Uygulama Mobil cihazda yapay zeka kullanımı

MrtAltg

Uzman Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat ALTUĞ
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
6
Açıkçası bu yaşımda yabancı dil öğrenmeye çalışırsanız baya bir yardımı dokunuyor yapay zekanın veya konuşurken bizde yer etmiş cümleler, atasözü veya deyimler gibi cümlelerin yabancı dildeki eşdeğer cümlelerinde güzel işe yarıyorlar.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
285
Açıkçası bu yaşımda yabancı dil öğrenmeye çalışırsanız baya bir yardımı dokunuyor yapay zekanın veya konuşurken bizde yer etmiş cümleler, atasözü veya deyimler gibi cümlelerin yabancı dildeki eşdeğer cümlelerinde güzel işe yarıyorlar.
Deutsch und ein bißchen Englisch reichen mir, was für eine Sprache lernen Sie, wenn ich fragen darf

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

MrtAltg

Uzman Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat ALTUĞ
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
6
Deutsch und ein bißchen Englisch reichen mir, was für eine Sprache lernen Sie, wenn ich fragen darf

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

えいごとにほんご。

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Çeviri için ChatGpt kullanıyorum, asıl çeviri için DeepL de var fakat düzgün ve detaylı bir deneyimleme fırsatım olmadı henüz, alışmışım diğerini açıyorum direk. Çevireceğiniz dile göre tam anlaşılır ve sorunsuz çeviri yapıyor, detay verirseniz daha da güzel yazıyor. Sesli yazma ve yazılanı okuma da geldi ki bir süre önce çok güzel oldu. küçük bir örnek bırakıyım, daha önce aynı şekilde deneyimlemiştim fakat geçmişte bulamadım o yüzden aynı senaryoyu tekrar yazdırdım ve Türkçe de ekledim diller arasındaki fark belli olsun diye. Önemli bir yazı, mesaj yada mail yazarken cümle dağınıklığından kafam karıştığı zaman cümleyi ChatGpt ile düzenletip üstünde en son kendim bir ayar çekiyorum.

Google Gemini'yi de asistan olarak kullanıyorum, eşimi ara..vs komutlarıyla kulaklık varken güzel iş yapıyor fakat kafeinsiz hocamın bahsettiği gibi asistan olarak hizmet verebilecek şekilde tam oturmadı, evdeki iot cihazların Google Home desteği varsa yine sesli ve yazılı kontrol edebiliyorsunuz. AI olarak da görsel oluşturabiliyor ve görseldeki yazıları alma, içerik tanıma gibi birçok şekilde kullanıyorum. Oyundan bir görüntü eklediğimde hangi oyun olduğunu ve bilgileri verebiliyor, oyun içerisindeki bir quiz sorusunu ekran görüntüsü alıp sorduğumda ve webden araştırmasını söylediğimde cevabı bulup geliyor(kendisi yorumlarsa yanlış cevap verebiliyor o yüzden webden araştırmasını istiyorum).

Copilot ile bolca görsel oluşturmuştum bir aralar, güzel de iş yapıyordu. Yorumlarına bakarak sıralayabileceği ve Türkiye'de bulabileceğim 5 farklı su geçirmez ayakkabı önerisi istemiştim, mağaza linklerine kadar bulup getirmişti fakat yorumlara baktığını sanmıyorum ki kendim baktığımda daha iyilerini bulabileceğimi gördüm. Bir süredir kullanmıyorum.

Mobilde bu kadar sanırım hocam.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım