Sohbet Neden Mİ6?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Çok param olsa yine f/p cihazı alırdım.xiaomi,oneplus,nubia,huawei,meizu gibi.büyük markalar sadece isimleriyle satış yapıyor.samsung yada iphone alan biri özellik için almıyor isim-marka için alıyor

Hocam Huawei bu konuda ayrismaya basladi, F/P segmentinden ciktilar artik. F/P segmentinde yerini Honor alt markadi aldi. Umarim ulkemizde görürüz bu modelleri de.
[doublepost=1512931195,1512931120][/doublepost]
çok param olsa da mı 7 alırım. mi 6 ve mi 7 nin tasarımları çok güzel çünkü. tutuş hissiyatı görünüş felan çok hoş. ki mi 7 nin diğer telefonlar hiç bir iksigi olmayacak. hatta miui rom kullandığı için + lari olacak.

Aynen hocam artilari da Miui arayüzü gibi. Ir portu gibi. Batarya performansi gibi. Varda var yani. Xiaomi bu konuda kendini cok geliştirdi. Tek eksik Kamera performansi, onunda Mi Note 3de duzeltildigi soyleniyor. Mi7 ile o sorunu da asarlar umarim.

Hydrbyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Mİ6 128GB
Konular
1
Daha önce bir İphone ve Samsung kullanıcısı olarak çok param olsada ben yine Mi6 yada Mi7 alırdım. Telefon özellikleri bakımından tam bir F/P telefonu, yaklaşık 2 ay oldu Mi6 alalı keşke daha önce alsaydım diyorum, kamerası düşük ışıkta sıkıntılı ama, portre modu kusursuz çalışıyor ve çok güzel işler çıkartıyor.

Huawei kamera olarak en iyisi(kime göre en iyi oda tartışılır) ama kamera işlemcisi mi6 ile aynı olan sony, sadece lensler leica, lensler leica diye o kadar para vermem açıkcası.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Daha önce bir İphone ve Samsung kullanıcısı olarak çok param olsada ben yine Mi6 yada Mi7 alırdım. Telefon özellikleri bakımından tam bir F/P telefonu, yaklaşık 2 ay oldu Mi6 alalı keşke daha önce alsaydım diyorum, kamerası düşük ışıkta sıkıntılı ama, portre modu kusursuz çalışıyor ve çok güzel işler çıkartıyor.

Huawei kamera olarak en iyisi(kime göre en iyi oda tartışılır) ama kamera işlemcisi mi6 ile aynı olan sony, sadece lensler leica, lensler leica diye o kadar para vermem açıkcası.

Hocam Mate 10 serisinini özellikle Kamerasının Fotoğraf Çekim performansının çok iyi olduğu söyleniyor. Video Çekiminde ise Note 8'in gerisinde olduğu belirtiliyor; sanırım en iyi Video çekimi Note 8'de şu anda.

Ayrıca herşey Lens ve Sensör ile bitmiyor hocam, Huawei'nin Kamera yazılımı ekibi gerçekten iyi. Xiaomi'de bu konuda kendini geliştirebilse, Kamera yüzünden Xiaomi'yi düşünmeyenler bile bu cihazı alacak ama :) Bu arada Mi6'yı alalı 6 ay oldu, hep iyiki bu cihazı almışım diyorum bende.

Hydrbyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Mİ6 128GB
Konular
1
Hocam Mate 10 serisinini özellikle Kamerasının Fotoğraf Çekim performansının çok iyi olduğu söyleniyor. Video Çekiminde ise Note 8'in gerisinde olduğu belirtiliyor; sanırım en iyi Video çekimi Note 8'de şu anda.

Ayrıca herşey Lens ve Sensör ile bitmiyor hocam, Huawei'nin Kamera yazılımı ekibi gerçekten iyi. Xiaomi'de bu konuda kendini geliştirebilse, Kamera yüzünden Xiaomi'yi düşünmeyenler bile bu cihazı alacak ama :) Bu arada Mi6'yı alalı 6 ay oldu, hep iyiki bu cihazı almışım diyorum bende.

Mate10'un kamerası güzel diyorlar ama P10'un kamerası için aynı şeyi söyleyemiyeceğim. Arkadaş P10 kullanıyor ne zaman dışarı çıksak benim telefon ile fotoğraf çekiyoruz o hiç çıkarmıyor telefonu. Huawei'nin artısı Leica ile anlaşma yapması çok büyük bir avantaj, belki yakın zamanda Xiaomi'de carl zeiss ile anlaşma yapar :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Mate10'un kamerası güzel diyorlar ama P10'un kamerası için aynı şeyi söyleyemiyeceğim. Arkadaş P10 kullanıyor ne zaman dışarı çıksak benim telefon ile fotoğraf çekiyoruz o hiç çıkarmıyor telefonu. Huawei'nin artısı Leica ile anlaşma yapması çok büyük bir avantaj, belki yakın zamanda Xiaomi'de carl zeiss ile anlaşma yapar :)

Ben Detaylı kullanmadım hocam P10'u ama, birkaç kez denediğimde Kamerası daha iyi gibi gelmişti düşük ışıkta, ilginç şimdi siz bunu söyleyince merak ettim. Hatta P10'u geçtim; P9'un kamerası bile daha iyi deniliyor Mi6'dan. Acaba Düşük ışık performansı farkını gördünüz mü?

Hydrbyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Mİ6 128GB
Konular
1
Ben Detaylı kullanmadım hocam P10'u ama, birkaç kez denediğimde Kamerası daha iyi gibi gelmişti düşük ışıkta, ilginç şimdi siz bunu söyleyince merak ettim. Hatta P10'u geçtim; P9'un kamerası bile daha iyi deniliyor Mi6'dan. Acaba Düşük ışık performansı farkını gördünüz mü?

Hocam ben genelde gündüzleri çekim yaptım gece çekimlerinde hiç denemedim açıkcası, gündüz çekimleri bana göre iyi, özellikle portre modunu cok beğenerek kullanıyorum :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam ben genelde gündüzleri çekim yaptım gece çekimlerinde hiç denemedim açıkcası, gündüz çekimleri bana göre iyi, özellikle portre modunu cok beğenerek kullanıyorum :)

Gündüz çekimlerinde zaten sorun yok hocam, Amiral Gemi cihazlarla benzer performansı alıyoruz :) Tek sorun ışık azalınca ortaya çıkmaya başlıyor; bakalım Global Beta 7.12.8'de bu konuya biraz el atmışlar, düşük ışıkta biraz daha az gibi Noise oluşumu.

Üst Alt