İnceleme Mudra Fare: Giyilebilir Bilezik Fare.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Merhaba Arkadaşlar ;
Mudra giyilebilir fare ve ortam uzaktan kumandası, cihazlarınızı bir el dalgası veya parmakların bir tutamıyla kontrol edebilir. El hareketini imleç hareketine dönüştüren diğer giyilebilir kontrol cihazlarının aksine, Mudra Mouse, Yüzey Sinir İletimi (SNC) adı verilen nispeten kullanılmayan bir yaklaşımı kullanır. SNC elektrokardiyografiye benzer, ancak kullanıcının beyni arasında eline geçen elektriksel dürtüleri ölçer.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Yüzey Sinir İletimi Nedir

Yüzey Sinir İletimi Elektromiyografi olarak da bilinir. Motor nöronlar kasların kasılmasına neden olan elektrik sinyallerini iletir. Bu sinyalleri grafiklere dönüştürmek için elektrot adı verilen bir EMG kullanıcı cihazı, daha sonra işlemci tarafından yorumlanan ses veya sayısal değerler. Bir iğneEMG sırasında, doğrudan bir kas içine yerleştirilen bir iğne elektrodu, o kastaki elektriksel aktiviteyi kaydeder. Bir sinir iletim çalışması, bir EMG'nin başka bir parçası, iki veya daha fazla nokta arasında seyahat eden sinyallerin hızını ve gücünü ölçmek için cilde uygulanan yüzey elektrotları (yüzey elektrotları). Mudra Mouse: Bu teknolojinin sonraki sürümünü kullanın.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Mudra Fare Nasıl Çalışır?

Mudra Mouse sol, sağ ve orta fare butonları, fare tekerleğinin aşağı ve ileri kaydırılması, imlecin çeviri hareketi ve özelleştirilebilir klavye kısayolları ile rekabet ederek, işletim sistemi kontrolüne izin verir, Mudra fare alternatif olarak hem sağ handa hem de sol eli kullanmanıza izin verir. Parmağınızın ve baş parmağınızın herhangi birinin yaklaşma hareketi veya bağlantıları bir eylemi, bir fare düğmesinin veya klavye kısayolunun basıncını tetikler, aksi takdirde ayırma hareketi serbest bırakmayı belirler.Örneğin, ön parmağın ve başparmağın veya hareketinin yaklaşma hareketi sol fare düğmesinin basıncını belirler, diğer genişleme hareketi sol fare düğmesinin serbest bırakılmasını belirler, böyleceMudra Fare tek bir sol tıklama ve çift sol tıklama yapmanızı sağlar.Mudra, bir dizi iletken sensörle donatılmıştır.Bu iletken metal parçaları, AppleWatch'taki EKG sensörleri gibi işlev görür. Başka bir deyişle, Mudra, kullanıcının bileğinden geçen deri yüzeyinin elektriksel titreşimlerini ölçer.Bu dürtüleri ölçtükten sonra Mudra, analog dalga formlarını sol veya sağ fare tıklamaları, kaydırma, şarkı değiştirme ve daha fazlası gibi ikili girişlere dönüştürmek için derin öğrenme algoritmaları kullanır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Mudra Mouse, size geleneksel olandan daha iyi bir deneyim yaşattığı söylenen bilezik şekilli faredir. Hareketinizi, normal bir bilgisayar faresinde yaptığınız gibi sipariş vermek için kullanır. Bilgisayarın arkasında çok fazla zaman harcayan insanlar için harika bir karpal tünel sendromunu önleyebilir. İşaret parmağı ve orta parmağı kullanmak, sol ve sağ tıklama, yukarı, aşağı ve geri gitmek gibi tüm temel komutları yapmak için yeterlidir. Mudra Mouse elektronik gücü elinize alır. Bu bant, elektronik cihazları ve makineleri el ve kol hareketleriyle kontrol etmek için kullanılır. Birden çok şekilde kullanabilirsiniz. Üretici, bir Hareket geliştirme yazılım kiti sağlar - böylece drone, GoPro, oyun konsolu veya dizüstü bilgisayarınızı kontrol etmeyi seçebilirsiniz.


 
Üst Alt