkta da yazdığı gibi belli; elimde poco x3 nfc diye almış olduğum india versiyonlu bir cihaz mevcut fakat, nfc özelliği bulunmamakta :( Bunu herhangi bir yazılımsal ya da donanımsal destekle mümkün kılabilir miyiz? Bir parçası bir şeyi var mıdır? Bantı olur vs vs.
(Not; nfc cihazın neresinde bulunuyor aldığım cihaz belki nfc versiyonu parmak izi fleksisi kopuk parmak izi fleksisine bağlıysa ondan çalışmıyor da olabilir)

Nfc donanımsal bir özellik hocam. Maalesef.

Lakin aldığınız cihazın nfc özellikli olduğunu düşünüyorsanız global rom kurun. Nfc özelliği aktif oluyorsa evet cihazda donanımsal olarak nfc var deriz. Ama hindistana özel sürüm cihazlara nfc yerine fazladan hafıza kartı slotu koyuyorlar genelde.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Zannetmiyorum boyle birseyin yazilimsal veya donanimsal olarak olacagini.Nfc koymadiklari icin muhtemelen ana kart desteklemiyordur. Ana kartin nfc destegi yoksa sonradan da olsa eklenemez diye tahmin ediyorum.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315

Lakin aldığınız cihazın nfc özellikli olduğunu düşünüyorsanız global rom kurun. Nfc özelliği aktif oluyorsa evet cihazda donanımsal olarak nfc var deriz. Ama hindistana özel sürüm cihazlara nfc yerine fazladan hafıza kartı slotu koyuyorlar genelde.

Oyla: Çözüm

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zannetmiyorum boyle birseyin yazilimsal veya donanimsal olarak olacagini.Nfc koymadiklari icin muhtemelen ana kart desteklemiyordur. Ana kartin nfc destegi yoksa sonradan da olsa eklenemez diye tahmin ediyorum.
Üzdü :(

Peki hocam şöyle bir şey söyleyeyim cihaza IMEI repair yaptım orada bile surya yazılım yüklü iken "karna" yazıyordu. Artık bu cihazın kesinlikle karna olduğuna yani India versiyonu olduğuna emin olabilir miyiz?

Oyla:

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6

Peki hocam şöyle bir şey söyleyeyim cihaza IMEI repair yaptım orada bile surya yazılım yüklü iken "karna" yazıyordu. Artık bu cihazın kesinlikle karna olduğuna yani India versiyonu olduğuna emin olabilir miyiz?
merhabalar Hint cihazlarında nfc olmaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eğer cihazınız hint cihazı değilse sadece hint romda ise başka Roma geçip nfcyi aktif edebilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eğer cihazınız hint cihazı değilse sadece hint romda ise başka Roma geçip nfcyi aktif edebilirsiniz

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315

Buna gerek yok hocam. Pil bile ayırıcı bir özellik..

Buyrun kontrol edin ;

Oyla:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Mumkunse satip ikinci el veya sifirini alin nfc cok lazimsa.

Oyla:

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
yorumların hepsi doğru .

bu konuda tek tavsiyem var size ve herkese
cihazı alırken acele etmeyin
iyice inceleyip alın

Oyla:

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Hindistan versiyon cihazlarda NFC sensörü yok diye biliyorum ve donanımsal olarak olmayan bir sensörü aktif etmenin yöntemi veya yolu yoktur.

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Teşekkürler hocam değerli yorumlarınız için NFC çokta mühim değil ama arada bir lazım oluyordu olsa fena olmazdı :) Neyse sağlık olsun. Tek korkum batarya patlama muhabbeti çok fazla oldu deniliyordu.

Oyla:
Üst Alt