Yardım Mobil veri çok yavaş

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Beyler sizlere sorum şu benim telefonda mobil veri hızım çok yavaş hattım 4.5g çarşı içindede yavaş başka yerlerdede instayı falan zor yeniliyor bazen bazen çok hızlı oluyor (vodafone) telefonda her hangi bir internet ayarı yapmam gerekiyormu Mobil veri ya da Wifi için ? Bazen çok yavaş bazen çok hızlı full çekmesıne rağmen.

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
band tahsisi ihale ile dağıtılmıştı, band 20 türkiyede vodafone da bildiğim kadarıyla ve bu bandın kullanıldığı vericiler sadece belli yerlerde. Genellemek doğru olmaz kanımca?

Ama ben telefonda 2 hat kullanıyorum biri turkcell diğeri telekom, yerine göre ikisinin de internetini deniyorum, şebekenin 4g gösterdiği ve full çektiği yerlerde bile bazen ap/down hızları çok kötü, ya operatörler trafik yönetiminde kötüler yada telefonun modem api sinde sıkıntı var çünkü qualcom sd835 entegre modemi piyasanın en iyilerinden biri, sorunun onda olma ihtimali çok düşük.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Band 20 kapsama alanı en geniş ancak bağlantı hızı en düşük olan 4G frekansıdır. Yani bulunduğunuz bölgede operatörünüz 4G yayınını Band 20 üzerinden yapıyorsa ve cihazınız bu bandı desteklemiyorsa 4G değil 3G ile bağlanırsınız. (Çoğu zaman 3G hızları Band 20 ile 4G'den daha hızlı oluyor)

Ayıca Band 20 ihalesini her üç opearatör de aldılar. Her birinin bu band üzerinden yayın verme yetkisi bulunuyor ancak hızın düşük olması nedeniyle kaliteli operatörler tarafından pek tercih edilmiyor. Bu nedenle de ağırlıklı olarak kaliteye pek önem vermeyen Vodafone tarafından kullanılıyor.

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Türkcell kullanıyorum merkezi bölgelerde internet hızımın 180 mbit e kadar cıktığını gördüm

Oyla:

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Band 20 kapsama alanı en geniş ancak bağlantı hızı en düşük olan 4G frekansıdır. Yani bulunduğunuz bölgede operatörünüz 4G yayınını Band 20 üzerinden yapıyorsa ve cihazınız bu bandı desteklemiyorsa 4G değil 3G ile bağlanırsınız. (Çoğu zaman 3G hızları Band 20 ile 4G'den daha hızlı oluyor)

Ayıca Band 20 ihalesini her üç opearatör de aldılar. Her birinin bu band üzerinden yayın verme yetkisi bulunuyor ancak hızın düşük olması nedeniyle kaliteli operatörler tarafından pek tercih edilmiyor. Bu nedenle de ağırlıklı olarak kaliteye pek önem vermeyen Vodafone tarafından kullanılıyor.
Bu aciklayici yorum için teşekkürler internetim o yüzden yavaş galiba çünkü ankara istanbul gibi yerleryde 150mbiti geçen hızlar goruyorum bulunduğum yerde 2mbit zor görüyo ( Zonguldak/ Çaycumada)

Oyla:

Furkanbal

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
37
Beyler sizlere sorum şu benim telefonda mobil veri hızım çok yavaş hattım 4.5g çarşı içindede yavaş başka yerlerdede instayı falan zor yeniliyor bazen bazen çok hızlı oluyor (vodafone) telefonda her hangi bir internet ayarı yapmam gerekiyormu Mobil veri ya da Wifi için ? Bazen çok yavaş bazen çok hızlı full çekmesıne rağmen.
Dostum senin sorunu çözdüm sanırsam üstteki durum çubuğunu indirince orda aylık ve günlük mobil veri kullanımı yazıyor oraya tıkla ayarlarda mobil veri kullanımı kisitla diye bir seçenek olacak orda % Lik sayılar var eğer ki sen örnek veriyorum %80 kullanınca mobil veriyi kisitla diye ayarliysa internetin azaldığı zamanda telefon otomatik olarak veriyi kısıtlıyor ben 12 GB internet kullanıyorum hiç yavaş değildi bu ay 10 GB ini kullanmisim ve bende %80 kullanınca kisitla diye ayarlı şuan internetim yavaş veri kullanım limiti ayarla seçeneğinden bakabilirsin durumun bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum umarım anlatabilmisimdir iyi forumlar

Oyla:
Üst Alt