Rom [MIUI v8 - 6.12.29 ] Global Developer Rom Güncellemesi

rotan20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rotan
Cihazım
mi5s
Konular
0
hocam weekly de asagidaki link veriliyor mi5s icin..

yalniz benim anlamadigim ne zaman tam hangi wipe yapilmali kurulumdan önce.
6.11.10 da dirty flash yapin
never wipe system/manually deniyordu.
burda wipe system/ data/cache/dalvik deniyor..
6.11.10 android 7 sayildigi icin mi? yani oncesi android 6 sonrasi android 7 diye yani?
o zaman sonrasinda gelen updatelerde developper dan yeni developer ya da stable dan yeni stable sürüme gecerken wipe data cache dalvik yeter li midir yoksa system de wipe yapilmali mi? sadece description a bakip karar verilecek ya da
diger stock/customlarda update olayini ben zaten hep farkli android sürümü yaptigim icin factory reset den sonra flash liyordum miui de haftalik update alinca bolluktan kafasi karisiyor insanin..

Sent from my MI 5s using Tapatalk

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
hocam weekly de asagidaki link veriliyor mi5s icin..

yalniz benim anlamadigim ne zaman tam hangi wipe yapilmali kurulumdan önce.
6.11.10 da dirty flash yapin
never wipe system/manually deniyordu.
burda wipe system/ data/cache/dalvik deniyor..
6.11.10 android 7 sayildigi icin mi? yani oncesi android 6 sonrasi android 7 diye yani?
o zaman sonrasinda gelen updatelerde developper dan yeni developer ya da stable dan yeni stable sürüme gecerken wipe data cache dalvik yeter li midir yoksa system de wipe yapilmali mi? sadece description a bakip karar verilecek ya da
diger stock/customlarda update olayini ben zaten hep farkli android sürümü yaptigim icin factory reset den sonra flash liyordum miui de haftalik update alinca bolluktan kafasi karisiyor insanin..

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Yeni Rom Sıfırdan Kurulurken "dalvik art, system, cache ve data" işaretlenerek yapılır.
Romu her hafta aynı yer veriyorsa, sadece "cache" işaretlenerek çerezler silinir. ve install yapılır. bu şekilde ota yüklemesi gibi yapılmış olur :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Slm arkadaşlar mi note 2 telefonuma 6.12.29 güncellemesi geldi kurayım diyorum fakat olmuyor bunun sebebi ne olabilir acaba yardım için teşekkürler şimdiden.
Mi Note 2 için global rom yok. Ekran görüntünüz Türkçe olduğu için fake rom yüklü olma ihtimali yüksek yada sistem dosyaları ile oynanarak Türkçe dil eklenmiş. Bu yüzden güncelleme yüklenemiyor olabilir.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
O kadar güncelleme yapılıyor hâlâ daha saat ve tarih boyutu ayarlama yok küçücük bir saat koymuş Oraya ayar koyda isteyen istediği gibi ayarlasın bunlar da kendini yapımcı sanıyor

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kendilerini yapımcı sanmaları gayet normal. Çünkü onlardan daha iyisini yapan yok.

msstss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
12
Kendilerini yapımcı sanmaları gayet normal. Çünkü onlardan daha iyisini yapan yok.

Üst bar hakkında adam haklı gerçekten çok ufak ayarlanabilir olmalı.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Üst bar hakkında adam haklı gerçekten çok ufak ayarlanabilir olmalı.
Üst barın ufak olması, ayarlanabilir olmaması Miui'yi kötü yapmaz. Evet ayarlanabilir olması oldukça mantıklı ama herşeyin bu şekilde olmasının belki birçok sakıncası vardır ya da çok fazla işgücü/zaman gerektiriyor olabilir nereden biliyoruz?
Burada bize düşen adamları karalamak değil varsa istediğimiz birşey onu kendilerine sunmak olmalıdır. Yapılır yapılmaz ayrı konudur. İstediğimiz herşeyin olmasını beklemek çok abes. Belki o şekilde olması daha iyidir.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Üst Alt