İnceleme Neden AOSP Tabanlı Rom Kullanıyorum?

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Hazır konuyu bulmuşken birkaç cümle de ben yazayım..Aosp stok rom gibi geldiğinden yıllardır miui romları kullanırım, iki gündür Aosp ye geçtim miui de ki sorunlar yüzünden..ancak bazı eksikleri var hala..örneğin 2.sim telefondan çıkarmadan kapatılamıyor hala..çift uygulama çalıştırma desteği de göremedim yok mu hala,.bir de malum miui roma yazıtipi vs.eklemek istediğimiz de içe aktar diyoruz,Aosp de nasıl yapılıyor bilen var mı?
Ayrıca nerdeyse tüm Aosp tabanlı romlar da klavye altında ki gereksiz siyah boşluk duruyor hala,bunu neden kapatıp sıfırlamıyolar MIUI de ki gibi anlamış değilim..
Çift uygulama olayı çok kolay. Marketten "island" uygulamasını indirin( 2 mb falan boyutu) istediğiniz uygulamayı klonlayın. Aslında mantığı çok basit hali hazırda "iş profili" olarak uygulamayı klonluyor. Zaten geçen sene google multi screen özelliğini pie ve android 10'a ekledi. Tıpkı miui'de olduğu gibi bölünmüş ekranda aynı anda aktif iki uygulama da çalışıyor. Hatta bana göre çok daha iyi. Uygulamalar sekemsinde" iş profili" adı altıdan klonlu uygulamaların tamamı gözüküyor, istediğin gibi yönetiyorsun

2.5 aydır custom rom'dayım daha miui geçmeyi düşünmüyorum

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
23
Çift uygulama olayı çok kolay. Marketten "island" uygulamasını indirin( 2 mb falan boyutu) istediğiniz uygulamayı klonlayın. Aslında mantığı çok basit hali hazırda "iş profili" olarak uygulamayı klonluyor. Zaten geçen sene google multi screen özelliğini pie ve android 10'a ekledi. Tıpkı miui'de olduğu gibi bölünmüş ekranda aynı anda aktif iki uygulama da çalışıyor. Hatta bana göre çok daha iyi. Uygulamalar sekemsinde" iş profili" adı altıdan klonlu uygulamaların tamamı gözüküyor, istediğin gibi yönetiyorsun

2.5 aydır custom rom'dayım daha miui geçmeyi düşünmüyorum

Teşekkürler bilgi için, kullandığınız cihazı bilmiyorum lakin bir haftadır denemediğim custom rom kalmadı diyebilirim, lakin hala sorunsuz rom bulamadım üstelik r5 plus gibi bir sürü romu bulunan bir telefon için..Android 10 aosp romların tamamını denedim stabil sürümleri dahil..sim aktif deaktif etme seçeneği hala yok..2.sim mobil veri çalışmıyor..hatta çift sim de diğer hattı tercih olarak bile seçtirmiyor mesaj göndermek için vs..vs

Son düzenleme:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Hala custom romlara hasta olan varmı ya,ben custom romları android 5 den beri kullanıyorum,elimde olsa şuan benim telefona yapsalar garantiye kıskışlayıp custom romlara çay ikram ederim:D

Üst Alt