Yardım Navigasyon tuşları (Geri-menü-son uygulamalar) Bazen Çalışmıyor?

Amonrab

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.1 Kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi Mi Mix 2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar. Öncelikle forumu araştırmaya rağmen bu sorunun çözümünü bulamadım. Telefonum Mi Mix 2 ve Sorun şöyle başladı, öncelikle çocuklarım telefonun ekranına kolonya dökmüşlerdi ve doğal olarak telefonun dokunmatik ekranı bir süreliğine sapıttı. Fön makinasıyla VS. kuruladıktan sonra dokunmatik ekran eskisi gibi gayet iyi çalışmaya devam etti ve sorun çıkmadı. Fakat nedense telefonun alt kısmındaki navigasyon tuşları garip bir şekilde bazen basıyor, bazen (çoğunlukla) basmıyor. Belki sıvı teması hala vardır diye telefonun kapağını açıp, bağlantılarını söküp detaylı temizlik yapmaya çalıştım. Kapağını kapanmadan önce cihazı tekrar açıp kontrol ettiğimde navigasyon tuşları gayet iyi çalışıyordu. Ne yazıkki arka kapağı taktığımda elime alıp kontrol ettiğimde gene aynı şekilde navigasyon tuşları çoğunlukla çalışmıyor. Telefonu komple wipe yapıp yeniden kurdum, ilk kurulum esnasında navigasyon tuşları gayet güzel çalışıyor fakat uygulamaları yükledikten sonra gene aynı sorun yaşanıyor.

Çok uzattım farkındayım ama final olarak şunu farkettim. Telefonu masanın üzerine koyup denediğim zaman navigasyon tuşları daha sorunsuz çalışıyor fakat telefonu elime aldığım anda gene çalışmamaya veya tek tük çalışmaya başlıyorlar.

Ustalarımızdan bu sorunu yaşayan ve ÇÖZEN biri oldumu?

CALİSCİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CALİSCİ
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
Bu konularda hiç bilgim yok ama temassızlık var galiba

Oyla:

Amonrab

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Temassızlıktan şühelenip dokunmatik ekranın anakarta olan giriş ucunu çıkarıp temizleyip filan tekrar taktım. Sonuç aynı hocam. Başka bir temas olması gereken alan varsa onu bilmiyorum ama. Ne olur ne olmaz diye boardın üzerindeki çentiklerin ve kapağın üzerindeki bakır gibi olan kısımların oksitlenmesi vardır belki diye kazıma işlemi filan yaptım yeniden çalıştırdım ama sonuç aynı ☹️

Oyla:

burakd0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
0
Temassızlıktan şühelenip dokunmatik ekranın anakarta olan giriş ucunu çıkarıp temizleyip filan tekrar taktım. Sonuç aynı hocam. Başka bir temas olması gereken alan varsa onu bilmiyorum ama. Ne olur ne olmaz diye boardın üzerindeki çentiklerin ve kapağın üzerindeki bakır gibi olan kısımların oksitlenmesi vardır belki diye kazıma işlemi filan yaptım yeniden çalıştırdım ama sonuç aynı ☹️
Hocam merhaba sorunu çözebildiniz mi acaba? Aynı sorunu yaşıyorum ben de ufak bir su teması oldu telefona biraz sapıttı dokunmatik ardından kurulayınca kendine geldi ama navigasyon tuşları gitti çok sert basmak gerekiyor çalışması için. Ekranı yan yatırınca bir sorun olmadan çalışıyor aynı yere denk gelmesine rağmen, telefonu yatay bir şekilde masada tutunca da çalışıyor ama elimdeyken çalışmıyor, hızlı erişim sanal tuşlarla idare ediyorum ama can sıkmaya başladı açıkcası.

Oyla:
Üst Alt