MIUI/Xiaomi Ürünleri Madalyaları Sahiplerini Arıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: MIUI/Xiaomi Ürünleri Madalyaları Sahiplerini Arıyor

Hasan hocam madalya rica etsem? ;)

Resimdekiler : Mi bunny, Xiaomi wifi portable, kulaklık, Mi Telefon desteğii Mi T-shirt ve MIUI 6 tebrik kartları :)

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Zizifos

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Mi 5
Konular
9

@hiddenking hocam yazmayı unutmuşum mi4 değil redmi 1s benim cihaz :)

@cantara hocam hayırlı olsun hediyeleriniz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ynt: RE: Cvp: MIUI/Xiaomi Ürünleri Madalyaları Sahiplerini Arıyor

Zizifos' Alıntı:

Sağolun hocam da bunlar aslinda benim değil... MIUI 6. Doğum gününde benim ufakligin çektiği video için ona göndermişler :) Zaten elimde durmadı desem yeridir. Hemen aldı elimden, simdi hala oynuyor. Galiba bana gelen sadece Wi-Fi portable onun da ne ise yaradığını bilmiyorum :D Gerçekten o küçük USB ne ise yarar bilen varsa bir zahmet bana da anlatabilir mi?

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Ynt: Cvp: MIUI/Xiaomi Ürünleri Madalyaları Sahiplerini Arıyor

cantara' Alıntı:
Zizifos' Alıntı:

Sağolun hocam da bunlar aslinda benim değil... MIUI 6. Doğum gününde benim ufakligin çektiği video için ona göndermişler :) Zaten elimde durmadı desem yeridir. Hemen aldı elimden, simdi hala oynuyor. Galiba bana gelen sadece Wi-Fi portable onun da ne ise yaradığını bilmiyorum :D Gerçekten o küçük USB ne ise yarar bilen varsa bir zahmet bana da anlatabilir mi?

Güle güle kullanın daha doğrusu yeğenimiz kullansın hocam.
Geçen happy hours'ta 2.99$'a kaçırdım, yoksa herşeyini çözerdim.
Tahmin ettiğim kadarıyla 2 farklı durum var.
1.si, kablosuz özelliği olmayan cihazlara kablosuz özelliği kazandırması. Yani Wifi olmayan bir masaüstü yada yenilerde olmaması mümkün değil ama eski bir Notebook varsa ona takarak kablosuz ağa bağlanabilmenize yarıyor.
2'si ise isminde Router kelimesi de geçtiği için bu daha büyük bir ihtimal, kablo ile bağlı olduğunuz Network ağına kablosuz olarak başka bir cihazdan bağlanabilmenize yarıyor. Yani kablolu olarak bağlandığınız masaüstü yada notebook üzerinden telefonunuzu kablosuz olarak bağlayarak internete girebilirsiniz. Telefon yerine bu bir Notebook olup ağdaki bir yazıcıya yazı yollayabilir, ortak alanlara ve dosyalara ulaşabilir, internete girebilir v.b şeyler yapabilirsiniz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ynt: RE: Ynt: Cvp: MIUI/Xiaomi Ürünleri Madalyaları Sahiplerini Arıyor

chatin_62' Alıntı:
cantara' Alıntı:
Zizifos' Alıntı:

Güle güle kullanın daha doğrusu yeğenimiz kullansın hocam.
Geçen happy hours'ta 2.99$'a kaçırdım, yoksa herşeyini çözerdim.
Tahmin ettiğim kadarıyla 2 farklı durum var.
1.si, kablosuz özelliği olmayan cihazlara kablosuz özelliği kazandırması. Yani Wifi olmayan bir masaüstü yada yenilerde olmaması mümkün değil ama eski bir Notebook varsa ona takarak kablosuz ağa bağlanabilmenize yarıyor.
2'si ise isminde Router kelimesi de geçtiği için bu daha büyük bir ihtimal, kablo ile bağlı olduğunuz Network ağına kablosuz olarak başka bir cihazdan bağlanabilmenize yarıyor. Yani kablolu olarak bağlandığınız masaüstü yada notebook üzerinden telefonunuzu kablosuz olarak bağlayarak internete girebilirsiniz. Telefon yerine bu bir Notebook olup ağdaki bir yazıcıya yazı yollayabilir, ortak alanlara ve dosyalara ulaşabilir, internete girebilir v.b şeyler yapabilirsiniz.

Galiba anladım hocam... Açıklama için çok teşekkürler. Kablolu bağlantıyı kablosuza çevirme pek işe yaramaz galiba ama is yerinde masaüstü bir bilgisayar var, Wi-Fi alıcısı sürekli bozuluyor belki onda ise yarar. Yarın deneyip sonucu yazarım :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

Yeni ödüller sahiplerini buldu yepyeni ödüller ile çok yakında :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@cantara Hocam sonucu ben de bekliyorum. 1 . durum daha olası geliyor. 2.durumu pek ihtimal vermek istemiyorum ama ismi onu gösteriyor.
Aslında şu var. Son birkaç yıldır üretilen tüm Wifi kartların böyle bir özellikleri var zaten. Birkaç sene önce Reverse Tethering diye bir yazı paylaşmıştım. http://www.androidturkiye.org/showthread.php?t=1626
Eğer Wifi kartınız uyumluysa, bir uygulama ile kablodan aldığı interneti, Wifi üzerinden paylaştırabiliyordunuz. Benim o zaman kulandığım Notebook bunu desteklemiyordu ve konuyu yarım bırakmak zorunda kalmıştım. Şimdi hemen hepsi bunu destekliyor. Yani ekstradan birşey almaya gerek yok. Bir uygulama yeterli artık bu iş için. Bu nedenle böyle bir donanım yapacaklarına ihtimal veremediğim için şüpheye düşüyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

@chatin_62 hocam cihazı denedim. Kablosuz bağlantısı olmayan masaüstü bilgisayara bağladım bildiğimiz wifi adapter görevi gördü. Yani kablosuz ağa bağlanabildim. Hız ve çekim gücü olarak oldukça düşük. Kınamax marka bir wifi adapter vardı. O hem daha fazla wifi ağı görüyor hem de daha hızlı bağlanıyor.

Kablolu bağlantıyı dağıtmayı denedim ama onun için kurulan program çince olduğu için çok da fazla karıştırmadım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: MIUI/Xiaomi Ürünleri Madalyaları Sahiplerini Arıyor

cantara' Alıntı:
@chatin_62 hocam cihazı denedim. Kablosuz bağlantısı olmayan masaüstü bilgisayara bağladım bildiğimiz wifi adapter görevi gördü. Yani kablosuz ağa bağlanabildim. Hız ve çekim gücü olarak oldukça düşük. Kınamax marka bir wifi adapter vardı. O hem daha fazla wifi ağı görüyor hem de daha hızlı bağlanıyor.

Kablolu bağlantıyı dağıtmayı denedim ama onun için kurulan program çince olduğu için çok da fazla karıştırmadım.

Çok teşekkür ederim hocam. Uygulama Çince ise herşey bitiyor.
En azından latin harfleri olsa Translate falan hallederdik.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt