MIUI 12 [ MIUI12 ] Mi 9T Pro / K20 Pro Eu Beta Rom 20.12.9 Kurulum ve İndirme Bağlantıları

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
Arkadaşlar merhaba, bir soru da benden gelsin;
Cihazı 1 yıldır kullanıyorum ( K20 Pro Premium ) sorun şu ki; cihazda çektiğim videoları WhatsApp üzerinden yolladığımda rezalet bir kalitede gidiyor, görüntü çamur gibi. Eu rom, Hindistan Global gibi bütün rom'lardan denedim. Bu konu hakkında bilgisi ya da çözüm önerisi olan var mı?
Medya olarak değilde Belge olarak paylaşırsanız sorununuz çözülür.Veya Whatsaero kullanabilirsiniz.

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Medya olarak değilde Belge olarak paylaşırsanız sorununuz çözülür.Veya Whatsaero kullanabilirsiniz.
Yani anladığım herkeste böyle olduğu. Global ( MIXM ) de mi böyle hatırlayamadım. Ama bu çok ciddi bir sorun, altı üstü basit bir kodekleme.

Buhara15

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersin Yeşil
Cihazım
Note 2
Konular
8
Cihazı 1 yıldır kullanıyorum ( K20 Pro Premium ) sorun şu ki; cihazda çektiğim videoları WhatsApp üzerinden yolladığımda rezalet bir kalitede gidiyor, görüntü çamur gibi. Eu rom, Hindistan Global gibi bütün rom'lardan denedim. Bu konu hakkında bilgisi ya da çözüm önerisi olan var mı?
Aero whatsapp kullanın daha iyi kalitede gönderiyor

sametoguz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Smt
Cihazım
Mi5
Konular
8

WhatsApp ın özelliği.. videoların kalitesini düşürerek daha küçük boyut ile karşı tarafa gönderdiği için oluyor. Cihaz ile alakalı bir durum değil..

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
WhatsApp ın özelliği.. videoların kalitesini düşürerek daha küçük boyut ile karşı tarafa gönderdiği için oluyor. Cihaz ile alakalı bir durum değil..
Aslında cihaz ile ilgili. Bu ilk Xiaomi cihazım, şuan aktif olarak kullandığım diğer telefonum Samsung Galaxy Note 8, Note 5 ve Note 3 ile kıyaslıyorum. Örneğin Note 8 ( Samsung ) aynı videoyu 16 MB'a düşürüyorken, K20 Pro için bu değer 6 MB. Samsung istisnasız olarak çok yüksek kalitede sıkıştırıyor, Xiaomi ise çamur gibi, şöyle ki; görüntü 144p gibi.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Aslında cihaz ile ilgili. Bu ilk Xiaomi cihazım, şuan aktif olarak kullandığım diğer telefonum Samsung Galaxy Note 8, Note 5 ve Note 3 ile kıyaslıyorum. Örneğin Note 8 ( Samsung ) aynı videoyu 16 MB'a düşürüyorken, K20 Pro için bu değer 6 MB. Samsung istisnasız olarak çok yüksek kalitede sıkıştırıyor, Xiaomi ise çamur gibi, şöyle ki; görüntü 144p gibi.
Galiba zuckerberg abi bu adam xiaomi kullanıyor yazık, fakir galiba bunun mobil data almaya da parası yoktur diye düşünmüş veri harcamasın diye videonun boyutunu da düşürmüş. Düşünceli adam sağ olsun :D

shadowmexo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
2
Whatsap gönderilen video kalitesizliği problemini bir ara bende yaşamıştım. Kesinlikle rom ile alakalı bir durum. Bazı romlarda yaşadım bazısında yaşamadım. Ayrıca miui kaynaklı whatsapp konuşma ekranının yukarıya kayması problemi de hala devam ediyor. Yazılım konusunda ne yazık ki xiaomi biraz problemli.

Üst Alt