MIUI v6 Hakkında Dedikodular

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Şimdiye kadar stock olarak MIUI kullanan cihazlardan XiaoMi Mi2 ve XiaoMi Mi2A 4.1 jellybean tabanlı MIUI v5, HongMi ve XiaoMi Mi3 4.2 jeelybean tabanlı MIUI v5 kullanıyordu. Snapdragon 800 kullanan XiaoMi Mi3 ise 4.3 kullanmaktaydı ve bugüne kadar MIUI cephesinden 4.4'e ilişkin bir açıklama gelmemişti. Ta ki bugüne kadar...

MIUI baş mühendislerinden Sun Peng yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl bahar festivalinden sonra yeni MIUI'yi tanıtacaklarını, bu yeni MIUI'nin Nexus 5'i destekleyeceğini ve android sürümü olarak da Android 4.4 kitkat kullanacağını açıkladı. Bir başka deyişle 2014 şubat ayından sonra android 4.4 sürümü kullanan MIUI geliyor.

Sun Peng ayrıca XiaoMi Mi2, XiaoMi Mi2S ve XiaoMi Mi2A için 4.4 MIUI'nin hazır olduğunu fakat şu anda bazı eksiklikler bulduklarını ve bu eksikleri gidermeye çalıştıklarını açıkladı.

Son olarak yeni MIUI'nin bir başka Nexus tarafından da resmi olarak kullanılabileceği müjdesi de verildi. Fakat bu Nexus cihaz Nexus 7 mi yoksa Nexus 4 mü net bir bilgi bulunmuyor.

HoScHaKaL

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FuRKaN
Cihazım
iPhone SE-Mi 9T
Konular
2
Tahminimce miui v6 biraz daha fazla Blur efekti kullanacak iphone daki gibi ki hoş olur gerçekten mi3 yada mi3s bekliyorum bakalım

Oyla:

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
miui rom olarak çoğu gereksiz şeyden arındırılmış temiz sıradışı v6 ya gelcek olursak miui hersene daha iyiye gitti ve v6 ında sorunsuz kaliteli bir rom olacağı kesin gibi

Oyla:

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31
Cvp: MIUI v6 Hakkında Dedikodular

Görsel açıdan v6 bizlere ne sunabilecek farklı olarak bunu merak ediyorum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: MIUI v6 Hakkında Dedikodular

Görsel anlamda çok radikal bir değişiklik yapmazlar umarım... v5 son derece güzel ve kullanışlı. Fakat mitools'un sağladığı imkanları roma entegre edilmiş bir şekilde sunabilirlerse güzel olur :)

Oyla:
Üst Alt