Çözüldü MIUI12 Ekran Kapalıyken Bildirim Geldiğinde Işığı Yanmıyor (Ekran Uyanmıyor).

kehanet1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MERT
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Meslek
IT Sorumlusu
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün MIUI 12, Android 10 sürümüne update ettim.
Gün içerisinde gayet stabil çalışıyordu, herhangi bir problem vs. yoktu.
Belki kurcalarken ayarlarından birini kapatmış olabilirim:
- WhatsApp, Facebook, Mesajlar vs. uygulamalardan bildirim geldiğinde ekranım uyanır, sonra da okurdum.
Şimdi böyle bir işlem yapamıyorum. Bildirimleri kapatmadım.
Kilit ekranından bildirimleri kontrol ettim, istediğim uygulamalar açık ve "kilit ekranında göster" seçeneği de aktif.
Ayrıca, "kilit ekranı" bildirimleri "göster" olarak aktif.

Nereden kapatmış olabilirim, bulamıyorum!
Kendime başka telefondan mesaj vs. gönderiyorum. Ses geliyor, ekran uyanmıyor.
Bilen, başına gelen destek olabilir mi?

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Pil tasarruf modu açık mı diye kontrol eder misiniz

emay239

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün MIUI 12, Android 10 sürümüne update ettim.
Gün içerisinde gayet stabil çalışıyordu, herhangi bir problem vs. yoktu.
Belki kurcalarken ayarlarından birini kapatmış olabilirim:
- WhatsApp, Facebook, Mesajlar vs. uygulamalardan bildirim geldiğinde ekranım uyanır, sonra da okurdum.
Şimdi böyle bir işlem yapamıyorum. Bildirimleri kapatmadım.
Kilit ekranından bildirimleri kontrol ettim, istediğim uygulamalar açık ve "kilit ekranında göster" seçeneği de aktif.
Ayrıca, "kilit ekranı" bildirimleri "göster" olarak aktif.

Nereden kapatmış olabilirim, bulamıyorum!
Kendime başka telefondan mesaj vs. gönderiyorum. Ses geliyor, ekran uyanmıyor.
Bilen, başına gelen destek olabilir mi?
Ekran amoled ise her zaman açık seçeneği ve kilit ekranı olan bölüme gir bildirim geldiğinde ekranı aydinlat seçeneği var orayı da bir kurcala kapalı olabilir

kehanet1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MERT
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Meslek
IT Sorumlusu
Konular
1
Pil tasarruf modu açık mı diye kontrol eder misiniz
Merhaba, Pil tasarruf modu açık değildi.

Ayrıca, pil optimize edildiğinde uygulamaların bildirim için ekranı uyandırmaması gibi bir seçeneğin de aktif hale getirildiğini gördüm.
Bu pili her optimize ettiğimizde karşımıza aynı sorunu mu getirecek?

Örneğin, WhatsApp için bu ayarlamalara baktım; uygulamayı otomatik kapatmaması için pil tasarrufu etmemesini seçtim.
Bildirimler vs. düşer sandım ama düşmedi.

Ekran görüntüleri:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran amoled ise her zaman açık seçeneği ve kilit ekranı olan bölüme gir bildirim geldiğinde ekranı aydinlat seçeneği var orayı da bir kurcala kapalı olabilir
Merhaba,
Bu adımı deneyerek sorunu çözdüm.
Teşekkür ederim.

Adımları:
Her zaman açık ekran & Kilit ekranı --> Bildirimler geldiğinde ve ekran kapalıyken --> "Ekranı Aydınlat" seçeneği seçili olacak.

İyi günler.

Son düzenleme:

«Atilla»

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Muhasebe
Konular
1

Ayrıca, pil optimize edildiğinde uygulamaların bildirim için ekranı uyandırmaması gibi bir seçeneğin de aktif hale getirildiğini gördüm.

Örneğin, WhatsApp için bu ayarlamalara baktım; uygulamayı otomatik kapatmaması için pil tasarrufu etmemesini seçtim.

Ekran görüntüleri:
Pil optimizasyon yaptığın programda istisna ayarı yapman lazım o zaman. Yoksa hep karşılaşırsın. Zaten artık yeni çıkan telefon modelleri Uzun Süreli Pil Kullanımı reklamını bu şekilde sağlıyorlar. Tüm ayar kapalı geliyor. Evet o zaman uzun süreli kullanıyorsun. Ne zamanki ayarlar açılmaya başlanıyor tek tek o an pil kullanım süresi düşmeye başlıyor. ben şimdiki telefonumu aldığımda sıkıntı çekmiştim. Bildirim ayarla çalışmayı ayarla şunu ayarla bunu ayarla :)

kehanet1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MERT
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Meslek
IT Sorumlusu
Konular
1
Pil optimizasyon yaptığın programda istisna ayarı yapman lazım o zaman. Yoksa hep karşılaşırsın. Zaten artık yeni çıkan telefon modelleri Uzun Süreli Pil Kullanımı reklamını bu şekilde sağlıyorlar. Tüm ayar kapalı geliyor. Evet o zaman uzun süreli kullanıyorsun. Ne zamanki ayarlar açılmaya başlanıyor tek tek o an pil kullanım süresi düşmeye başlıyor. ben şimdiki telefonumu aldığımda sıkıntı çekmiştim. Bildirim ayarla çalışmayı ayarla şunu ayarla bunu ayarla :)
Haklısınız.
Ben de güncellemeden sonra kendi alıştığım düzene getirene kadar böyle takıntılar yaşadım.
Satış pazarlama teknikleri yüzünden alıştığımız şeyleri değiştiriyorlar.
Neyse ki yazılımı çok güzel bir telefona sahibiz de bu tip problemleri yine de aşabiliyoruz.

Şimdilik sorunu çözdüm ama bu yeni sorunların çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Böyle tek tek uğraşacağız dediğiniz gibi.

İyi günler. :)

Ekran görüntüleri:

Merhaba,
Bu adımı deneyerek sorunu çözdüm.
Teşekkür ederim.

Adımları:
Her zaman açık ekran & Kilit ekranı --> Bildirimler geldiğinde ve ekran kapalıyken --> "Ekranı Aydınlat" seçeneği seçili olacak.

İyi günler.
Önemli bir not daha ilave etmek istiyorum.
Pili optimize ettiğinizde "Ekranı Aydınlat" olarak seçtiğiniz seçenek, "Yok" olarak pasif duruma düşüyor ve siz bunu manuel olarak yine kendiniz "Her zaman açık & Kilit ekranı" menüsü altından ayarlamanız gerekiyor.
Şimdi gözlemlediğim bir durumdur.

Eğer pili kendiniz optimize edip, pil kullanım süresinin artmasını istiyorsanız bu bildirim sorununu da aklınızda tutmalısınız. Keza aynı sorunu yaşayacaksınız.

Son düzenleme:
Üst Alt