İnceleme Neden Pixel Experience CAF Edition Kullanılmalı ?

abuabu1221

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9 Se
Konular
40
Öncelikle ilk duyduğumda önyargılı yaklaştığımı söylemekte fayda var . Stock rom dan custom roma geçme sebebim Root & Gcam üzerine. Öncesinde RRemix v7.0.1 denedim hala stabil değil sorunları var bu durumdan memnun kalmadım.

Cihazim : Redmi 4X

Elimdeki cihaza MIUI 10.2 güncellemesi ve Android guncellemesi gelmedi bu durumdan yola çıkarak önce root daha sonra gcami denedim çok sıkıntı çektim sürekli telefon donuyor ve kasmalara sebebiyet veriyordu . Bende Pixel Experience CAF Edition a geçtim

Peki neden Pixel Experience ?

Arayüz olarak sade ve şık , sizi uğraştırmıyor. Root konusunda sıkıntı yok gayet memnunum . Hem Pil konusunda hemde performans açısından hiç sorun yaşamadım gayet stabil ve hatasız .
Gcam de de bütün özellikleri Gönül rahatlığıyla kullanabiliyorsunuz ve durduruldu sorunu yaşamiyorsunuz .

Pil olarak da sizin 1 günü çıkarmanıza yetiyor .

Pixel Experience Rom indirme sitesi :

Romun pil kullanımı işte gözler önünde :
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi 9 SE ye kursam gcam çalışır mı?

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
yeri değilde konu açmak istemedim. pixel romda birde plus edition var bunun normalden farkı nedir.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
yeri değilde konu açmak istemedim. pixel romda birde plus edition var bunun normalden farkı nedir.

Ben kullandim redmi note 4 cihazimda Kucuk ozelliwdirme getirmiwler roma 3 parnak ekran goruntsu falan eklemiwler ama ben oldum olasi pixel experince rom hic sevmemiwimdir hic ozellewdirme yok diye zevk meselesi iwde

mustafaatess

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi 9 se
Konular
3
Mi9 se kullanan varmı pixel rom öneren falan denemek istiyorum

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

Pıxel plus ı deneyeceğim ben fırsat bulamadım bı kac gune musaıt olacağım. WhatsApp da 1.2m mesaj olması 5 yıllık arşiv denemelerimı baltalıyor. Yedek alacak nette cok yavaş

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1

Mi 9 değil de Redmi note 7 kullanıyorum, Pixel rom kullanıyorum yaklaşık 10 gündür. Miui eu beta, stable, global vs bir kaçını denedim ve hepsinde bildirim sorunu yaşadığım için (mi 9 da nasıldır bilmediğimden) pixel roma geçtim. İlk bir iki gün miui den gelen alışkanlık zorlanıyorsunuz fakat alışınca devam ediyorsunuz (ben daha doğrusu). En büyük sorunum bildirim ve proximity (yakınlık sensörü) olduğundan rom arayışına girmiştim ben. Şuan pixelde bu sıkıntıları yaşamıyorum bu nedenle de devam ediyorum kullanmaya.
Sevmediğim tarafları yok mu var: Ben ikonları oldum olası yuvarlak sevmemişimdir pixelde yuvarlak, arayan kişinin resminin miui de ki gibi tam ekran olmasını isterim pixelde ortada yuvarlak daire içinde. Tema ile ikonları hallettim ama tam ekran arayan resmini çözemedim henüz.
Bir kaç ss atayım fikir vermesi için.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

S

Silinen üye 107783

Guest
Öncelikle ilk duyduğumda önyargılı yaklaştığımı söylemekte fayda var . Stock rom dan custom roma geçme sebebim Root & Gcam üzerine. Öncesinde RRemix v7.0.1 denedim hala stabil değil sorunları var bu durumdan memnun kalmadım.

Cihazim : Redmi 4X

Elimdeki cihaza MIUI 10.2 güncellemesi ve Android guncellemesi gelmedi bu durumdan yola çıkarak önce root daha sonra gcami denedim çok sıkıntı çektim sürekli telefon donuyor ve kasmalara sebebiyet veriyordu . Bende Pixel Experience CAF Edition a geçtim

Peki neden Pixel Experience ?

Arayüz olarak sade ve şık , sizi uğraştırmıyor. Root konusunda sıkıntı yok gayet memnunum . Hem Pil konusunda hemde performans açısından hiç sorun yaşamadım gayet stabil ve hatasız .
Gcam de de bütün özellikleri Gönül rahatlığıyla kullanabiliyorsunuz ve durduruldu sorunu yaşamiyorsunuz .

Pil olarak da sizin 1 günü çıkarmanıza yetiyor .

Pixel Experience Rom indirme sitesi :

Romun pil kullanımı işte gözler önünde :

Merhaba,

Kurulum hakkında bilgi bulamadım?

Bu arada gerçekten basit anlatın çünkü flash yapma twrp falan filan hiç bilmiyorum.

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1
Merhaba,

Kurulum hakkında bilgi bulamadım?

Bu arada gerçekten basit anlatın çünkü flash yapma twrp falan filan hiç bilmiyorum.

Aslında basit ama bilmediğiniz zaman gerçekten çok korkutucu olabiliyor.
Dediğiniz gibi flash yapma twrp vb hiç bilmiyorsanız bunu size anlatmak hiç kolay olmayacaktır, bu kadar alt seviye nasıl anlatılır deneyimli arkadaşlar biliyor olabilirler.
Ben bir kaç bilgi aktarayım yine de size.

İlk önceliğiniz cihazınızın BL (bootloader) kilidini açmak olacak, açık mı?
İkinci olarak recovery (twrp) yüklemek, cihazınız redmi note 7 ise (değilse uygun olanı bulacaksınız) forumda tek tuşla twrp yükleme var yapamama gibi bir şansınız yok o kadar kolay yani
Tek tuşla twrp yükleme
Twrp yükledikten sonrası kolay; üçüncü olarak kurmak istediğiniz rom dosyasını zip olarak sd karta kopyalamak ve twrp üzerinden install yapmak.
Ben kabaca adımları yazdım bir faydası olur umarım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pardon ya bende kime anlatıyorum sizin ( BurakDerya ) gibi kıdemli üyeye facepalm~~

Mi9 se galiba cihazınız tek tuşla twrp varmış Mi9 Se tektuş twrp
By.TRabZonLu™ ustamız sağolsun tek tuşa indirgemiş herşeyi.

Son düzenleme:
Üst Alt