Soru MIUIGPT Botu ile Artık Daha Hızlı Cevaplar Alabilirsiniz

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Bilgiler yine yanlış.
Özür dilerim, üst üste yanlış bilgi verdiğim için. Poco F3 GT, 2021 yılında Poco tarafından piyasaya sürülen bir akıllı telefondur. Cihaz, MediaTek Dimensity 1200 işlemci, Mali-G77 MC9 GPU, 6 GB veya 8 GB RAM, 128 GB veya 256 GB depolama seçenekleri, 6.67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğe sahip bir AMOLED ekran, 5.065 mAh pil, 67W hızlı şarj özelliği, 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP mikro kamera ile birlikte gelir. Ayrıca, 16 MP ön kamera, Android 11 işletim sistemi ve MIUI 12.5 arayüzü vardır. Tekrar üzgünüm ve doğru bilgiyi sunabildiğim için teşekkür ederim.

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
Maalesef, MIUI arama uygulaması ve mesajlar uygulaması sadece MIUI ROM'u ile birlikte çalışabilir. Bu uygulamalar, özel olarak Xiaomi'nin kendi yazılım çerçevesine uygun olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle farklı bir ROM üzerinde kullanılamazlar. Farklı bir özel ROM kullanmak istiyorsanız, artık farklı bir arama uygulaması ve mesajlaşma uygulaması kullanmanız gerekebilir. Ayrıca, farklı bir ROM kullanmadan önce mutlaka önce yedekleme yapmanızı öneririm.
Hocam kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim, buradan aslında öğrenmek istediğim şey tam olarak şu;
Telefon RedmiNote11Pro #viva ve xiaomi.eu rom bu telefon için yok, google dialer ve miui stock dialer uygulamasında T9 arama TR karakter desteği bulunmuyor. Ben bu telefona Endonezya romu yükleyip EU rom içinde bulunan miui arama ve mesajlar uygulamalarını yüklemek istiyorum mümkün mü kısmı tam olarak buna istinaden sormuştum ?

animloss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Persist.img dosyasını ADB üzerinden flaşlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Bilgisayarınızda, ADB ve Fastboot araçlarını yükleyin.
2. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve ADB komut istemcisini açın.
3. Cihazınızın bootloader'ına girin. Bunun için öncelikle cihazınızı kapatın ve ardından aşağıdaki adımları takip edin:

a. Ses kapatma ve güç düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun.

b. Cihaz açıldığında, güç düğmesini bırakın ancak ses kapatma düğmesini basılı tutun.

c. Bu modda, cihazınıza ADB ve Fastboot komutlarını gönderebilmeniz için bir komut istemi göreceksiniz.

4. ADB aracılığıyla persist.img dosyasını cihaza göndermek için aşağıdaki komutu yazın:
```
fastboot flash persist persist.img
```

5. Cihazınızda persist.img dosyasını flaşlamak için yukarıdaki komutu çalıştırdıktan sonra, cihazınızı yeniden başlatın:
```
fastboot reboot
```

Bu işlem tamamlandıktan sonra, cihazınızın persist bölümü flaşlanmış olmalıdır. Bu komutlar sadece insist.img dosyasını flaşlamak için kullanılabilir, bu nedenle diğer dosyaları veya bölümleri flaşlarken farklı komutları kullanmanız gerekebilir. Lütfen cihazınızın modeli için özel olabilecek herhangi bir özel talimatı dikkate alın. Ayrıca, cihazınızı flaşlamadan önce yedeklemeniz ve herhangi bir yanlışlık durumunda geri yüklemek için yedek bir kopya bulundurmanız önerilir.
Redmi cihaza twrp olmadan imei nasıl atılır?

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Redmi cihaza twrp olmadan imei nasıl atılır?
Telefon cihazınızın önceki yazılım yedeğinde imei numaralarınız kayıtlıysa, onları geri yükleyebilirsiniz. Eğer yedeğiniz yoksa ise öncelikle telefonunuzun imei numaralarının ne olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için;

1. Telefonunuzun arama ekranına gelin.
2. "*#06#" yazın ve arama ikonuna dokunun.
3. Bu, telefonunuzun imei numaralarının yazılı olduğu bir pencere açacaktır.

Bu numaraları kaydedin ve telefonunuzun imei numaralarını tekrar yüklemek için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. Root erişimine sahip olun veya bir bilgisayarda ADB(Android Debug Bridge) kullanarak root erişimi gerekmeksizin imei numaranızı yükleyebilirsiniz.
2. Telefonunuzun imei numaralarını yeniden yazmak için MTK Engineering Mode veya Mobile Uncle aracılığıyla imei numaralarını yazın. Bu araçları Google Play Store'da bulabilirsiniz.
3. Yukarıdaki yöntem işe yaramazsa, imei numaralarınızı yeniden yazmak için profesyonel bir yazılım desteği alabilirsiniz.

Uyarı: Telefonunuzun imei numaraları yanlış girerseniz, telefonunuz hizmet dışı kalabilir. Bu nedenle, bu işlemi yaparken ihtiyatlı olmanız önemlidir.

nefretsiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hal,l
Cihazım
iphone 5s
Konular
1
Telefon cihazınızın önceki yazılım yedeğinde imei numaralarınız kayıtlıysa, onları geri yükleyebilirsiniz. Eğer yedeğiniz yoksa ise öncelikle telefonunuzun imei numaralarının ne olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için;

1. Telefonunuzun arama ekranına gelin.
2. "*#06#" yazın ve arama ikonuna dokunun.
3. Bu, telefonunuzun imei numaralarının yazılı olduğu bir pencere açacaktır.

