Sohbet Netspeed Geçiş Sürecim

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
fiber hariç hepsi altyapıda ortak kullanıyorlar
ttnetinkini
ttnet onlara port vermişse kullanabilirler

turknet netspeed millenicom vb firmalar
adsl ve vdsl hizmetini ttnet altyapısı ile veriyor
sadece aracı yada müşteri hizmetleri arasındaki iletişim oluyor.

bu konuda şu var
mesela sizin sokakta vdsl gözüküyor ttnette
ama diğerleri verirken adsl gösteriyor
bu demek oluyor ttnet vdsl portları dolu ve başka firmaya vermiyor
ttnet abonesi olursanız
vdsle geçmek istiyorum derseniz
eğer o vdsl abonelerinden biri iptal olunca sıra size geliyor

ya da altyapı güçlendirilmesi lazım
onun da belli bi takvimi vs yok
O zaman değiştirmemin pek bir manası yok gibi

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Şu anda millenicom da taahhütüm var. Bitince değiştirirsem diye bakıyorum. Türknet vdsl altyapısı mı peki. Hızı falan iyi midir ??
Şöyle cevap vereyim benim hem vdsl hem fiber aboneliğim mevcut ilk başta farklı evimde vdsl kullandım oldukça memnundum hiç bir problem yoktu diğer ttnet kullanıcıları bile benim aldığım hızı alamıyordu 80 mbps şu çok hoşuma gitmişti mesela ttnet taahhütüm bitmişti başvurdum beni aradılar ve iş yerime geldiler gerekli evrakları imzaladım ve aboneliğim başladı ve devam ediyor açıkcası turknet ttnete çok fazla baskı yapıyor bir arıza olduğunda ve telefonla ara müşteri hizmetlerine bağlan gibi bir işlemleri yok uygulamaları çok iyi çalışıyor bir arıza bildiriyorsunuz aranmak isterseniz arıyorlar yoksa da uygulama üzerinden mesajlaşıyorsunuz bu gerçekten ben azından benim için önemli, fiber aboneler için ise ücretsiz modem veriyorlar en ufak sorunda sürekli destek veriyorlar eğer düşünecek olursanız size referans kodunu paylaşırım bu sayede indirim kazanmış olursunuz aynı zamanda bende :)

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Şöyle cevap vereyim benim hem vdsl hem fiber aboneliğim mevcut ilk başta farklı evimde vdsl kullandım oldukça memnundum hiç bir problem yoktu diğer ttnet kullanıcıları bile benim aldığım hızı alamıyordu 80 mbps şu çok hoşuma gitmişti mesela ttnet taahhütüm bitmişti başvurdum beni aradılar ve iş yerime geldiler gerekli evrakları imzaladım ve aboneliğim başladı ve devam ediyor açıkcası turknet ttnete çok fazla baskı yapıyor bir arıza olduğunda ve telefonla ara müşteri hizmetlerine bağlan gibi bir işlemleri yok uygulamaları çok iyi çalışıyor bir arıza bildiriyorsunuz aranmak isterseniz arıyorlar yoksa da uygulama üzerinden mesajlaşıyorsunuz bu gerçekten ben azından benim için önemli, fiber aboneler için ise ücretsiz modem veriyorlar en ufak sorunda sürekli destek veriyorlar eğer düşünecek olursanız size referans kodunu paylaşırım bu sayede indirim kazanmış olursunuz aynı zamanda bende :)
Şimdi baktım da altyapı için boş port yok diyor. Taşıma işlemi ile olur mu acaba ? Olursa taahhüt olayı var değil mi sürekli fiyat artmasın sonrasında.

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Şimdi baktım da altyapı için boş port yok diyor. Taşıma işlemi ile olur mu acaba ? Olursa taahhüt olayı var değil mi sürekli fiyat artmasın sonrasında.
hayır turknet te taahhüt olayı yok ama fiyat artışı olacağı zaman 6 ay önceden bilgi veriyorlar, port olayı ise görüşmeniz lazım eski portunuzu atayabilirler tekrar ona göre bana dönüş yapın referans kodunu iletirim.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
hayır turknet te taahhüt olayı yok ama fiyat artışı olacağı zaman 6 ay önceden bilgi veriyorlar, port olayı ise görüşmeniz lazım eski portunuzu atayabilirler tekrar ona göre bana dönüş yapın referans kodunu iletirim.
Şimdi baktım da ekimde bitiyormuş taahhüt. O zamana yakın tekrar yazarım buraya

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
11
şoknet için ne diyorsunuz
yavaş interneti olan bizim gibiler için daha hesaplı gibi geldi bana

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
şoknet için ne diyorsunuz
yavaş interneti olan bizim gibiler için daha hesaplı gibi geldi bana
100 mbps fiyatı çok iyi geldi bana ama bizim orda o kadar desteği yok sanırım altyapının. Biraz araştırmak lazım, sabit fiyat olması çekti beni

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
11
100 mbps fiyatı çok iyi geldi bana ama bizim orda o kadar desteği yok sanırım altyapının. Biraz araştırmak lazım, sabit fiyat olması çekti beni
alfa diye bir şirket ile yapıyorlarmış
bizim burada 16 olduğu için geçtim
pazartesi büyük ihtimal işlemler halolacak
fiyat düşük geldiği için geçtim deneyeceğim

ön ödemeli şekilde oluyormuş
atıyorum ay başı parayı yatıyorsun o ay kullanıyorsun
tekrar diğer ay başı yatırıyorsun öyle oluyor

diğerlerinde önce kullanıp sonra yatırıyorsun

deneyip göreceğim
ben her şirkette memnundum
turknet olsun millenicom netspeed vs
para politikaları yanlış
turknet ilk zammını baya abartmıştı diğerlerine göre
o yüzden vazgeçmiştim
100tlde 170e çıkmıştı sanırım
diğerleri 140 130 civarına çıkartmıştı

netspeed ve milleni ise ben abone olduğum halde yeni abonelere daha ucuza vermesi abes oldu

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ben de kısaca deneyim eklemesi yapayım. Evde hem telefon hem de internet için millenicom kullanıyordum. Zam sonrasında farklı firmaya geçiş için başvurdum ama millenicom bir aydır onay vermiyor. WP, Web, Telefon hiç bir şekilde iletişim sağlanamıyor. Dün ikinci zamlı fatura da gelince fesih başvurusu yaptım, tamamen kapatıyorum.

Bugün Türk Telekomdan gelip yeni internet ve telefon bağlayacaklar. Telefon dahil ilk 6 ay 142 sonraki 18 ay 287₺. İlk 4 ay 25₺ müşteri hizmetleri indirim sağladı, farklı ISS iptal ettiğim için de 400₺ veriyorlarmış. Bağlantı, tesis, kurulum vs. ücret almıyorlar. Yıllar yıllar sonra yeniden Türk Telekoma geçmek varmış kısmete :D

Üst Alt