Soru Netflix widevine L3 sorunu

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Arkadaşlar merhaba. Daha önce konusu açıldı mı bilmiyorum benzer konular var lakin benim sorun ile karşılaşılan soruna rastlamadım o yüzden açılmışsa kusura bakmayın.
Eu 10.3.15 rom yüklü. Aslında miroom kullanıyordum ama netflix için eu kurdum yine aynı sorun devam ediyor.
Netflix yürütme ayrlarında widevine sertifika L3 görünüyor dolayısı ile yayınları SD alıyorum, değiştiremiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır. Playstore den indirdim Netflix i,. Yardımlarınızı bekliyorum.

chnyldz03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Cihazım
mi 9t
Konular
7
bl açık root yok eu rom yüklü mi9t cihazda l1 var play storedan Netflix indirebiliyorum

Oyla:

maydemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
3
Selamlar. ben çözümü şu şekilde hallettim. Eğer bootloader kilidiniz açık ise Eu rom kurmanız gerekiyor. Belki başka romlarda da L1 vardır ama şahsen miroom ve MiuiPro romlarda L3 sorunu ile karşılaştım. Eu romu kurduktan sonra ilk yapmanız gereken şey kesinlikle hemen magisk yüklemeyin ve henüz root yokken playstore'a girip netflix yükleyin. Cihazda root varsa Netflix ve bu tarz uygulamalar sertifika gereği rootlu cihazların playstore marketlerinde gizleniyor. Sebebi ise çok basit root olan cihaza bir takım apk'lar ile netflixten içerik indiriliyor. Yani tamamen telif ve duygusal sebepler. Ancak cihazda root yoksa ve global stock üzerine ise sıkıntı olmuyor. Lakin sonrasında magisk kurduğunuzda tekrar playstore'a bakın ta taaaaa Netflix uygulamasının yok olduğunu göreceksiniz. Peki güncellemek için ne yapmanız gerekiyor. Magisk kaldıracaksınız sonrasında playsote uygulamasının tüm güncelleme ve verilerini temizleyip tekrar bakacaksınız bu sefer de ta taaaaa netflix geri geldi güncelleyin ve tekrar magisk kurun. Biraz sıkıntılı bir süreç ama çözüm bu. Şimdiden iyi karantinalar :D

Oyla:
Üst Alt