Mix Global rom çıktı

• Konbuyu başlatan mbunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 38
  • Görüntüleme 5K

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
yagmurcukusu,
anladığım kadarıyla bu sayfanın başında paylaşılan linkteki global rom'u kurmak istersem extradan kilit açma işlemi yapmama gerek kalmıyormu ?
bu rom'u kurduğumda google servisleri kullanabilecekmiyim ?
türkçe dil desteğini kullanabilecekmiyim ?
İpucu - Mi Mix Bootloader kilidi açmadan Global Rom yükleme | MIUI Türkiye Forumu bu konudaki anlatılanları yaparsan sorunsuz bir şekilde ve yasal bir şekilde telefonunu turkceye cevirebilrisin

cinebox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
mi mix
Konular
0
Baysal Onur,
verdiğin linkteki global rom bu sayfanın başında verilen linkteki rom'la aynısımıdır ?

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Baysal Onur,
verdiğin linkteki global rom bu sayfanın başında verilen linkteki rom'la aynısımıdır ?
evet zaten 1 tane global rom var oda yukardaki zaten verdiğim linkteki yüklemeyi yapabilmen için global rom u indirmen gerekiyor

cinebox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
mi mix
Konular
0
tamamdır. yarın sakin kafayla yapayım hayırlısıyla.
teşekkürler yardımlarınız için.

yagmurcukusu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
sorunsuzca yapabilirsiniz.bir adet global rom mevcuttur.eger ki dediğim gibi farklı rom lar,root yapmak istemiyorsanız twrp,kilit gibi işlemlerle ugrasmanıza gerek yoktur.

buradan indirin ve yukarda dediğim gibi yukleme yapabilirsiniz.

iyi forumlar.

cinebox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
mi mix
Konular
0
baysal beyin verdiği linkteki gibi yapmaya çalıştım ama yanlış birşeymi yaptım yada neden ilerleyemiyorum anlamadım
PC süit china versiyonu indirdim güncelleme yap denen yerden güncellemede yaptım
daha sonrasını yanlış anlamadıysam telefonun açma kapama tuşu ile ses açma tuşuna basılı tutup recovery mood'a aldım
telefonu veri kablosuyla bilgisayar kasasının usb girişine bağladım
telefonu recovery mood'da alınca resimdeki gibi bir ekran var
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

daha sonra Ps süit üzerinde alttaki Flash uygulamasına basıp çıkan recovery tuşuna bastığımda farklı bir uyarı penceresi daha çıkıyor.
recovery bastığımda başka bir ekran açılıyor

yanlış birşeylermi yaptım acaba

cinebox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
mi mix
Konular
0
hatta yukardaki resimdeki soru işareti olan yere tıkladığımda telefona birşeyler yüklenmeye başladı
telefon kapandı açıldı sonrasında dil bölümüne baktım sadece arapça dil seçeneği yüklenmişti

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
hatta yukardaki resimdeki soru işareti olan yere tıkladığımda telefona birşeyler yüklenmeye başladı
telefon kapandı açıldı sonrasında dil bölümüne baktım sadece arapça dil seçeneği yüklenmişti
Orda şöyle bir hata veriyor '' Cihaz bilgileri alınamadı yeniden almak için lütfen tekrar deneyin '' gibi bir hata veriyor. Belki telefonunuzda yazılımsal bir hata vardır ve pc de uygulama tanımıyor olabilir bunun için Ayarlar>Ek ayarlar>Yedekle Sıfırla üzerinden telefona format atınız ve tekrar deneyin aynı yol ile yine olmaz ise usb driverlerinda problem olabilir format atarak düzelmez ise o konuda oyle yardımcı olayım

cinebox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
mi mix
Konular
0
arkadaşlar yardımlarınız sayesinde global rom'u yükledim teşekkürler. ilk gün telefonda sıkıntı yoktu kullandım.
daha sonra diğer telefonumda kullandığım uygulamaları indirmeye başladım mi mix'e
banka uygulamaları olsun bir kaç sosyal medya uygulamaları olsun
bunları yükledikten sonra bir ara telefonun kamerasını açtım arka kamera açıktı
ön kameraya geçiş için ikona tıkladım on kamera açılmadı hata verdi takılı kaldı.
ondan sonrada bir daha düzelmedi.
hatta telefonu fabrika ayarlarına getirdim yüklediğim bütün uygulamalar kalktı silindi ama kamera yine düzelmedi bir bilginiz varmı bu konuda yardımcı olurmusunuz

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
arkadaşlar yardımlarınız sayesinde global rom'u yükledim teşekkürler. ilk gün telefonda sıkıntı yoktu kullandım.
daha sonra diğer telefonumda kullandığım uygulamaları indirmeye başladım mi mix'e
banka uygulamaları olsun bir kaç sosyal medya uygulamaları olsun
bunları yükledikten sonra bir ara telefonun kamerasını açtım arka kamera açıktı
ön kameraya geçiş için ikona tıkladım on kamera açılmadı hata verdi takılı kaldı.
ondan sonrada bir daha düzelmedi.
hatta telefonu fabrika ayarlarına getirdim yüklediğim bütün uygulamalar kalktı silindi ama kamera yine düzelmedi bir bilginiz varmı bu konuda yardımcı olurmusunuz
şu yöntemi denemenizi isteyeceğim yine çin pc suit ile yazılım yükleyeceğiz ama Recovery yazan yere değil de Fastboot yazan yere tıklayacaksınız tabi fastboot dan yazılım yükleyebilmeniz içinde telefonu Ses kısma tuşu ve açma tuşu ile açıp fastboot ekranına gelmeniz gerekiyor. Telefon bu sefer çin sürümünü yükleyebilir önemli değil yazılım yüklensin telefonu açın birde bu sürümde bakın kamera açılıyor mu diye. Eğer açılırsa telefonu tekrar aynı yöntemle global sürüme çevirebilirsiniz. global sürüme çevirdikten sonra telefonu kullanmadan önce fabrika ayarlarına dönderip öyle kullanın

Üst Alt