Yardım Miui V7 Türkçe Dil Yok

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Merhaba arkadaşlar, miui sitesinde redmi note 2 için v7(5.9.18) indirip yükledim ama Türkçe dil seçeneği yok? Acaba bir ayarı mı var? Sadece 3 dil seçeneği var biri ingilizce ikisi Çince

Not: Önceki Sürümde vardı.

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Oyla:

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25
Tr dil ekli olan xiaomi.eu sitesinin romu. Miui den indirdiginiz romda tr dil ekli değil. haqanguven in verdiği linkle tr dil ekleyebilirsiniz. Ya da

Çoklu dil ekli romu indirebilirsiniz.

Oyla:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Teşekkürler hocam deneyeceğim aksam. Yalnız bir sorum olacaktı : miui v7 den sonra çoklu dil desteği geldi ve Türkçe de olacak diye biliyordum. İndirdiğim romda neden yoktu acaba?
El7is hocam bu soruna cevap verdi :)

Oyla:

xnewier

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert c.
Cihazım
redmi note 2
Konular
1
Tr dil ekli olan xiaomi.eu sitesinin romu. Miui den indirdiginiz romda tr dil ekli değil. haqanguven in verdiği linkle tr dil ekleyebilirsiniz. Ya da

Çoklu dil ekli romu indirebilirsiniz.

ben buradaki adı geçen dosyay indirdim kurdum. şimdi bu rom anladığım kadarıyla "Unofficial International MIUI" yani resmi olmayan versiyon. Bunu kurmamızın telefon açısından bir sakıcası olur mu? Gene anladığım kadaryıla bu rom rootlanmış versiyon. mi'nin kendi sitesindeki orijanl romundan ne farkı var bu romun. Teşekkürler.

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
ben buradaki adı geçen dosyay indirdim kurdum. şimdi bu rom anladığım kadarıyla "Unofficial International MIUI" yani resmi olmayan versiyon. Bunu kurmamızın telefon açısından bir sakıcası olur mu? Gene anladığım kadaryıla bu rom rootlanmış versiyon. mi'nin kendi sitesindeki orijanl romundan ne farkı var bu romun. Teşekkürler.
romu güvenilirdir sıkıntı çıkmaz. Çin beta romu xiaomi.eu modifiye ederek (gereksiz Çin işi uygulamaları kaldırır, çoklu dil ekler, Google Play uygulamalarını lave eder, rootlar vb...) sunum yapar. Resmi değildir. Miui ilk çıkan romlarını en hızlı çoklu dilde bura verir. Ben şahsen Miui 7 de TR dil desteği geldikten sonra resmi olmayan rom kullanmıyorum.

Çoğu kullanıcı her hafta güncelleme aldığı, rootlu olduğu ve çoklu dil için tercih ediyor olabilir.

Redmi Note 2 için sanırım, TR dil desteği resmi olarak verilmedi.

Son düzenleme:
Oyla:

xnewier

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert c.
Cihazım
redmi note 2
Konular
1
romu güvenilirdir sıkıntı çıkmaz. Çin beta romu xiaomi.eu modifiye ederek (gereksiz Çin işi uygulamaları kaldırır, çoklu dil ekler, Google Play uygulamalarını lave eder, rootlar vb...) sunum yapar. Resmi değildir. Miui ilk çıkan romlarını en hızlı çoklu dilde bura verir. Ben şahsen Miui 7 de TR dil desteği geldikten sonra resmi olmayan rom kullanmıyorum.

Çoğu kullanıcı her hafta güncelleme aldığı, rootlu olduğu ve çoklu dil için tercih ediyor olabilir.

Öncelikle verdiğiniz yanıt için çok teşekkür ederim. kendi orijanl sitesindeki miui v6 romu (Author: MIUI Official TeamVersion: V6.7.7.0.LHMCNCH) (MIUI6) kurdum ama onda da türkçe yoktu. Siz ne yapıyorsunuz bana yardımıc olursanız sevinirim saygılarımla.

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
babama redmi note 2 aldım. nasipse yarın gelecek. bir şey sormak istiyorum ben de konuyla paralel. kendimdeki mi4 için cancro yazan sürümü indiriyorduk.

buradan baktığım kadarıyla redmi note 2 için miui 7 stable sürümü var. doğru muyum? eğer doğruysam stable sürüm redmi note 2 için hermes koduyla geçiyor herhalde? yukarıdaki link stable sürümler için bu sayfaya refere ediyor;

atladığım bir nokta mı var yoksa kafam mı çok karıştı? :)

edit : El7is 'in paylaştığı rom redmi note 2 için weekly update'i içeren geliştirici romu. ben stable miui 7 içeren ve türkçe olan en güncel redmi note 2 rom'unu arıyorum. "yine" yanlış bilmiyorsam miui 7 stable'da redmi note 2 için türkçe vardı?

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Öncelikle verdiğiniz yanıt için çok teşekkür ederim. kendi orijanl sitesindeki miui v6 romu (Author: MIUI Official TeamVersion: V6.7.7.0.LHMCNCH) (MIUI6) kurdum ama onda da türkçe yoktu. Siz ne yapıyorsunuz bana yardımıc olursanız sevinirim saygılarımla.

Kendi cihazıma resmi dil desteği gelene kadar xiaomi.eu romunu kullandım. İki seçenek var ya Tr dil ekleme yapacaksınız yada n xiaomi.eu romunu kullanacaksınız. Sizin cihaz yeni olduğu için yakın zamanda TR dil resmi olarak verilir heralde.

Oyla:
Üst Alt