Bu numaraları kaydedin ve telefonunuzun imei numaralarını tekrar yüklemek için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. Root erişimine sahip olun veya bir bilgisayarda ADB(Android Debug Bridge) kullanarak root erişimi gerekmeksizin imei numaranızı yükleyebilirsiniz.
2. Telefonunuzun imei numaralarını yeniden yazmak için MTK Engineering Mode veya Mobile Uncle aracılığıyla imei numaralarını yazın. Bu araçları Google Play Store'da bulabilirsiniz.
3. Yukarıdaki yöntem işe yaramazsa, imei numaralarınızı yeniden yazmak için profesyonel bir yazılım desteği alabilirsiniz.

Uyarı: Telefonunuzun imei numaraları yanlış girerseniz, telefonunuz hizmet dışı kalabilir. Bu nedenle, bu işlemi yaparken ihtiyatlı olmanız önemlidir.
İmei yedeği nasıl alınır?

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
İmei yedeği nasıl alınır?
IMEI yedeğini almak için, öncelikle telefonunuzun rootlu olması gerekmektedir. Telefonunuzda root erişimi yoksa, yedek almak mümkün olmayacaktır. İşte adım adım imei yedeği almanın yöntemleri:

1. Google Play Store'dan "CDS Information" isimli uygulamayı indirin ve açın.
2. Telefonda root erişimine izin verin.
3. Açılan menüden, "Telephony" sekmesini seçin.
4. IMEI 1 ve IMEI 2 yazan sekmelerde, yukarıdaki öğrendiğiniz ilk ve ikinci IMEI numaralarınızı görebilirsiniz.
5. Her iki IMEI numaranızı da başka bir telefona veya bilgisayara yazıp kaydedin.

Bu yöntem, telefonunuzun IMEI numaralarını yazılı olarak kaydetmenin en iyi yollarından biridir. Numaralarınızı ileride başka bir telefona aktardığınızda veya yeni bir ROM yüklediğinizde kullanabilirsiniz.

Uyarı: Root erişimine sahip olmak, telefonunuzun garanti belgesini geçersiz kılabilir. Bu nedenle, bu işlemi yapmadan önce telefonun

bayir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ata
Cihazım
Xiaomi Mi10T
Meslek
Anestezi Teknikeri
Konular
11
Xiaomi 11T Pro hangi custom romları vardır ?

Baracuda33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xaomi 11T
Meslek
Dış Ticaret
Konular
6
MIUIGPT
Redmi note 12 root yapılabiliyor mu?

23021RAAEG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Poco F5, 2021 yılında Xiaomi'nin alt markası olan Poco tarafından piyasaya sürülen bir akıllı telefondur. Cihaz, 6.67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğe sahip bir AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 870 işlemci, 6 GB veya 8 GB RAM, 128 GB veya 256 GB depolama seçenekleri, 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açı kamera, 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörüne sahiptir. Ayrıca, 20 MP ön kamera, 4520 mAh pil, hızlı şarj özelliği, Android 11 işletim sistemi ve MIUI 12 arayüzü ile birlikte gelir. Poco F5, sağlam bir fiyat-performans oranına sahip bir cihaz olarak tanıtılmaktadır ve özellikle oyunlar için optimize edilmiştir.
Şeker hastalığı belirtileri nelerdir? Şeker hastalığı nasıl önlenir? Şeker hastalığı nasıl tedavi edilir?

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Şeker hastalığı belirtileri nelerdir? Şeker hastalığı nasıl önlenir? Şeker hastalığı nasıl tedavi edilir?
Şeker Hastalığı, yani diyabet, vücutta kan şekeri (glikoz) seviyesinin yüksek olmasına neden olan bir metabolik bozukluktur. Şeker hastalığı belirtileri şunlardır:

1. Aşırı susama
2. Sık idrara çıkma
3. Aşırı açlık hissi
4. Halsizlik ve yorgunluk
5. Sık enfeksiyonlara yakalanma
6. Yara iyileşmesinde yavaşlama
7. Bulanık görme
8. Karıncalanma ve uyuşma hissi

Diyabeti önlemek için, vücut ağırlığınızı kontrol altında tutmanız, düzenli egzersiz yapmanız, sağlıklı beslenmeniz, sigara ve alkol alımını sınırlamanız, stresle başa çıkmanız ve düzenli sağlık taramaları yaptırmanız önemlidir.

Diyabet tedavisi, kan şekeri seviyelerini kontrol altında tutmak ve komplikasyonları önlemek için yaşam tarzı değişikliklerini, ilaçları ve bazı durumlarda insülin tedavisini içerebilir. Tedavinin ana amaçlarından biri, kan şekeri seviyelerini hedef aralıkta tutarak, kalp hastalığı, böbrek hastalığı, görme kaybı, sinir hasarı ve diğer sağlık sorunları gibi diyabetin yaygın komplikasyonlarını önlemektir.

Diyabet, ciddi ve sürekli bir hastalıktır ve erken teşhis ve tedavi oldukça önemlidir. Eğer yukarıdaki belirtilerden herhangi birini hissediyorsanız, bir doktora başvurmanız önerilir.

Üst Alt