Rom MSM-Xtended 5.0 Android11 Redmi Note 9S/Pro/Pro Max/Poco M2 Pro Miatoll İndirme Linki ve Ekran Görüntüleri

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Hovam aosp romlar danpek hoslanmamis gibi gorunuyorsunuz gresshan in joyeuse icin olan endonezya romu oneririm ama ben aosp rom taraftariyim bence rami daha az kullanarak gerketigi yerde islemciyi dengeli kullaniyor miui romlarda normal bi 1080 p video izlerken bile isiniyor aosp larda bu yok ve en buyuk avantaji kesinlikle pil telin kapanma sorununu ben de hic yasamadim hocam.
Aslında denemek istedim ama sürekli bir sorun yaşayınca dediğiniz gibi soğudum. 6 GB ram bana zaten fazlasıyla yeterli oyun vs oynamıyorum o yüzden de ram yetersiz geldiği hiçbir durum olmadı şimdiye kadar ısınma olarak da ısındıysa da ben farketmedim kullandığım kılıf kaynaklı :) MIUI tabanlı romlarla devam etmek benim için daha mantıklı sanırım aslında ben EU rom ile MIUI 12.5 kullanan bir rom vardı onun arasında kalmıştım ve tercihimi EU'dan yana kullanacaktım. Bundan önceki kullandığım rom Endonezya romuydu EU ile Gresshan'ın romu arasında ne gibi farklar mevcut peki ?

useful

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
11
Hocam rom çok güzel denemek isteyene tavsiye ediyorum.Ancak ufak tefek hataları oluyor en son olarak telefonu açmaya çalıştığımda bildirim ekranı kilitlendi yeniden başlatmak zorunda kaldım.1-2 seferde cebimde telefon kendi kendine kapanmıştı şarjı olmasına rağmen ama yinede çok hızlı hiç takılmıyor.Rom ayarlarını fazla kurcalamamak lazım bence.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam rom çok güzel denemek isteyene tavsiye ediyorum.Ancak ufak tefek hataları oluyor en son olarak telefonu açmaya çalıştığımda bildirim ekranı kilitlendi yeniden başlatmak zorunda kaldım.1-2 seferde cebimde telefon kendi kendine kapanmıştı şarjı olmasına rağmen ama yinede çok hızlı hiç takılmıyor.Rom ayarlarını fazla kurcalamamak lazım bence.

Bir kaç kişiden daha kilitlenme resetleme geri bildirimi aldım ama ben hiç yaşamadım. Kernel vs kurulu mu telefonda ona göre geliştiriciye bildirelim

useful

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
11
Bir kaç kişiden daha kilitlenme resetleme geri bildirimi aldım ama ben hiç yaşamadım. Kernel vs kurulu mu telefonda ona göre geliştiriciye bildirelim
Kernel kurulu değil herşey orijinal kurulu olduğu gibi hataları düzeltilirse tadından yenmez kullanması çok keyifli

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Kernel kurulu değil herşey orijinal kurulu olduğu gibi hataları düzeltilirse tadından yenmez kullanması çok keyifli

Farklı kerneller ile de deneyebilirsiniz hocam aosp romlar için bir sürü kernel var Note 9 Pro için

Fatihaq68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
10
Hocam selinux mode un enforcing olmasi ne ifade ediyor onu kapatayim mi

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam selinux mode un enforcing olmasi ne ifade ediyor onu kapatayim mi
Selinux güvenlik önlemi gibi bir şey. Enforcing olduğunda selinux aktif oluyor ona göre belirleniyor. Permissiverde ise selinux zorlanmıyor daha özgür oluyorsunuz yani. Dolby atmos kurarken örneğin permissiver yapmak gerekiyor. Bankacılık uygulamalarının bazıları permissiverde uyarı verebiliyor veya hiç giriş yaptırmıyor. pickedusernamesonofa hocamın da dediği gibi , flaşlamaya yaramasa da eğer kernel enforcing üzere yapıldıysa permissiver bir Roma flaşlanamayabiliyor

useful

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
11
Hocam bu Rom güncelleme alacak mı acaba ufak tefek hataları var.Kilit ekranında telefon donuyor haftada 1 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum ekran görüntüsü atamadım.Onun haricinde çok akıcı ve sağlam duruyor geliştirici ekibine bildirildi mi acaba ?

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam bu Rom güncelleme alacak mı acaba ufak tefek hataları var.Kilit ekranında telefon donuyor haftada 1 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum ekran görüntüsü atamadım.Onun haricinde çok akıcı ve sağlam duruyor geliştirici ekibine bildirildi mi acaba ?

Xtended şu anlık güncellemeyi bıraktı maalesef. Arrow Os ile devam ediyorlar. Yetişemiyorlar sanırım.

Üst Alt