MIUI 14 MIUI14 güncellemesiyle gelen kasma problemi

miracts61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sorun
Cihazım
Redmi note 10s
Konular
1
Cihazım Xiaomi redmi note 10s cihazımda herhangi bi kasma ve donma fazla olmuyodu muiu 14 güncellemesiyle telefonda asırı kasma ve drop girmeye basladı sorunu cözmek veya anlamak için ne yapabiliriz(nerdeyse 2 yıllık cihaz)

tarikbekirs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Lenovo
Konular
0
Fastboot Atmak:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu linkte Fastbootun nasıl atıldığını anlatıyor.
Fastboot atmak için de bootloader (mi) kilidini açmalısın. Ayarlar>Telefon hakkında>MIUI/OS Sürümü 7 - 8 kere tıkla ardından ek yaralar>Geliştirici seçeneklerine gir oradaki satırlara dikkatlice bak Mİ Kilit yazar gir ve orada anlatılan her şeyi yap 1 hafta sonrada bootloader (mi) kilidi açılmış olur
Bootloader (MI) Kilidini açmak:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Endonezya romu dediğiniz hangi versiyon MIUI? Android 13 ve MIUI 14ten android 11 MIUI 12'ye düşmesi mümkün mü, problem oluşur mu?

B T B

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
21
Endonezya romu dediğiniz hangi versiyon MIUI? Android 13 ve MIUI 14ten android 11 MIUI 12'ye düşmesi mümkün mü, problem oluşur mu?
Fastboot atılacağı için cihazın ilk aldığınız hangi sürüm yüklü ise o sürüme bile düşebilrisiniz. Gelelim hangi bölge sürümü

MIXM Global ROM

EUXM Avrupa ROM

TRXM Türkiye ROM

IDXM Endonezya ROM

INXM Hindistan ROM

RUXM Rusya ROM

CNXM Çin ROM

Bu kodlar her zaman Ayarlar>Telefon hakkında>MIUI/OS Sürümü yazar o satırın her zamanda sonunda yazar. Hatta farkındaysan üstte kodların son 2 harfi aynı çünkü Xiaomi sen sondan 4. Ve 3. Harflere bakman yeterli. Üstte Endonezya yazıtor oradanda internete sana hangi romu indireceğini gösterir

tarikbekirs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Lenovo
Konular
0
Fastboot atılacağı için cihazın ilk aldığınız hangi sürüm yüklü ise o sürüme bile düşebilrisiniz. Gelelim hangi bölge sürümü

MIXM Global ROM

EUXM Avrupa ROM

TRXM Türkiye ROM

IDXM Endonezya ROM

INXM Hindistan ROM

RUXM Rusya ROM

CNXM Çin ROM

Bu kodlar her zaman Ayarlar>Telefon hakkında>MIUI/OS Sürümü yazar o satırın her zamanda sonunda yazar. Hatta farkındaysan üstte kodların son 2 harfi aynı çünkü Xiaomi sen sondan 4. Ve 3. Harflere bakman yeterli. Üstte Endonezya yazıtor oradanda internete sana hangi romu indireceğini gösterir
teşekkür ederim, miui 14'te video kaydında gölgelenme oluyor. çok da sürüm düşürmek istemiyorum. miui 13 kararlı versiyon, miui 12 kararlı versiyone göre çok mu eksik yönleri var? size ne tavsiye edersiniz?

B T B

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
21
teşekkür ederim, miui 14'te video kaydında gölgelenme oluyor. çok da sürüm düşürmek istemiyorum. miui 13 kararlı versiyon, miui 12 kararlı versiyone göre çok mu eksik yönleri var? size ne tavsiye edersiniz?
MIUI 13 MIUI 12 ye bildiğim kadarıyla daha iyi miui 13ünda daha artısı var diye biliyorum. Ayrıyeten miui 13 daha hızlı ve stabildir. Lakin miui 12 sorunsuz bir veristondur bu zamana kadar miui 12de fazla şikayet duymadım. Hangi sürümde kalmak sana bağlı

Üst Alt