Rom Miuimix ROM /MMX v.2.2.0 curtana V12.0.2.0.QJWMIXM

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

AÇIKLAMALAR
Cihazınızın garantisi hala geçerlimi, bundan vazgeçtiğinize eminmisiniz? Bu rom ile ilgili endişeleriniz çekinceleriniz varsa kurmadan önce araştırma yapın. Brick olmuş cihazlardan, bozulan sd kartlardan, alarm çalışmadı diye işinizden kovulmanızdan, mesaj gelmiyor, arama gelmiyor vs diye sevgiliniz veya eşinizle aranızda çıkacak olası kavgadan, olası termonükleer bir savaştan ben ve forum sorumlu değildir.

UNUTMAYINIZ: Anlatılanları doğru olarak yapmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu romu kurmayı siz özgür iradeniz ile seçiyorsunuz.

Cihazınızın Bl kilidi açık ve Twrp Yüklü olmalıdır. Note 9s için kullanılan TWRP, PBRP, ORANGEFOX recoveryler ile yüklenebilir.

KURULUM TALİMATLARI
Tuş kilidi,ekran deseni vs varsa kaldırın. Mi hesabınızdan çıkış yapın.
OPSİYONEL: Yapılması şart değil ancak temiz kurulum ve optimizasyon için hafıza kartı kullanıyorsanız telefondan çıkarın ve karttan resim,
video vs yedeklerinizi alıp geri kalan herşeyi silin. Yedeklerinizi tekrar karta atın ancak kurulum bitip telefon normal açılana kadar telefona takmayın.

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.
Wipe -> format data -> yes yapın.
Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip
Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.
Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> (dalvik,cache,data) sildikten sonra
twrp ana ekrana gelip indirdiğiniz rom dosyasını telefona atın.
Romu kurun ve açılmasını bekleyin. (Açılması 5-15 dakika sürebilir açılış animasyonunu görüyorsanız telaşlanmayın, görmüyorsanız kulaklarımı çınlatmayın, baştan deneyin)
Rom açılmazsa ve tekrar twrp ekranına düşerseniz Wipe -> format data -> yes yapın.
ÖNEMLİ ÖNERİ: Kurulum bittikten sonra hertürlü ayarlamalarınızı (ses, wallpaper vs) yapın, kullanacağınız programları kurun. Kurulumu yaptığınız gün gece telefonu şarja takın ve sabaha kadar çıkarmayın. (Android 10 sistem optimizasyonu cihaz %100 şarj olduğunda ve kullanılmıyorken 20 dakika içinde başlar ve kurduğunuz program sayısına göre birkaç saat sürebilir, bu optimizasyon bir kerelik bir durumdur ve rom kurulumu veya güncellemesi sonrası yapılır)
İNDİRME LİNKİ

Port değildir, offical sürümdür. Miuimix rom eu rom tabanı üzerine geliştirildiğinden ortalama olarak ayda bir güncelleme alır, eu roma göre daha akıcı ve daha uzun ömürlü bir pil ömrü sunar. Miui phone ve messages içerir. Tema içe aktarma çalışmaktadır. Miui uygulamalarının çoğu (tema gibi) rom için optimize edilmiş olduğundan romdan sistem uygulama güncelleyicisi çıkartılmıştır. Harici olarak miui system app updater kullanmayın, olası güncellemeler bir sonraki güncellemede zaten gelecektir.
Romla yüklenen boot, magisk yaması içerir. Bu sonradan root yaptığınızda olası hataların önüne geçmek için kasıtlı yapılmıştır. Banka uygulamaları gibi bazı uygulamalar siz root yapmasanız bile cihazınızda root olduğunu iddia edebilir. :P
Görsel olarak eu romdan yani klasik miui 12 den tek farkı rom update sayfası olduğundan ekran resmi koymuyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Jeseux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğkan
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
1
Eline sağlık hocam güzel bir rom paylaşımı olmuş.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Forum kuralları gereği:

• 3.6. Konularda ve mesajlarınızda ideal dışı font boyutuna sahip karakterler kullanmak, tamamı kalın, italik, altı çizili mesajlar yazmak yasaktır.
Sms doğrulamanız olmadığı için düzenledim, bir dahakinde dikkat edelim hocam. Paylaşım için teşekkürler.

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
şükür sonunda eu haricinde port olmayan custom rom çıktı

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Arkadaşlar romun kurulumu ile ilgili bolca PM gönderiyorsunuz, ama forum kuralları gereği telefon doğrulaması yapmadan PM lere cevap veremiyorum.

Kurulumu en ince ayrıntısına kadar yazdım. Hiçbir rom konusunda bu kadar açıklama yok.

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
kullanan var mı nasıl

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
ben dün indirdim ama kurmadım. Telegram grubunda sorunlu yazmışlar ama denemedim, orda eu12.0.2 için de sorunlu yazmışlar ben kullanıyorum sorun yok.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Doğrudur biz ne biliriz konu açmasını. Bir halttır ettik. Yönetimden konunun kaldırılmasını rica ediyorum.

Üst Alt