Soru Miui ve aosp romlar arasinda en iyisi hangisi ?

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Merhaba arkadaşlar mutlu hafta sonları dilerim.

Telefonum için AOSP rom arıyorum ve daha önceden evox son sürümü kurdum fakat sıkıntılarım vardı bunların çözülmüş olduğu bir AOSP rom önerisi bekliyorum sizlerden. Her yorum dikkate alınacaktır.

Evox son sürümde(5.2);
-Ana ekran uygulama sütunu 4 lü yapılabiliyordu fakat satır çoğaltamıyordum.
-Oyunlara girince fazla ısınıyordu (sıfır ve temiz kurulum gerçekleştirdim).
-Kamera uygulaması ingilizceydi.
-Uygulama çekmecesini kaldıramadım miuidaki gibi.
-Operatör ismini değiştiremedim kilit ekranında.
-Animasyon takılması yaşadım.
(Bu problemlerin çözüldüğü bir aosp var mıdır eğer var ise aosp a geçmek isterim).
Hocam resurrection remix öneririm gayet stabil ve sorunsuz. 1.5 ayı aşkın süredir kullanıyorum MIUI'a geçtiğimde ise tekrar resurrection remix'e dönüyorum o kadar ki alıştım :) Mi 9T Pro kullanmaktayım kendi sitesinden kendi telefonunuza uygun olanı indirebilirsiniz.

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Hocam resurrection remix öneririm gayet stabil ve sorunsuz. 1.5 ayı aşkın süredir kullanıyorum MIUI'a geçtiğimde ise tekrar resurrection remix'e dönüyorum o kadar ki alıştım :) Mi 9T Pro kullanmaktayım kendi sitesinden kendi telefonunuza uygun olanı indirebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam cevabınız için. Bahsettiğim probremlere cevabınız nedir acaba? Tam da pixel indirmiştim

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Teşekkür ederim hocam cevabınız için. Bahsettiğim probremlere cevabınız nedir acaba? Tam da pixel indirmiştim
Hocam yanlış biliyorsam düzeltin evox 5.2 sürümü bildiğim kadarıyla Android 11 ve resurrection remix hâlâ Android 11 rom çıkarmadı ve geliştiricisinin dediği şey ise "Bugsuz ve stabil Android 11 gelene kadar Android 11'e güncelleme yapılmayacak." Yani adamlar hâlâ Android 10'a güncelleme vermekte ve vermeye de devam ediyor. Android 10'a güncelleme veren aosp rom sayısı hiç yok denebilir Android 11'i bende tavsiye etmem sizin dediğiniz sebeplerden dolayı.
-Hocam o satır çoğaltma işi olması lazım bakmadım takılmıyorum da ona şuan bir satırda 5 uygulama simgesi var.
-Isınma ise yok denecek kadar az hiç bir şekilde beni rahatsız etmedi ısınma konusunda.
- Romda gelen kamerayı önermem İngilizce olup olmadığını bilmiyorum daha girmedim bile MIUI kamerası flashladım twrpden onu kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.
- uygulama çekmecesi yok hocam.
- Operatör ismini özelleştirebiliyorsunuz.
- Animasyon da felan hiç takılma yaşamadım.
- Tek eksi yanı özelleştirmeler ingilizce fakat anlamamanız durumunda translate den çevirebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Geliştiricilerin bugsuz stabil a11 gelene kadar güncelleme yapılmayacak demesi a10 a güncelleme vermesi yani açıkçası düşünceli olması hoşuma gitti sanırım bu roma geçicem. Temiz kurulum için direk sitesindeki romu flaşlamam yeterli midir? Eu 12.5 teyim şuan.

Bu arada telefon ve mesajlar uygulaması neden öyle eski hocam?
Hocam yanlış biliyorsam düzeltin evox 5.2 sürümü bildiğim kadarıyla Android 11 ve resurrection remix hâlâ Android 11 rom çıkarmadı ve geliştiricisinin dediği şey ise "Bugsuz ve stabil Android 11 gelene kadar Android 11'e güncelleme yapılmayacak." Yani adamlar hâlâ Android 10'a güncelleme vermekte ve vermeye de devam ediyor. Android 10'a güncelleme veren aosp rom sayısı hiç yok denebilir Android 11'i bende tavsiye etmem sizin dediğiniz sebeplerden dolayı.
-Hocam o satır çoğaltma işi olması lazım bakmadım takılmıyorum da ona şuan bir satırda 5 uygulama simgesi var.
-Isınma ise yok denecek kadar az hiç bir şekilde beni rahatsız etmedi ısınma konusunda.
- Romda gelen kamerayı önermem İngilizce olup olmadığını bilmiyorum daha girmedim bile MIUI kamerası flashladım twrpden onu kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.
- uygulama çekmecesi yok hocam.
- Operatör ismini özelleştirebiliyorsunuz.
- Animasyon da felan hiç takılma yaşamadım.
- Tek eksi yanı özelleştirmeler ingilizce fakat anlamamanız durumunda translate den çevirebilirsiniz.

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Geliştiricilerin bugsuz stabil a11 gelene kadar güncelleme yapılmayacak demesi a10 a güncelleme vermesi yani açıkçası düşünceli olması hoşuma gitti sanırım bu roma geçicem. Temiz kurulum için direk sitesindeki romu flaşlamam yeterli midir? Eu 12.5 teyim şuan.

Bu arada telefon ve mesajlar uygulaması neden öyle eski hocam?
Hocam kurulum için Rom - Mi 9T Pro / K20 Pro Resurrection Remix Rom (Android 10) (Offical) 19/12/2020
Linkteki sayın @cochi52 hocamın kurulumu uyguluyorum ben o şekilde kurmanızı tavsiye ederim.
Telefon ve mesajlar uygulaması eski değil hocam güncel google arama ve mesajlaşma uygulaması sadece ikonlar öyle gözüküyor.

Üst Alt