Rom [MIUI v8 - 6.12.22 ] Global Developer Rom Güncellemesi

rotan20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rotan
Cihazım
mi5s
Konular
0
Oradaki cümleyi iyi okuyun. Android N güncellemesi alacağı için şuan romları verilmiyor. Global Romu çıkınca zaten telefonunuza gelecektir.

Mi5s için global rom yok hocam. Xiaomi.Eu romunu indirip, Twrp ile önce Wipe Cache yapacak, sonra install diyerek indirdiğiniz Romu Yüklemelisiniz
hocam
eu.rom 6.12.22 için twrp fastboot dan flashlanmalı yazıyordu ben de fastboot da pc telefonu görmeyince-belki de görüyordur Usbdeview e göre-ecrmod rom u deneyeyim dedi..
6.12.22 ecrmod u indirmiş bulundum cevabı okumadan, wipe cache/data/dalvick yapıp twrp den kurdum. sonra da tekrar wipe cache/dalvick(gerek yoktu herhalde nasılsa wipe yapmıştım kurmadan) yaptım. recovery e boot edip SU 2.79 u da flasladım (bu da gereksizdi herhalde) önce google play service crash verdi bir kaç kere, birkaç reboot dan sonra azaldı, gmail google kendi uygulamasında gene arada FC veriyordu ama miui built-in mail de kurdum prob yok gibi şimdi.
finger print gerçekten hızlandı gibi. batarya da daha iyi gidiyor sanki....

rotan20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rotan
Cihazım
mi5s
Konular
0
Oradaki cümleyi iyi okuyun. Android N güncellemesi alacağı için şuan romları verilmiyor. Global Romu çıkınca zaten telefonunuza gelecektir.

Mi5s için global rom yok hocam. Xiaomi.Eu romunu indirip, Twrp ile önce Wipe Cache yapacak, sonra install diyerek indirdiğiniz Romu Yüklemelisiniz
hocam
eu.rom 6.12.22 için twrp fastboot dan flashlanmalı yazıyordu ben de fastboot da pc telefonu görmeyince-belki de görüyordur Usbdeview e göre-ecrmod rom u deneyeyim dedi..
6.12.22 ecrmod u indirmiş bulundum cevabı okumadan, wipe cache/data/dalvick yapıp twrp den kurdum. sonra da tekrar wipe cache/dalvick(gerek yoktu herhalde nasılsa wipe yapmıştım kurmadan) yaptım. recovery e boot edip SU 2.79 u da flasladım (bu da gereksizdi herhalde) önce google play service crash verdi bir kaç kere, birkaç reboot dan sonra azaldı, gmail google kendi uygulamasında gene arada FC veriyordu ama miui built-in mail de kurdum prob yok gibi şimdi.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
hocam

Eu romlar Fastboottan değil TWRP ile yüklenir. Sizde Ecr mod romu düzgün kurmuşsunuz eu roma geri dönmek içinde aynı işlemleri yapacaksınız.

-Redmi 2 Prime- Cihazımdan Gönderildi.

rotan20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rotan
Cihazım
mi5s
Konular
0
global rom stable olana kadar pek oynamam artik. zaten nougat da makyaj olarak degil de gercekten gelinceye kadar-yorumlardan oyle anladim- pek gerek yok haftalik update lere. nougat ile ram ihtiyaci nasilsa azalir ve zaten hazirda 3gb ram olani var diye 3/64 almistim. umarim 4/128 i beklemedigime sonradan cok hayiflanmam

Sent from my MI 5s using Tapatalk

alp238

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
alp
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
Teşekkür ederim cevabınız için. Burdaki romu indirip, tele atıp kurabilir miyim? Twrp falan mı gerekiyor yoksa?
Ben miui nin sitesinden 5s plus fastboot için olan romu indirip miflash uygulasi ile kurdum hocam

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Bl kilidi acıktı, aldığım arkadaş daha sonra global rom uzak bağlantı ile yükledi. Bl kilidi bu şekilde kapanmaz değil mi?
Kapanmaz, kapanırsa da bl kilidini kendi hesabınızla actiysaniz, aynı cihaz için yine açabilirsiniz

mutludurmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
lg g2
Konular
0
Kapanmaz, kapanırsa da bl kilidini kendi hesabınızla actiysaniz, aynı cihaz için yine açabilirsiniz

Miflash bilgisayarima kurup, sonra tel bilgisayyara bağlayıp, indirilen romu o şekilde yükleyeceğim değil mi? İlk kez yapınca insanda deli sorular oluyor :)

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Miflash bilgisayarima kurup, sonra tel bilgisayyara bağlayıp, indirilen romu o şekilde yükleyeceğim değil mi? İlk kez yapınca insanda deli sorular oluyor :)
Forumda videolu ve yazılı anlatımları inceleyin.

Üst Alt