Yardım Model farkları

miturkmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
Huawei Honor
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta v9.6.0.0
Telefon Modeli
mi
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba,
Xiaomi telefon alma düşüncem var ancak o kadar çok model arasında ayrım yapmak oldukça güç.
Öncelikle ihtiyacım seriler ve arasındaki temel farklar (redmi, mi, mi max gibi...)
Sonra da modellerin öncelikli olarak hangi amaçla üretilmiş oldukları (örneğin: fotoğrafçılık, iş, sosyal medya vs...)
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Eğer ekran büyük gelmezse Mi Max 3 öneririm. Yok ekran büyük derseniz Redmi Note 6 Pro güzel bir tercih olabilir

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Mi serisi Üst segment.
Redmi serisi alt-orta segment.

Linkte tüm cihazlar var ama sana tek tek yazmak yerine sen cihazları tek tek okuman daha kolay olur. Yine de kullanan arkadaşlar cevap yazarlar...
Burada önemli olan sizin cihazdan ne beklediğiniz ?

Xiaomi Telefonlar

Oyla:

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1

Buarayı incele en güçlü mi modeline sen karar ver

Oyla:

miturkmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
Huawei Honor
Konular
1
Mi serisi Üst segment.
Redmi serisi alt-orta segment.

Linkte tüm cihazlar var ama sana tek tek yazmak yerine sen cihazları tek tek okuman daha kolay olur. Yine de kullanan arkadaşlar cevap yazarlar...
Burada önemli olan sizin cihazdan ne beklediğiniz ?

Xiaomi Telefonlar
Teşekkür ederim ben zaten her modeli ile ilgili bilgi istemedim ki senden. Seriler arasındaki ana farkları istemiştim. Sanırım beni yanlış anladın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Buarayı incele en güçlü mi modeline sen karar ver
Teşekkür ederim. Ama en güçlüsünü aradığımı söylemedim ki zaten?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi serisi genellikle amiral gemisi olarak üretilir. En yüksek fiyata sahip en yüksek performansa sahip telefonlardır.
Redmi Serisi giriş seviyesi cihazlardır. Ucuzlardır ancak performansları düşük olur
Redmi Note Serisi orta/üst segment cihazlardır. Fiyat performans ürünleridir
Max serisi bataryası, ekranı büyük cihazlardır.
Mix serisi inovasyon ürünleridir. Çerçevesiz ekran, kayar kapak vs. yeni özellikler bu seride sunulur.
A serisi android one kullanırlar.

Temel olarak bu şekilde ancak bunlar dışında x, s, y, pro, ai, note ve 2, 3, 4, 5 vb onlarca isimlendirme daha var ve yukarıda yazdıklarım bu ek isimlendirmelere göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin Mi4i Mi serisi olmasına rağmen orta alt segment bir cihaz olarak sunulmuştu. Dolayısıyla bulunduğu seri nedeniyle telefon kesin olarak şu kategoridedir diyemiyoruz.

Oyla:

miturkmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
Huawei Honor
Konular
1
Mi serisi genellikle amiral gemisi olarak üretilir. En yüksek fiyata sahip en yüksek performansa sahip telefonlardır.
Redmi Serisi giriş seviyesi cihazlardır. Ucuzlardır ancak performansları düşük olur
Mix serisi inovasyon ürünleridir. Çerçevesiz ekran, kayar kapak vs. yeni özellikler bu seride sunulur.

Temel olarak bu şekilde ancak bunlar dışında x, s, y, pro, ai, note ve 2, 3, 4, 5 vb onlarca isimlendirme daha var ve yukarıda yazdıklarım bu ek isimlendirmelere göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin Mi4i Mi serisi olmasına rağmen orta alt segment bir cihaz olarak sunulmuştu. Dolayısıyla bulunduğu seri nedeniyle telefon kesin olarak şu kategoridedir diyemiyoruz.

Çok teşekkür ediyorum. Aradığım bilgi bu idi. Minnettarım.

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6

Bu cevabı konu başlığı olarak uygun bir kategoriye eklersek ilerde bu cevabı bulmak daha kolay olur diye düşünüyorum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu cevabı konu başlığı olarak uygun bir kategoriye eklersek ilerde bu cevabı bulmak daha kolay olur diye düşünüyorum

Hocam bir dönem böyle bir rehber hazırlamıştım fakat Mi4c, Mi4i vb. cihazlar sonrasında kullanıcılarımızın rehberi kullanarak yanlış yönleneceğini düşünerek kaldırmıştım. Ancak ihtiyaç olduğu düşünülüyorsa gerekli uyarıları ekleyip yeniden bir rehber hazırlayabiliriz tabii.

Oyla:
Üst Alt