Yardım Mobil veri açıkken Gmail bildirimleri gelmiyor.

m.eminnn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Konular
1
Cihazım Note 8 Pro. Güncel Gmail kullanıyorum. Tüm ayarları yapmama rağmen mobil veri açıkken bildirim gelmiyor. Uygulamayı açınca ya da wi-fi açınca geliyor. Yardım lütfen...

tolikathron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
2
İyi güzel de Gmail sildikten sonra ne olacak, onu anlamadım. Silmekle olmuyor. Zaten sistem uygulaması olduğu için Gmail silinmiyor, kaldırılmıyor. Kaldı ki bunu da denedim(güncellemeleri kaldırdım ve tekrar güncelledim-güncellemeden de denedim), olmadı.

Gmaili degil
Telefon ayarlarindan
Hesaplarda
Google hesabinizi kaldirin

Sonra tekrar ekleyin

Bende ise yaradi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gmaili degil
Telefon ayarlarindan
Hesaplarda

Sonra tekrar ekleyin

Bende ise yaradi

Ayrica
Google hesap ayarlarinda
Altta hesap senkronizasyonu var oradaki uggulamalarda gmail in acik oldugunu kontrol edin..

Gmail de bazan yuvarlak senkron isareti takili kaliyor.. oraya basinxa manuel olarak senkron edip mailler gelmeye basliyor. Garip bir durum

Oyla:

m.eminnn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Konular
1
Hesaplara girin

Gmaili silin

Google hesabinizi sonra tekrar hesaplardan ekleyin
Teşekkürler. Maalesef yine olmadı....

Gmaili degil
Telefon ayarlarindan
Hesaplarda

Sonra tekrar ekleyin

Bende ise yaradi

Ayrica
Google hesap ayarlarinda
Altta hesap senkronizasyonu var oradaki uggulamalarda gmail in acik oldugunu kontrol edin..

Gmail de bazan yuvarlak senkron isareti takili kaliyor.. oraya basinxa manuel olarak senkron edip mailler gelmeye basliyor. Garip bir durum
Senkronizasyon iyi bildiğim bir konu, o bölümde seçili Gmail. Dediğim gibi WiFi açıkken sorun yok, asıl sorun mobil veride...

Merhaba hocam. Arkadaşların dedikleri de olağan çözümler ancak birçok sistem uygulaması zaten bu izinleri ve pil tasarruflarını görmezden gelip bildirim gönderebiliyor. Cihazımdaki Gmail'de de otomatik başlatma seçeneği açık olmamasına rağmen diğer uygulamalara nazaran bildirim gönderebildiğini deneyimledim.

Bence sizin sorununuz mobil veri ve Wi-Fi farkı. Cihazlar bu iki farklı duruma, iki farklı yaklaşımda bulunur. Cihazınız bir Wi-Fi ağına bağlıyken güncelleme kontrolleri, senkronizasyon ve diğer bir çok kontrolü gerçekleştirir. Mobil veri durumunda güncelleme kontrolü ve otomatik indirme gibi yüksek internet kullanımı yapacak uygulamalar çalışmaz. Senkronizasyon, bildirim panelindeki ayarı açıksa yine devam eder ancak bir çok uygulama ve sistemin mobil veri durumunda senkronizasyon sıklığını azalttığını düşünüyorum. Kablosuz bir ağda kontroller her dakika gerçekleşiyorsa, mobil veride bu 5 dakika olabilir. Yani bence biraz beklerseniz, mobil veride de bildirimi alırsınız. Bahsettiğim değer 5 dakika değil tabikide, belki bir saat beklemeniz gerekebilir, orasını Google'a sormak gerek. Bu uygulamanın veri tasarrufu yapmamasını da sağlayabilir misiniz bilmiyorum. Benim fikrim bu yönde. İyi akşamlar.

Şöyle bir bakındığım da bu menüden (son uygulamalardan uzun basarak girin) "Veri kullanımını kısıtla" diye bir ayar buldum. Buradan mobil veri seçeneğini kapatıp kaydedetmeyi deneyin. İşe yarayabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Uzun açıklama için teşekkürler. Daha önce denemiştim bu kısıtlama olayını ama tekrar bir kontrol edeyim belki olur.

Teşekkürler. Maalesef yine olmadı....

Senkronizasyon iyi bildiğim bir konu, o bölümde seçili Gmail. Dediğim gibi WiFi açıkken sorun yok, asıl sorun mobil veride...

Uzun açıklama için teşekkürler. Daha önce denemiştim bu kısıtlama olayını ama tekrar bir kontrol edeyim belki olur.
Şimdi denedim ancak yine olmadı ve daha önce karşılaştığım gibi 'gmail ağı kullanılamıyor' şeklinde bir hata ile karşılaştım. Tekrar aktifleştirdim...

Son düzenleme:
Oyla:

Emineeee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emine
Cihazım
Redmi note8
Konular
2
Cihazım Note 8 Pro. Güncel Gmail kullanıyorum. Tüm ayarları yapmama rağmen mobil veri açıkken bildirim gelmiyor. Uygulamayı açınca ya da wi-fi açınca geliyor. Yardım lütfen...
Aynı sorun bende de var ne yaparsam yapıyım gelmiyor. Bilen varsa aydınlatsin

Oyla:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Gmail uygulamasına tüm izinleri verin. Esasen de Depolama ve Otomatik başlatma izni. Pil tasarrufu yapması için de izini kaldırın ki, arka fonda çalışsın. Mobil internet ayarlarını da kontrol edin ki, uygulamaya tüm izinler verilmiş. Esasen arka fonda. Bir de bazen otomatik limit oluyor. O tiki de kaldırmak gerekiyor.

Oyla:
Üst Alt