Yardım Msi laptop açılmıyor

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
12
Açılışta yazi cikan bios ekranida mi gelmiyor?
Gelmiyor hocam hiçbir sekilde ekranda bir görüntü yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bendeki casper ve canavar resmen. Tabi ki excalibur serisi ama

Sorun %90 ihtimalli ekran kartı gibi duruyor. Başka bir ekranla denemiş miydiniz hdmi yamda vga ?
Denedim hdmi ile televizyondan goruntu almayi denedim ama yine olmadi bu arada laptopta eskiden olmayan arza da var mesela biosta bile calisan caps lock gösterge ışığı yanmiyor artik.ve dragon center tusu klavye ışığını kontrol ediyor bunun da olmamasi gerekiyordu.

Hocam bana flexten gibi geldi ama bir kaç ihtimal daha var bios çok az ihtimal sanki

Donanım sıfırlama, ekran kartı chipini ısıtma, ram yuvalarını değiştirme, ekran flexini kontrol etme ve son ihtimal bios güncelleme... Bu gibi ekran gelmeme konularında bir profesyonele gidilmeyecekse başvurulabilecek bazı çözüm denemeleridir. Ekran kartı chipi ısıtılırken dikkat edilmelidir. Arkadaş hala çözemediyse yazarsa anlatırım.
Hocam flexten olsa tv de goruntu alirim ekran karti olsa caps lock isigi ne alaka gelmiyor ve bilgisayarda hic cit sesi yok.Alt kisimda ssd ve güç ışıkları var ssdye veri yazarken veya okurken yanan ışıkta hic tepki yok güç isigi ve sarj az ışığı normal yanıyor.

Son düzenleme:
Üst Alt